شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:13 منتشر شده در مورخ: 1397/07/07 شناسه خبر: 1413413
مدیرکل راهداری استان مرکزی خبر داد؛
توزیع ۴۰۰ حلقه لاستیک بین کامیون داران استان مرکزی/ تخصیص ارز دولتی به واردات لاستیک کامیون
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: امروز ۴۰۰ حلقه لاستیک بین کامیون داران توزیع خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی زندی‌فر مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ اشاره به اینکه پیگیری های لازم را برای رفع مشکلات کامیونداران انجام داده ایم گفت: مواردی که در استان قابل حل بود را از طریق برگزاری جلسات پیگیری کرده ایم.

زندی فر با بیان اینکه رفع برخی از مشکلات نیازمند تصمیماتی در سطح ملی دارد اظهار کرد: مشکلاتی که نیاز به تصمیمات ملی دارد، جمع بندی و به مسئولان کشوری ارسال شده است.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر در محورهای مواصلاتی استان از لحاظ امنیتی برای کامیون داران مشکلی وجود ندارد و جاده های استان از امنیت کافی برخوردارند بیان کرد: البته در روز های گذشته تعداد کمی از افراد فعالیت های ناامن کننده ای را انجام می دادند که با مدیریت دقیق و حضور تعداد بیش تر کامیون ها در جاده این مشکل برطرف شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی با اشاره به اینکه تامین لاستیک یکی از اصلی ترین خواسته های کامیونداران است ادامه داد: دولت برای رفع این مشکل عوارض واردات را به ۵ درصد کاهش داده و از طرفی ارز دولتی برای واردات لاستیک در نظر گرفته است با پیگیری های انجام شده خوشبختانه لاستیک با عوارض گمرکی ۵ درصد در راه است.

زندی فر بیان کرد: با توجه به اینکه تعداد کامیون ها موجود در استان چشمگیر است سهمیه ای خوبی از لاستیک برای استان در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه ۱۳۰۰ حلقه لاستیک هم خریداری شده و در حال انتقال به استان است بیان کرد: امروز ۴۰۰ حلقه لاستیک بین کامیون داران توزیع خواهد شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی بیان کرد: مسائل مرتبط با روغن و گریس و دیگر مباحث مطرح شده توسط کامیون داران را مطالبی دانست که باید در داخل پیگیری و مدیریت شود.

وی محل توزیع لاستیک ها را انجمن ها معرفی کرد و ابراز امیدواری کرد که اگر این لاستیک ها وارد بازار شود محتکران نیز مجبور به عرضه لاستیک های احتکاری شده و مشکلات لاستیک کنترل خواهد شد.

زندی فر در پاسخ به چرایی حواله ای شدن لاستیک ها گفت: ما نیز مخالف این مسئله بوده ایم، حواله ای بودن لاستیک ها باعث شده است که توزیع کننده ها لاستیک ها را انبار کنند و به بازار ارائه ندهند و مشکلات فراوانی را ایجاد کنند.

انتهای پیام/

 
http://dana.ir/1413413
ارسال نظر
نظرات