شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 03:01 منتشر شده در مورخ: 1397/07/04 شناسه خبر: 1412145
رئیس انجمن صنفی کامیون‌داران استان مرکزی :
کوتاهی وزارت صمت در تامین لاستیک/تامین لوازم یدکی و لاستیک عمده مشکل کامیونداران است
رئیس انجمن صنفی کامیون‌داران استان مرکزی با اشاره به اینکه رفع مشکل تامین لاستیک کامیونداران نیاز به تصمیماتی در سطح ملی دارد گفت: عمده مشکل تامین لاستیک به دولت، خصوصا وزارت صنعت، معدن و تجارت بر می گردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رضایی، رئیس انجمن صنفی کامیون‌داران استان مرکزی در گفتگو با  دیار آفتاب؛با اشاره به فعالیت بیش از شش هزار کامیون‌دار در استان مرکزی گفت: از این تعداد ۳ هزار عضو ثابت و یک‌هزار عضو فصلی پایانه باربری بوده و مابقی کامیون نفتکش هستند.

رضایی اظهار کرد: از خرداد ماه که مشکلاتی برای کامیوندار مطرح شد که اغلب مطالبات صنفی بود یکسری مکاتبات و جلساتی برای رفع مشکلات برگزار شد، ولی نتایج به دست آمده چشم گیر نبوده است.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت دولت به گونه ای نیست که بتوانند تمامی خواسته های صنفی رانندگان را تامین کند ادامه داد: البته برخی از مشکلات نظیر تامین لاستیک را به راحتی می توان برطرف کند.

رئیس انجمن صنفی کامیون‌داران استان مرکزی عمده مشکل کامیونداران را تامین لوازم یدکی و لوازم مصرفی خصوص لاستیک عنوان کرد و افزود: در حال حاضر کمبود ۲ سایز لاستیک ۳۱۵ و ۳۸۵ در استان مرکزی وجود دارد.

وی به طرح توزیع لاستیک با نرخ مصوب دولتی در استان هم اشاره ای کرد و گفت: از زمان ثبت نام تاکنون هزار و ۳۰۰ نفر برای دریافت لاستیک سایز ۳۱۵، ۴۸۰ نفر برای دریافت سایز ۳۸۵ و ۶۰۰ نفر برای دریافت لاستیک سایز ۱۲۲۴ ثبت نام کرده اند.

رضایی با اشاره به اینکه تا به امروز ۶۰۰ راننده موفق به دریافت لاستیک شده اند بیان کرد: از این تعداد ۵۳۰ نفر یک جفت لاستیک گرفته اند و ۷۰ نفر هم موفق به دریافت چهار حلقه لاستیک شده اند.

رئیس انجمن صنفی کامیون‌داران استان مرکزی با بیان اینکه در حال حاضر سه هزار حلقه لاستیک دو حلقه در استان کمبود داریم بیان کرد: درصورتی که دولت نسبت به تامین این لاستیک ها اقدام نکند در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.

وی با اشاره به اینکه رفع این مشکل نیاز به تصمیمات در سطح ملی دارد اضافه کرد: عمده مشکل تامین لاستیک به دولت خصوصا وزارت صنعت، معدن و تجارت بر می گردد.

رضایی با بیان اینکه در حال حاضر کمبود در عرضه لاستیک را در بازار داریم بیان کرد: در این خصوص بیشترین ضربه ای که می خوریم مربوط به داخل است چرا که بازرگانان این کمبود را در بازار ایجاد کرده اند.

رئیس انجمن صنفی کامیون‌داران استان مرکزی با تاکید بر اینکه در حال حاضر مشکلی در خصوص جابه جایی بار در استان مرکزی نداریم بیان کرد: برخی رانندگان به دلیل نداشتن لاستیک مناسب از حمل بار به مسافت های طولانی خارج از استان خودداری می کنند.

وی اضافه کرد: موضوع به مسئولین اطلاع رسانی شده است و امیدواریم که با تصمیماتی که اتخاذ می کنند هر چه زودتر شاهد رفع مشکلات باشیم.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1412145
ارسال نظر
نظرات