شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:17 منتشر شده در مورخ: 1397/07/04 شناسه خبر: 1412519
رئیس پلیس فتا استان مرکزی اعلام کرد؛
هشدار برای آگهی های استخدامی دروغین در شبکه های اجتماعی/ کلاهبرداری به بهانه استخدام در کشورهای خارجی
رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: شرکت های کاریابی غیرمجاز در فضای مجازی به بهانه اشتغال در کشورهای خارجی، جوانان جویای کار را طعمه قرار می دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ احسان آنقی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛گفت: افزایش مشکلات اشتغال در جامعه، موجی از سوءاستفاده های مالی و اخلاقی توسط شرکت های کاریابی مجازی از افراد جویای کار به راه افتاده است و آمار کلاهبرداری و سوءاستفاده از این افراد به ویژه جوانان متقاضی اشتغال در حال افزایش است.

وی افزود: نحوه فعالیت این گونه شرکت ها به این صورت است که ابتدا در شبکه های اجتماعی از قبیل اینستاگرام و تلگرام به تبلیغات دروغین در رابطه با اعزام نیروی کار به کشورهای خارجی با حقوق مناسب و فراهم کردن شرایط زندگی ایده آل می پردازند و طعمه‌های خود را مورد شناسایی قرار می دهند.

آنقی با اشاره به اینکه عوامل شرکت در تبلیغات خود ادعا می‌کنند که پس از اعزام به کشور خارجی، پیش‌بینی‌های لازم در خصوص محل مناسب زندگی و دیگر اقدامات رفاهی آنها از سوی کارفرمایان انجام خواهد شد و به آنها وعده دریافت ویزای کار داده می شود، بیان کرد: این افراد کلاهبردار در ادعایی دیگر علاوه بر ذکر درآمد ماهیانه، وعده پرداخت حقوق به صورت لیر و دلار داده می شود که خود یکی از عوامل وسوسه انگیز در ترغیب افراد است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی اظهارکرد: پس از اعلام آمادگی توسط فرد، برای انجام کلیه امور تحت عنوان کارگزینی از آنها مبالغی دریافت می شود که این مبلغ بر طبق قرارداد منعقدشده با کارفرمای خارجی به عنوان پورسانت برای پذیرش افراد معرفی شده توسط فرد، پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: افراد پس از اعزام به خارج از کشور با شرایط سخت کاری، محل زندگی نامناسب، حقوق ناچیز و حتی عدم پرداخت حقوق مواجه می شوند، اما به دلیل نداشتن ویزای کاری به هنگام شکایت از شرایط نامناسب شان با اخراج از طرف کارفرما مواجه می شوند، در واقع اقدام صورت گرفته ترفندی برای کلاهبرداری از این افراد است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان مرکزی خاطرنشان کرد: به منظور پیشگیری از وقوع این گونه کلاهبرداری ها افراد جویای کار می بایست تنها از طریق مؤسسات کاریابی که به صورت رسمی به ثبت رسیده اند، اقدام کنند تا در دام سودجویان گرفتار نشوند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1412519
ارسال نظر
نظرات