شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 14:41 منتشر شده در مورخ: 1397/07/08 شناسه خبر: 1413674
قول‌های استاندار برای بهبود آینده کردستان
استاندار کردستان در حالی برای بهبود وضعیت آینده استان به مردم قول مساعد می‌دهد که وضعیت عمل به وعده در بین مسؤولین استان وضعیت خوبی ندارد!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، بهمن مرادنیا هفته گذشته در دو دیدار جداگانه با اعضای شورای اسلامی استان و شورای شهر سروآباد ضمن تبریک هفته دفاع مقدس و بازگشایی مدارس با بیان این مطلب گفته: من به حضور جدی شورا در صحنه اعتقاد دارم و بر این باورم که شورا باید جایگاهش حفظ شود.

 

وی با بیان اینکه عمق مشکلات کردستان به دلایل متعدد زیاد است، گفته: تلاش کردیم در حوزه راه و صنعت و راه آهن و نیز تخصیص آب گام‌هایی برداریم که به امید خدا به نتیجه هم خواهد رسید.

 

مرادنیا سفر دکتر نوبخت و دیگر مقامات را در حوزه تخصیص اعتبارات به بخش راه و راه آهن استان بسیار ارزشمند خوانده و گفته: در این سفر مقرر شد ۴۵۰ میلیارد تومان به راه آهن همدان به سنندج تزریق شود و اعتبارات بسیار مناسبی نیز به بخش راه و کریدور شمال جنوب داده شود.

 

وی اذعان داشته: اقداماتی که در بخش فولاد و پتروشیمی و تخصیص آب برای کشاورزی در دست اجراست نتایج آن در چند سال آینده برای استان نمایان خواهد شد.

 

استاندار کردستان بە جذب اعتبارات مناسب در بخش اشتغال نیز اشارە کرد و افزوده: رقم جذب شدە در استان و در بخش اشتغال قابل توجە است اما چون نیازهای استان زیاد است آثار آن چندان مشخص نیست.

 

وی با بیان اینکه ما در استان باید مدیریت درست منابع خود را داشته باشیم، گفته: متاسفانه در زمان خود کسی پیگیر میزان تخصیص آب سدها برای استان نبوده ولی ما تلاش خواهیم کرد در این راستا گام‌های بلند و نوید بخشی را برداریم.

 

مرادنیا در ادامه شهرداری‌ها را به پرهیز از استخدام و بکارگیری نیروهای جدید فراخوانده و گفته: بسیاری از شهرداری‌های استان با مازاد نیرو مواجه هستند و نباید نیروی جدیدی را از هر طریق بکارگیری کنند.

 

وی ادامه داده: علاوه بر ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری‌ها، لازم است جهت افزایش درآمد، بلندمرتبه‌سازی در شهرهای دارای ظرفیت استان مد نظر قرار بگیرد

 

گفتنی است، در گزارشی که مرکز پژوهش‌های مجلس در خصوص پایش امنیت سرمایه‌گذاری در زمستان 96 به تفکیک استان‌ها و حوزه‌های کاری منتشر کرد، جایگاه کردستان در مؤلفه «عمل مسئولان استانی و محلی به وعده‌های اقتصادی داده شده» بدتر از میانگین کشوری است.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1413674
ارسال نظر
نظرات