شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 16:39 منتشر شده در مورخ: 1397/07/12 شناسه خبر: 1415244
کارشناس اداره کل هواشناسی استان مرکزی اعلام کرد:
کاهش ۵ تا ۷ درجه دمای هوا در استان مرکزی
کارشناس اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: دمای هوا از روز شنبه بطور محسوسی بین ۵ تا ۷ درجه کاهش خواهد یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامرضا داودآبادی کارشناس اداره کل هواشناسی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: بررسی الگوی نقشه های پیش یابی هواشناسی حاکی است از بعدازظهر روز جمعه، شمالی شدن جریانات جوی همچنین گذر یک جبهه هوای سرد موجب ناپایداری هوا و افت دما در نوار شمالی کشور(بویژه مناطق ساحلی دریای خزر) و برخی مناطق مرکزی از جمله استان مرکزی خواهد شد.

داودآبادی اظهار کرد: بر این اساس در روز پنجشنبه، در ساعات صبح شاهد آب و هوایی صاف تا قسمتی ابری و غبار محلی و همراه با وزش باد هستیم.

وی ادامه داد: همچنین روز جمعه آب و هوایی صاف تا کمی ابری و غبار محلی و از بعدازظهر افزایش ابر و احتمال رگبار های پراکنده و وزش باد را شاهد خواهیم بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان مرکزی گفت: بدین ترتیب هوای پیش بینی شده برای شنبه، قسمتی ابری تا ابری، گاهی رگبار و رعد و برق و احتمال وزش باد شدید موقتی و کاهش دما است.

وی اضافه کرد: در ادامه یکشنبه هوایی قسمتی ابری تا ابری و در برخی از نقاط رگبار و رعد و برق و افزایش موقتی سرعت باد را خواهد داشت.

داودآبادی بیان کرد: به اطلاع بخش های مختلف کشاورزی و ... می رساند دمای هوا از روز شنبه بطور محسوسی کاهش خواهد یافت. این کاهش دما نسبت به دماهای ۲۴ ساعت گذشته بطور میانگین در دمای شبانه بین ۵ تا ۷ درجه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: طبق این پیش بینی و با توجه به دماهای حال حاضر مناطق سردسیر استان مثل شازند و کمیجان احتمالا در این مناطق صبح یکشنبه یا صبح دوشنبه دما به ۱ تا ۳ درجه سانتیگراد خواهد رسید.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1415244
ارسال نظر
نظرات