شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:37 منتشر شده در مورخ: 1397/07/09 شناسه خبر: 1414090
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان همدان مطرح کرد؛
شناسائی ۱۰۰ منطقه بحرانی آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی در همدان/ایجاد ۹۳۶ کیلومتر آتش‌بُر بین اراضی بحرانی
فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان همدان با بیان اینکه 100 منطقه بحرانی آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان شناسایی شد، گفت: 936 کیلومتر آتش‌بُر نیز بین اراضی بحرانی و مستثنیات مردم ایجاد شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهرام رسولی در گفت‌و‌گو با خبرنگار نافع، با اشاره به شناسایی 100 منطقه بحرانی آتش‌سوزی عرصه‌های منابع طبیعی استان همدان، اظهار کرد: این مناطق با توجه به معیارهایی نظیر تعداد و سطح آتش‌سوزی طی پنج سال گذشته، احصا شده است.

وی با بیان اینکه پس از شناسایی نقاط بحرانی، گشت ومراقبت در این مناطق بیشتر شده است، گفت: پیمانکاران منابع طبیعی نیز با حساسیت بیشتری این مناطق را مدیریت می‌کنند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان همدان کاهش آتش‌سوزی مراتع را نشان از ارتقای فرهنگ مردم دانست و بیان کرد: از ابتدای امسال تا کنون 41 هکتار از اراضی ملی استان در 37 فقره آتش‌سوزی دچار آسیب شد.

وی با تأکید بر اینکه بهترین راهکار برای جلوگیری از بروز خسارات به منابع طبیعی، آگاه سازی شهروندان است، افزود: این مهم با برگزاری دوره‌های آموزشی و استفاده از ظرفیت رسانه‌ها محقق خواهد شد.

رسولی با بیان اینکه به منظور صیانت از منابع طبیعی برای نسل‌های آینده باید از برافروختن آتش در این اراضی خودداری کنیم، تصریح کرد: در صورت روشن کردن آتش در منابع طبیعی باید هنگام ترک محل از خاموش شدن کامل آن اطمینان حاصل شود.

وی به خریداری چند دستگاه دمنده برای مهار آتش طی سال گذشته اشاره کرد و ادامه داد: این دستگاه‌ها تحویل ادارات  منابع طبیعی شهرستانی شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی استان همدان خاطرنشان کرد: امسال نیز دو دستگاه آتش‌کوب برقی که توسط مرکز دانش‌بنیان کرمانشاه طراحی شده بود خریداری و در شهرستان همدان و نهاوند آزمایش شد.

وی با بیان اینکه 936 کیلومتر آتش‌بُر بین اراضی بحرانی و مستثنیات مردم ایجاد شده است، یادآور شد: این اقدام  به منظور جلوگیری از سرایت آتش به عرصه‌های منابع طبیعی در صورت بروز حریق  صورت گرفته است.

رسولی وسعت اراضی منابع طبیعی همدان را 905 هزار هکتار دانست و اظهار کرد: از این میزان 822 هزار هکتار عرصه‌های مرتعی است.

وی در پایان گفت: شهروندان می‌توانند از طریق سامانه 1504 هرگونه اخبار شامل آتش‌سوزی، تخریب، تصرف و چرای غیر مجاز دام در اراضی ملی را به یگان حفاظت منابع طبیعی گزارش دهند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1414090
ارسال نظر
نظرات