شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 13:30 منتشر شده در مورخ: 1397/06/25 شناسه خبر: 1409303
مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان همدان مطرح کرد؛
اعلام آمادگی بازاریان و اصناف برای حضور در طرح «یک کاسب، یک دانش‌آموز»/اجرای طرح تا 15 مهرماه
مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی استان همدان با اشاره به اعلام آمادگی بازاریان و اصناف برای حضور در طرح «یک کاسب، یک دانش‌آموز»، گفت: اجرای این طرح تا 15 مهرماه در استان ادامه خواهد داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدتقی امیدی‌ساکت در گفت‌و‌گو با خبرنگار نافع، با بیان اینکه طرح «یک کاسب، یک دانش‌آموز» هر ساله از سوی سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اجرا می‌شود، اظهار کرد: امسال این طرح در راستای رزماش اقتدار عاشورایی «سپاهیان محمد رسول‌الله (ص)» اجرا می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه این طرح با مشارکت اصناف و بازاریان دنبال می‌شود، گفت: اصناف و بازاریان به منظور کمک به دانش‌آموزان خانواده‌های بی‌بضاعت در این طرح حضور می‌یابند.

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان بیان کرد: طرح «یک کاسب، یک دانش‌آموز» امسال به صورت نمادین از پنج‌شنبه گذشته همزمان با سراسر کشور در همدان آغاز و تا 15 مهرماه ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه طبق برنامه‌ریزی در گام اول دانش‌آموزان کم‌توان مالی در استان شناسایی شدند، افزود: اجرای این طرح یک اقدام خداپسندانه طی این ایام است؛ در این موضوع شأن و منزلت افراد کمک گیرنده رعایت شده است.

امیدی‌ساکت با بیان اینکه بسیاری از بازاریان و اصناف برای حضور در این طرح داوطلب شدند، تصریح کرد: به ویژه اتحادیه پوشاک ، لوازم‌التحریر، خرازی‌ها و... برای اجرای این طرح اعلام آمادگی کردند.

وی با اشاره به شناساسیی و ظرفیت‌سنجی بازاریان و اصناف برای اجرای طرح، ادامه داد: کمک این افراد خیر به افراد نیازمند در این راستا ارائه خواهد شد و حتی برخی از خیران نیز برای ناشناس ماندن خواستار، اجرای طرح  با عنوان «یک شهید، یک دانش‌آموز» شدند.

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان خاطرنشان کرد: طرح «یک کاسب، یک دانش‌آموز» با توجه به شرایط اقتصادی روز و به منظور کمک به دانش‌آموزان خانواده‌های کم‌بضاعت اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه ارجای این طرح یک اقدام ارزشی معنوی است، یادآور شد: ارائه آمار برای ما مهم نیست و تلاش می‌کنیم به تمام دانش‌آموزان نیازمند کمک‌رسانی شود.

امیدی‌ساکت با تأکید بر اینکه می‌خواهیم روحیه ایثار و از خودگذشتگی همچون دوران دفاع مقدس در جامعه زنده شود، اظهار کرد: با اجرای این طرح در نظر داریم نشان دهیم تنها افرادی که گرانفروشی و یا احتکار می‌کنند در بازار نیستند بلکه افراد خیر نیز هستند.

وی با اشاره به در پیش بودن برگزاری جشن نیکوکاری، گفت: اجرای این طرح به هیچ عنوان موازی کاری با سایر دستگاه‌های خدمت‌رسان همچون کمیته امداد و بهزیستی نیست و هر سال این طرح اجرا می‌شود.

مسئول سازمان بسیج دانش‌آموزی سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان بیان کرد: در این طرح یک کاسب خیر به یک دانش‌آموز بی‌بضاعت شناسایی شده از سوی سازمان بسیج دانش‌آموزی و سازمان بسیج اصناف سپاه انصارالحسین (ع) همدان معرفی خواهد شد.

وی با بیان اینکه سال گذشته به یک‌هزار دانش‌آموز در این طرح ارائه خدمت شد، افزود: در نظر داریم امسال تمام دانش‌آموزان کم‌بضاعت را برای ارائه خدمات در این طرح شناسایی کنیم.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1409303
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی