شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:16 منتشر شده در مورخ: 1397/07/09 شناسه خبر: 1413988
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس:
FATF برای محدود سازی کشور است/ابهامات فراوانی در خصوص لوایح FATF وجود دارد
نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس با اشاره به اینکه FATF برای محدود سازی کشور است اظهار کرد: در واقع با پیوستن به FATF یک ابزار در اختیار قدرت های بزرگ قرار می دهد تا بتوانند از این طریق فشارهای بیشتری را به کشور وارد کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در رابطه با لوایح  FATF گفت: اعتقاد ما بر این است با تصویب لوایح  FATF مشکلات حل نخواهد شد.

FATF برای محدود سازی کشور است

سلیمی با اشاره به اینکه FATF برای محدود سازی کشور است اظهار کرد: در واقع با پیوستن به  FATF یک ابزار در اختیار قدرت های بزرگ قرار می دهد تا بتوانند از این طریق فشارهای بیشتری را به کشور وارد کنند.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر عملا بخشی از لوایح FATF در کشور اجرایی شده است و اطلاعات صرافی ها را در اختیار قرار داده اند بیان کرد: امروز شاهد هستیم با اجرای بخشی از این لایحه بازار متلاطم شده است.

در خصوص لوایح  FATF ابهامات فراوانی وجود دارد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هنوز در خصوص لوایح  FATF ابهامات فراوانی وجود دارد اضافه کرد: آقایان پاسخ ندادند که آیا واقعا بعد از این مصوبه فوری کشور را از لیست سایه خارج می کنند یا اینکه برای سال ها در حالت تعلیق در می آورند.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای پیوست ایران به این لوایح ضمانت های اجرایی وجود ندارد اظهار کرد: به نظر می رسد برای تصویب این گونه لوایح با احتیاط بیشتری عمل کنیم.

سلیمی ادامه داد: البته نگرانی جدی که وجود دارد این است که با پیوستن ایران به دچار یک خود تحریمی داخلی می شویم و FATF دستگاه ها خودشان را تحریم کنند.

وی با تاکید بر اینکه در FATF کشورهای ناظر عربستان و رژیم صهیونیستی هستند بیان کرد: این موضوع قطعا برای کشور مشکلات را به وجود خواهند آورد.

در اختیار قرار دادن اطلاعات مالی کشور زمینه سازی فشار بیشتر را فراهم می کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمار دقیقی از کشورهای که به این کنوانسیون پیوسته اند در دست نیست افزود: اینکه گفته می شود ۱۹۰ کشور پیوسته اند آمار دقیفقی نیست چرا که تنها ۳۵ کشور به صورت قطعی پیوسته ان.

سلیمی با تاکید بر اینکه در اختیار قرار دادن اطلاعات مالی کشور زمینه سازی فشار بیشتر را فراهم می کند بیان کرد: بارها عرض کرده ایم ممکن است پیوست ایران به  FATF منافعی را به همراه داشته باشد ولی باید مضرات آن هم در نظر گرفته شود و اجازه ندهیم دوباره کشور تحت تاثیر مسائلی قرار بگیرد که باعث تضییع حقوق ملی کشور شود.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1413988
ارسال نظر
نظرات