شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 15:05 منتشر شده در مورخ: 1397/06/31 شناسه خبر: 1411024
مهر به یاد ماندنی در جشن شکوفه های کردستانی / بیش از ۴۹ هزار کلاس اولی و پیش دبستانی راهی مدارس شدند
همزمان با سراسر کشور امروز شنبه بیش از ۴۹ هزار دانش آموز پایه اول دبستان و پیش دبستانی در کردستان سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، کلاس اولی‌ها بیشتر از بقیه شور و شوق دارند، همه چیز برایشان تازگی دارد، اصلاً همه چیز رنگ و بوی نویی دارد برایشان،  کلاس، تخته سیاه، درس، معلم و یادگیری الفبا. دور و بری‌ها به کلاس اولی‌ها دلداری می‌دهند.


روز اشک‌ها و لبخند‌ها است، خیلی‌ها ریزریز اشک می‌ریزند و بعضی‌هایشان به اندازه تمام پهنای صورت‌شان لبخند می‌زنند و شادند. روپوش‌ها رنگ‌رنگ با رنگ‌هایی شاد، رقص رنگ‌ها را در شیطنت‌ها و جست و خیزهایشان به یادتان می‌آورد و شما را غرق در خیال به سال‌ها پیش وقتی خودتان روز اول مدرسه را آغاز کردید می‌برد. روز اول مدرسه، یکی از به یادماندنی‌ترین خاطرات زندگی همه ماست.

 

روز اول مدرسه برای بیشتر کلاس‌اولی‌ها، تجربه‌ای عجیب و واقعه‌ای بزرگ است. جدایی از والدین و اولین ساعات را به دور از خانه در محیطی جدید سپری کردن شاید چندان دلچسب نباشد و واکنش‌های گوناگونی را در بچه‌ها بیدار کند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان امروز در آیین نمادین جشن غنچه ها و شکوفه ها که در مدرسه معلم سنندج برگزار شد، گفت: ورود دانش آموزان به مدرسه در ماهی که به نام مهر نامگذار شده نشان می دهد مدرسه محلی برای مهر و نهادینه سازی آیین دوستی و مهربانی است.

 

رشید قربانی عنوان کرد: دانش آموزان وقتی در این ماه وارد مدرسه می شوند باید به گونه ای تربیت شوند که در آینده و زمان بزرگسالی دلسوز همنوعان خود باشند و برای آبادانی میهنشان تلاش کنند.

 

وی ادامه  داد: اگر می خواهیم این نوآموزان به مدرسه علاقمند شوند و اهداف تربیتی و آموزشی در آنها رسوخ پیداکند باید معلمان اهداف آموزشی و تربیتی را تعقیب کنند.

 

وی تعداد دانش آموزان پایه اول دبستان دراستان را ۲۷ هزار دانش آموز اعلام کرد و گفت: در سال تحصیلی جدید بیش از ۲۲ هزار نوآموز و پیش دبستانی هم راهی مدارس می شوند.

 

وی اضافه کرد: این تعداد دانش آموز ذکر شده در ۸۵۰ کلاس درس و هزار و ۶۰۰ مدرسه  در استان مشغول به یادگیری می شوند.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1411024
ارسال نظر
نظرات