شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:21 منتشر شده در مورخ: 1397/07/04 شناسه خبر: 1412380
سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل شهرداری اراک خبر داد؛
اختصاص ۱۲۰۰ دستگاه تاکسی جهت سرویس دهی به مدارس اراک/ افزایش ۱۵ درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس
‍سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک از اختصاص بیش از ۵۰۰ دستگاه تاکسی و ٧۰۰ دستگاه تاکسی موقت جهت سرویس دهی به مدارس اراک خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت اله مرادیسرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: بیش از ۵۰۰ دستگاه تاکسی و ٧۰۰ دستگاه تاکسی موقت جهت سرویس دهی به دانش آموزان مدارس نواحی ۱ و ۲ آموزش و پرورش شهر اراک اختصاص یافته است.

مرادی اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، سرویس مدارس امسال نیز به مانند سال گذشته به سه شرکت بخش خصوصی سپرده شده که تائید صلاحیت آنها بر عهده سازمان بوده است.

اختصاص ۱۲۰۰ دستگاه تاکسی جهت سرویس دهی به مدارس اراک

وی افزود: ۱٢۰۰ دستگاه خودرویی که توسط سازمان برای حمل و نقل دانش آموزان در نظر گرفته شده بیش از ۵۰۰۰ دانش آموز را سرویس دهی می نمایند که همه رانندگان دارای صلاحیت می باشند که برچسب سرویس مدارس نیز بر روی شیشه آنها نصب خواهد شد.

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک اظهار کرد: از روز اول مهرماه با بازگشایی مدارس طبق برنامه ریزی های انجام شده گشت و بازرسی سازمان از مدارس صورت پذیرفته که در این بین خودروهای غیر مجاز و بدون مجوز تذکرات لازم را از بازرسین در راستای تشکیل پرونده و اخذ مجوز فعالیت دریافت نموده و از هفته آینده در صورت عدم سیر مراحل قانونی از تردد خودروهای غیر مجاز جلوگیری به عمل خواهد آمد و رسیدگی به خودروهایی که سرویس مدارس را به صورت غیرقانونی انجام می‌دهند مدارک آنها اخذ خواهد شد .

وی اضافه کرد: استفاده از خودروهای غیر مجاز و بدون تائیدیه سازمان احتمال بروز مشکلات پیش بینی نشده را برای خانواده ها دارد و باید آنها نیز در انتخاب سرویس مدارس دقت لازم را به عمل آورند و از خانواده های دانش آموزان و همچنین مدیران مدارس سطح شهر تقاضا داریم که از خودروهای بدون معرفی نامه و فاقد تعیین صلاحیت استفاده نکنند.

افزایش ۱۵ درصدی نرخ کرایه سرویس مدارس

مرادی در خصوص افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس نیز گفت: پیشنهاد افزایش نرخ کرایه سرویس مدارس برای سال جاری ۱۵ درصد بوده که در صورت تصویب شورا و ابلاغ فرمانداری جهت اجرا اعلام خواهد شد.

وی در خصوص اینکه با ورود تاکسیرانان به حوزه سرویس مدارس اخلالی در خطوط بوجود نمی آید ادامه داد: در حال حاضر بیش از ٢۵۰۰ دستگاه تاکسی در ناوگان تاکسیرانی فعالیت دارند و همانطور که اشاره شد تنها ۵۰۰ دستگاه آن به دانش آموزان خدمات دهی می نمایند و ٢هزار دستگاه تاکسی دیگر به طور مستمر به شهروندان خدمات دهی خواهند نمود و در این زمینه جای نگرانی وجود نخواهد داشت .

سرپرست سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر شهرداری اراک خاطرنشان کرد: شهروندان اگر درخصوص سرویس مدرسه فرزندشان با مشکل مواجه شدند، شماره ٣۴۱٣۰۵۰۰ واحد بازرسی رسیدگی به شکایات، آماده دریافت انتقادات و پیشنهادها ارائه می باشد و شهروندان می توانند در صورت بروز هرگونه مشکلی با شماره اعلام شده تماس گرفته و مورد را با ذکر کد شناسایی بیان کنید و مطمئن باشید سازمان به سرعت به مشکل شما در خصوص سرویس مدرسه فرزندتان رسیدگی خواهد شد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1412380
ارسال نظر
نظرات