شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:59 منتشر شده در مورخ: 1397/07/08 شناسه خبر: 1413737
یادداشت؛
مدرک تحصیلی کیلویی چند؟
امروزه در برخی پست‌ها، دیگر نیازی به تخصص نیست و تنها با داشتن یک مدرک از هرنوعی می‌توانید به مردم خدمت کنید؛ مدرک کاغذ پاره‌ای بیش نیست...

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافع، امروز با توجه به شرایط موجود در کشور و توطئه‌های دشمنان برای ایجاد اخلال و کارشکنی در امور داخلی باید بیش از پیش در امور مربوط به کشور و ادارات، سازمان‌ها و ارگان‌های مرتبط دقت شود؛ با توجه به وضعیت پیش آمده و به منظور رفع مشکلات و رسیدگی به مشکلات موجود قطعاً به کارگیری افراد متخصص و مجرب در هر مسئولیت و پستی امری ضروری است که امروزه شاهد بی‌توجهی به این مهم هستیم.

وقتی جابجایی مهره‌ها از بازی منچ به امور اداری و سازمانی می‌رسد این مهم به ذهن خطور می‌کند که در امور اداری و سازمانی و حتی کشورداری نیز شاهد یک بازی با حرکت و جابجایی مهره‌ها هستیم؛ گاه حرکت‌ دادن اشتباه مهره‌ها نه تنها مشکلی از مشکلات گذشته حل نمی‌کند بلکه منجر به ایجاد مشکلات جدید نیز می‌شود.

حضور افراد متخصص در هر عرصه‌ای، امری اجتناب‌ناپذیر است که شاید این مهم امروز دستخوش بسیاری از امور دیگر شده است و به همین دلیل شاهد حضور افراد بدون تخصص در پست‌های دولتی و غیردولتی هستیم، که تنها هزینه مازاد بر آن سازمان یا دستگاه تحمیل می‌کند و کار تخصصی در آن حوزه به انجام نمی‌رسد.

البته این موضوع کمابیش در تمام دستگاه‌ها و سازمان‌ها و در شهرها و استان‌های مختلف از رده‌های بالای مدیریتی تا به کارگیری کارمندان در بخش‌های مختلف مشاهده می‌شود که این امر آسیبی بزرگ و جبران‌ناپذیر در امور مرتبط را به دنبال خواهد داشت.

امروز با توجه به اوضاع اقتصادی در کشور و مشکلات پیش آمده مرتبط با این موضوع در استان‌های مختلف شاهد اقدامات، تلاش‌ها و فعالیت‌های مسئولان برای از بین بردن مشکلات و پیگیری مسئولان برای رفع مشکلات مردم هستیم که مسئولان ارشد این مهم را با تثبیت مدیران و نیروهای متخصص به کار گرفته، دنبال می‌کنند.

اما در استان همدان هر دم از این باغ بری می‌رسد و زنجیره‌ای از اینگونه موارد از فعالیت مدیرانی که ممنوعیت فعالیت به دلایل مختلف از جمله بازنشستگی دارند تا جابجایی مهره‌ها بدون در نظر گرفتن تخصص نیروها را شاهد هستیم؛ آمارهای عجیب و غریب اشتغال و... استاندار بازنشسته همدان که همچنان کلیددار استان است تا انتصاب‌هایی که گویای برخی مسائل دیگر است.

از موضوعات قابل توجه اخیر که صحه بر به کارگیری نیروهای بدون تخصص در بخش‌های مختلف دولتی گذاشته است جابجایی یکی از نیروهای خانم شاغل در یکی از ادارات کل با سابقه فعالیت رسانه‌ای بوده که اکنون به عنوان معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری یکی از شهرستان‌های استان همدان معرفی شده است.

البته موضوع به کارگیری خانم‌ها در فرمانداری‌های شهرستان‌ها از سال گذشته مطرح بوده و دی ماه سال گذشته محمدناصر نیکبخت استاندار همدان در دیدار با دانشجویان انجمن اسلامی دانشگاه ملایر با بیان اینکه آقای رئیس جمهور قول داده و تاکید کرده‌اند از بانوان در مدیریت‌ها استفاده شود، گفت: 9 مجوز معاون فرمانداری از وزارت کشور گرفته‌ایم که از فرمانداران خواسته‌ام هر 9 معاون را خانم معرفی کنند که اگر این 9 معاون فرماندار لیاقت‌های خود را بروز دهند در آینده برخی از آنها می‌توانند فرماندار شوند.

اما جالب اینجاست که خانم معاون، دارای مدرک کارشناسی غیرمرتبط با سمت کنونی است، گویا این جایگاه نیاز به تخصص ندارد و بدون مدرک هم می‌توان در پست‌های تخصصی انجام خدمت کرد، هدف تنها خدمت به خلق خداست...

حال با انتصاب این خانم معاون باید از مدیریت ارشد استان این سئوال را پرسید که آیا تحقق وعده گماشتن 9 معاون خانم در فرمانداری‌ها، آن هم در بخش‌های تخصصی به هر قیمتی است حتی بدون در نظر گرفتن تخصص و یا اینکه اینگونه پست‌ها نیاز به تخصص نداشته و ما بی‌خبر بودیم؟!

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1413737
ارسال نظر
نظرات