شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:14 منتشر شده در مورخ: 1397/07/04 شناسه خبر: 1412526
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی اعلام کرد؛
کاهش تعرفه واردات لاستیک به پنج درصد/۸۰ درصد از رانندگان استان مشکلی برای جابه جای بار ندارند
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با اشاره به تمهیدات صورت گرفته از سوی دولت در خصوص تامین لاستیک مورد نیاز کامیونداران گفت: بر اساس نامه ای که روز گذشته معاون اول رئیس جمهور ابلاغ کردند تعرفه واردات لاستیک از ۶۰ درصد به ۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی زندی فر مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب با اشاره به مشکلات کامیونداران استان مرکزی، گفت: کمبود لاستیک از مهمترین مشکلاتی است که کامیونداران مطرح می کنند.

زندی فر با اشاره به اینکه ۸۰ درصد از رانندگان استان مشکلی برای جابه جای بار ندارند اظهار کرد: متاسفانه جو روانی ایجاد شده، اجازه تردد را از برخی رانندگان گرفته است.

وی با اشاره به تمهیدات صورت گرفته از سوی دولت در خصوص تامین لاستیک مورد نیاز کامیونداران ادامه داد: بر اساس نامه ای که روز گذشته معاون اول رئیس جمهور ابلاغ کردند تعرفه واردات لاستیک از ۶۰ درصد به ۵ درصد کاهش پیدا کرده است.

زندی فر بیان کرد: علاوه بر این هزار حلقه لاستیک از گمرک ترخیص شد و به زودی در اختیار کامیونداران قرار می گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی اضافه کرد: همچنین با تصمیم دولت ارز دولتی برای واردات لاستیک در نظر گرفته شده است که امیدواریم با مجموع این تصمیمات شاهد کاهش مشکلات کامیونداران باشیم.

وی با اشاره به اینکه در استان مرکزی ماهیانه چهار هزار و سالانه ۵۰ هزار لاستیک نیاز داریم افزود: از آغاز طرح توزیع لاستیک با نرخ مصوب دولتی تا کنون سه هزار و ۵۰۰ حلقه لاستیک خودروهای سنگین با نرخ مصوب دولتی در این استان توزیع شد.

زندی فر با تاکید بر اینکه در حال حاضر روزانه لاستیک از طریق انجمن ها و دفتر عامل توزیع لاستیک مستقر در پایانه حمل و نقل کالا در بین رانندگان وسایل نقلیه سنگین استان مرکزی توزیع می شود گفت: به دلیل اینکه تعداد لاستیک ها کم است جوابگوی تمام متقاضیان نیست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با اشاره به اینکه بارگیری در بیشتر پایانه های بار شهرستان های مختلف استان مرکزی انجام می شود خاطرنشان کرد: برخی رانندگان به دلیل نداشتن لاستیک مناسب از حمل بار به مسافت های طولانی خودداری می کنند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1412526
ارسال نظر
نظرات