شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 08:18 منتشر شده در مورخ: 1397/07/12 شناسه خبر: 1415087
هانی زاده:
حکم دادگاه لاهه یک پیروزی بزرگ برای ملت ایران تلقی می‌شود/آمریکا پیمان‌شکن‌ترین دولت دنیا است
کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: حکم دادگاه بین‌المللی لاهه در مورد تحریم آمریکا در حقیقت یک پیروز بزرگ برای ملت ایران تلقی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن هانی زاده، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص رأی دیوان لاهه گفت: حکم دادگاه بین‌المللی لاهه در مورد تحریم آمریکا در حقیقت یک پیروز بزرگ برای ملت ایران تلقی می‌شود.

هانی زاده اظهار کرد: این حکم در شرایطی صادرشده است که آمریکا تمام تلاش خودش را به کار گرفته بود تا مانع صدور چنین حکمی شود.

وی ادامه داد: در واقع این حکم نشان داد که همچنان وجدان برخی سازمان‌های بین‌المللی بیدار است و در برابر فشارها و تهدیدهای قدرت‌های استکباری ایستادگی می‌کنند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با تأکید بر اینکه حکم دادگاه لاهه می‌توان جنبه اعتباری و حیثیتی داشته باشد اظهار کرد: اجرای این حکم آمریکا را به چالش خواهد کشاند و فضای تعاملی جدید بین ایران و جامعه جهانی ایجاد خواهد کرد.

هانی زاده با اشاره به اینکه هرچند ممکن است آمریکا در برابر چنین حکمی مقاومت کند و اجرایی نکند افزود: به‌هرحال ثابت خواهد کرد که آمریکا یک کشور قانون‌گریز است و به قوانین بین‌المللی پایبند نیست.

وی اضافه کرد: آمریکا همواره در تلاش است از طریق تحریم‌های اقتصادی کشور مختلف جهان را وادار به تسلیم کند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل اظهار کرد: هر چه این حکم جنب اعتباری و حیثیتی داشته باشد آمریکا را در انزوای سیاسی قرار خواهد داد.

هانی زاده با اشاره به اینکه دولت‌های آمریکا به هیچ عهد و پیمانی پایبند نبوده‌اند و از آن‌ها به‌عنوان پیمان‌شکن‌ترین دولت دنیا یاد می‌شود خاطرنشان کرد: مواضعی که مسئولین آمریکای بعد از صدور حکم دادگاه لاهه از خود نشان دادند بیانگر این است که به این پیمان هم پایبند نخواهند بود.

دیوان بین‌المللی دادگستری با بررسی درخواست قرار موقت ایران، آمریکا را به رفع تحریم‌های اقلام انسان دوستانه، دارویی، کشاورزی و هوانوردی ملزم کرد و از طرفین خواست از اقدامی که مناقشه را تشدید کند، خودداری کنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1415087
ارسال نظر
نظرات