شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 21:55 منتشر شده در مورخ: 1397/07/12 شناسه خبر: 1415344
عضو شورای شهر تبریز خبر داد؛
برگزاری کنگره اوراسیایی علوم ورزشی در دانشگاه تبریز/ ورزش تبدیل به مقوله‌ای لوکس شده است
نیکو خصلت با اشاره به برگزاری کنگره اوراسیایی علوم ورزشی در دانشگاه تبریز گفت: این کنگره از هجدهم تا بیستم مهرماه با حضور پنجاه مهمان خارجی برگزار خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، سعید نیکوخصلت ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در خصوص اولین کنگره اوراسیایی علوم ورزشی اظهار داشت: تقویت ارتباطات بین المللی از اصلی‌‌ترین سیاست‌های ماست و تبریز به عنوان نقطه اتصال آسیا و اروپا پتانسیل این کار را دارد.

وی ادامه داد: تبریز 2018 سبب گشت تا پتانسیل‌ها و نقاط ضعف شهر را بشناسیم، اگرچه با توجه به این میزبانی انتظارات مردم از ما بالا رفت اما ضعف‌های هتلینگ و حمل‌ونقل در شهر را دریافتیم.

رئیس دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تبریز با بیان اینکه مرکز اتحادیه اوراسیایی علوم ورزشی در ترکیه است، تصریح کرد: اولین کنگره در این خصوص در تبریز برگزار می‌شود که پنجاه مهمان خارجی از کشورهای رومانی، بوسنی، مقدونیه، ترکیه، آذربایجان و عراق به تبریز سفر خواهند کرد.

وی افزود: این کنگره از 18 ام تا بیستم مهرماه در دانشگاه تبریز برگزار خواهد شد که فیزیولوژی ورزش، مدیریت ورزش،رفتار و حرکت و طب ورزشی چهار حیطه مورد بررسی در این کنگره هستند.

نیکوخصلت با اشاره به ششصد مقاله ارائه شده به این کنگره تاکید کرد: در میان این ششصد مقاله، هشتاد مقاله خارجی نیز به کنگره رسیده که در مجموع 50 مقاله مورد قبول واقع شده است.

وی خاطرنشان ساخت: این کنگره باعث ارتباط خوب و موثر با کشورهای همسایه به ویژه ترکیه خواهد شد و تِم کلی این کنگره بر اساس تندرستی و صلح است.

عضو شورای شهر تبریز با بیان اینکه ورزش مهمترین نماد صلح است، گفت: دو هزار سال قبل وقتی که المپیک ورزشی برگزار می‌شد، جنگ‌ها تعطیل می‌شدند اما متاسفانه در حال حاضر در هنگام المپیک هم جنگ و کشتار ادامه دارد.

وی در خصوص لوکس شدن ورزش برای مردم خاطرنشان ساخت: ورزش امروزه به مقوله‌ای لوکس تبدیل شده اما در حال تامین مربیان و سالن‌های ورزشی برای اقشار کم درآمد و محروم هستیم.

http://dana.ir/1415344
ارسال نظر
نظرات