شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 17:49 منتشر شده در مورخ: 1397/07/07 شناسه خبر: 1412507
آغاز به کا رپلیس فتا در گچساران / سردارانصاری:هدف پلیس فتا حفاظت از مردم در مقابل مجرمان سایبری است
فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد در مراسم افتتاحیه پلیس فتا در گچساران گفت: برخورد با مجرمان در فضای سایبری و مجازی و ایجاد امنیت در این حوزه از ماموریت های پلیس فتا است و این پلیس تخصصی، مرزبان فضای مجازی کشور است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آفتاب جنوب، پلیس فتا فرماندهی انتظامی گچساران با حضور سردار مهدی انصاری فرمانده انتظامی استان ، سرهنگ حکمتی فر رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان و سرگرد شهبازی پور رئیس پلیس فتا استان و دیگر مسئولان انتظامی استانی و شهرستانی ، فعالیت  خود را در این شهرستان بطور رسمی آغاز کرد.

سردار مهدی انصاری فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه مراسم افتتاحیه پلیس فتا درگچساران گفت:برخورد با مجرمان در فضای سایبری و مجازی و ایجاد امنیت در این حوزه از ماموریت های پلیس فتا است.

این مقام ارشد انتظامی در استان افزود: رشد بی سابقه و روز افزون فناوری و اطلاعات و توسعه فضای مجازی جامعه جدیدی به نام دنیای مجازی به وجود آورده است.

وی ادامه داد: این جامعه همانند دنیای واقعی ویژگی های یک جامعه را دارا است و امنیت به عنوان یکی از بسترهای مهم پیشرفت این جامعه محسوب می شود.

سردار انصاری ادامه داد: همان طوری که وجود امنیت یکی از ضروریات دنیای واقعی است باید در دنیای مجازی نیز این امنیت به وجود آید.

وی گفت:با هدف مقابله و برخورد با جرایم سایبری، پلیس امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) در شهرستان گچساران افتتاح خواهد شد.

سردار انصاری ادامه داد: تلاش این پلیس افزایش دانش، پژوهش، پیش بینی و پیشگیری از جرائم است و حوزه فعالیت این پلیس در فضای مجازی است و در این فضا مردم به طور کامل این پلیس را حس خواهند کرد.

رئیس پلیس کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به تهدیدات و گستردگی فضای مجازی ، بر لزوم آشنایی افراد با تهدیدات و برنامه های دنیای مجازی تاکید کرد.

سردار انصاری در پایان ؛ پیگیری و پیشگیری را به عنوان دو رویکرد اصلی پلیس برشمرد و خاطر نشان کرد: در کشور ما تمرکز پلیس بر روش‌ های پیشگیری از جرم است.

گفتنی است این مرکز در ساختمان پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان گچساران واقع در میدان نماز (سرباز) و برای رسیدگی به جرائم رایانه‌ای و جرایمی که در فضای مجازی افتتاح شد.

انتهای پیام

http://dana.ir/1412507
ارسال نظر
نظرات