شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 16:18 منتشر شده در مورخ: 1397/07/04 شناسه خبر: 1412457
مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه عنوان کرد؛
فقدان اردوگاه دانش آموزی از کمبوده های اساسی حوزه تعلیم و تربیت
معاون مدیر کل و رییس آموزش و پرورش تربت حیدریه گفت: یکی از کمبودهای اساسی در حوزه آموزش و پرورش این شهرستان فقدان اردوگاه دانش آموزی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تابان تربت؛ سعید نیرویی روز چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه افزود: تا امروز برای جبران آن از پارک شهید حجتی استفاده می شد که در واقع اردوگاه نبود و به صورت 2 منظور یعنی هم اردوگاه و هم پارک استفاده می شد که برای ما مشکلات زیادی در بر داشت.

وی با بیان اینکه هنرستان طالقانی واقع در روستای ملکی که در منطقه خوش آب و هوایی نیز واقع است، می تواند مشکل ما را برطرف سازد، گفت: هنرستان دارای چهار سوله، سالن ورزشی و خوابگاه است ومهم تر اینکه 18 نیز ساعت آب داریم و لذا بهترین فرصت برای شهرستان است که از یک سو تبدیل به اردوگاه شود و از سوی دیگر با انتقال هنرستان به مرکز شهر، رغبت بیشتر ادامه تحصیل برای هنرجویان ایجاد می شود.

نیرویی ارزش ریالی تاسیسات فنی موجود در هنرستان را 70 میلیارد ریال و با ظرفیت 30 هنرجو عنوان و اظهار داشت: اکنون در خیابان گلچین مجتمع آموزشی بسیار بزرگی و از جمله بنای جدید هنرستان در حال ساخت است که تکمیل و تجهیز آن بر اساسا برآورد پارسال به دست کم 55 میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی در بخش دیگری اظهار داشت: تا پایان مهرماه جاری سه مدرسه چهار کلاسه در روستاهای جعفر آباد، صنوبر و منظر و یک باب نمازخانه با کمک خیران و با هزینه ای بالغ بر 10 میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

نیرویی همچنین گفت: امسال برخلاف پارسال استقرار پایه دوازدهم و سه ساله شدن هنرستان ها را داشته ایم که این امر باعث افزایش دانش آموز در مقطع دبیرستان شد و همچنین با افزایش 500 نفری دانش آموزان در مقطع دبستان مواجه شده ایم.

وی افزود: با تجمیع مدارس و استفاده بهینه از ساختمان های موجود توانسته ایم چند مدرسه را احیا کنیم که این اقدام صرفه جویی بزرگی برای این اداره در بر داشته است.

نیرویی همچنین گفت: در سال تحصیلی جدید 420 میلیون برای زیباسازی مدارس و پروژه مهر به ما اختصاص یافت که بین مدارس توزیع شد که البته باید اذعان داشت کمک اولیا چندین برابر این بودجه است و بدون کمک اولیای دانش آموزان این طرح به خوبی به سرانجام نمی رسید.

اکنون در تربت حیدریه 37 هزار و 169 نفر دانش آموز که از این تعداد 3600 نفر کلاس اولی در 161 کلاس هستند و این دانش آموزان در 272 آموزشگاه و هزار و 637 کلاس و با کمک 2 هزار و 500 نفر نیروی فرهنگی، تحصیل می کنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1412457
ارسال نظر
نظرات