شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 17:28 منتشر شده در مورخ: 1397/07/13 شناسه خبر: 1415455
امنیت کردستان مرهون تلاش شبانه روزی نیروهای مسلح است/ وحدت لازمه بقای نظام اسلامی است
امام جمعه سنندج نیروی انتظامی را نیروی برقراری امنیت و آسایش مردم قلمداد کرد و افزود: امروزه ایران اسلامی یکی از کشورهای امن در جهان است و رسیدن به درجات عالی در زمینه علوم و فنون از برکات این امنیت پایدار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، ماموستا عبدالرحمن خدایی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه‌‌ شهر سنندج ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان اظهار داشت: امیدوارم خداوند همه مسلمانان را از بلا و مصیبت دور و همانند همیشه در برابر مکر و حیله دشمنان هوشیار باشند.

 

وی گفت: امنیت و آرامش کنونی کردستان مرهون زحمات و تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای مسلح و حضور پرشکوه مردم در همه عرصه‌های مختلف است.
 
امام جمعه سنندج با قدردانی از زحمات مجموعه فرماندهی انتظامی استان کردستان، خطاب به شهروندان تصریح کرد: اگر کسی نیاز به مشاوره داشته باشد، می‌تواند به مرکز مشاوره خانواده معاونت اجتماعی انتظامی استان مراجعه و به صورت رایگان از خدمات آنان استفاده کند.
 
وی در بخشی دیگر از خطبه‌های خود با اشاره به دسیسه و تبلیغات دروغین معاندین نظام عنوان کرد: ملت ایران با درایت حکیمانه امام(ره) و انسجام، یکدلی، همفکری و پشتیبانی از یکدیگر در برابر دشمنان انقلاب به پیروزی رسیدند و تمام نقشه‌های شوم دشمن را در عرصه‌های مختلف برهم زدند و توطئه‌های آنان را خنثی کردند.
 
ماموستا خدایی با تاکید بر اینکه "وحدت، اتحاد و یکدلی" لازمه استمرار و بقایای نظام مقدس جمهوری اسلامی است، افزود: با توجه به اینکه در آستانمه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هستند، دشمنان خیلی تلاش و کوشش می‌کنند که با ایجاد جنگ روانی، حیله، ترفند و تفرقه در بین مردم ضربه‌ای به انقلاب وارد کنند.
 
وی تاکید کرد: باید مسلمانان همانند همیشه هوشیار و دشمن‌شناس باشند و یکدل و یکصدا باور و پشتیبانی خود را از نظام تقویت کرده و کاری کنیم که دشمنان در هیچ جای جهان آرامش نداشته باشند.
 
امام جمعه سنندج گفت: امروز تمام مسئولان و دلسوزان نظام برای حل مشکلات اقتصادی معیشتی مردم و کشور ورود کرده‌اند و امیدواریم با برخورد جدی با محتکران و کسانی که به‌دنبال سوءاستفاده و منفعت هستند، کم‌وکاستی‌ها حل شود.
 
وی در بخشی پایانی خطبه‌های خود با تاکید بر توجه بیشتر به روستائیان و عشایران ادامه داد: : روستانشینان در رشد و توسعه اقتصادی کشور نقش بسزایی دارند، بنابراین باید بیش از پیش به مشکلات آنان توجه کنیم.
 
امام جمعه سنندج با بیان اینکه مرگ حق است به آیه 26 و 27 سوره الرحمن قرآن اشاره و خاطر نشان کرد: امیدوارم در روز قیامت رحمت حق‌تعالی، شامل حال همه مسلمانان شود.
 
بسیج خواب و خیال دشمنان را آشفته کرده است
 
حجت الاسلام علی مرادی در خطبه های نماز جمعه این هفته بیجار اظهار داشت: نظام سلطه از ابتدای انقلاب و تشکیل نیروی بیسیج دشمنی آشکار خود را آغاز کرد و همیشه قصد ضربه زدن به مردم را داشته که ناکام مانده است. 
 
وی افزود: به فرموده مقام معظم رهبری، آینده سرفراز انقلاب بدست بسیجیان انقلابی به سعادت و پیشرفت خواهد رسید و این روز چندان دور نخواهد بود.
 
حجت الاسلام مرادی تاکید کرد: بسیجیان کشور یکصدا و با بصیرت، با لبیک گفتن به آرمان های حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری و ارزش های اسلامی، خواب و خیال دشمنان را آشفته کرده اند. 
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حمله موشکی سپاه به مقر گروه های تروریستی یادآور شد: ضربه موشکی در قلب منطقه در اختیار نیروهای امنیتی آمریکا، نشان از عزم مردمی دارد که برای حفاظت از خاک و ناموس وطن، هیچ مرزی را امن نخواهد گذاشت.
 
خطیب جمعه بیجار حمله موشکی را تنها گوشه ای از قدرت دفاعی کشورمان دانست و اضافه کرد: ضربت محرم ابتدای کار است و دشمنان و قدرت های اسکتبار جهانی باید به گوش باشند که جمهوری اسلامی انتقام خون پاک شهدای اهواز را از مسببان اصلی آن خواهد گرفت.
 
وی با اشاره به استقرار موکب های بیجاری ها در ایام اربعین حسینی در این شهرستان و مناطق از کشور عراق گفت: مردم ولایت مدار بیجار گروس، بیش از سال گذشته از این موکب ها حمایت مالی و معنوی کرده اند.
 
نیروی انتظامی نیروی برقراری امنیت و آسایش مردم است
 
ماموستا ید الله محمدی امام جمعه دهگلان در خطبه های نماز جمعه امروز این شهر ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، امنیت پایدار را مرهون حضور مقتدرانه نیروهای نظامی و انتظامی دانست.
 
 وی نیروی انتظامی را نیروی برقراری امنیت و آسایش مردم قلمداد کرد و افزود: امروزه ایران اسلامی  یکی از کشورهای امن در جهان است و رسیدن به درجات عالی در زمینه علوم و فنون از برکات این امنیت پایدار است.
 
ماموستا محمدی در ادامه حمله موشکی سپاه به تروریست‌ها را پیام قاطعیت ایران برای دشمنان دانست و گفت: تروریست ها و حامیان آنها باید بدانند در قبال اعمال و جنایات آنها در هر نقطه‌ای و از ناحیه هرکسی چه پشتیبانی کننده و چه عمل کننده، منتظر عکس العمل و پاسخ کوبنده جمهوری اسلامی ایران باشند.
 
امام جمعه دهگلان گفت: با توجه به اینکه وجود امنیت در هر شهر یکی از مهم ترین مقوله ها برای توسعه و آبادانی آن شهر به شمار می رود، اهمیت دادن به این موضوع ضرورت ویژه ای دارد.
 
وی از تلاشهای شبانه روزی فرماندهان و  پرسنل نیروی انتظامی قدردانی کرد و تلاش شبانه روزی آنان و نیز همکاری مردم را از عوامل موثر در ارتقای آسایش و امنیت شهروندان دانست. 
 
امام جمعه دهگلان در ادامه با اشاره به تلاش و زحمات کاگران در جامعه گفت: بر اساس تعالیم اسلام باید به کارگر بها داده شود زیرا کارگر بازوی توانمند اقتصادهای توسعه یافته است و احترام به کارگر در واقع احترام به تولید ملی است.
 
ماموستا محمدی بیان کرد: تکریم کارگران سبب افزایش نشاط جامعه می شود و مسئولان باید به این امر مهم توجه ویژه داشته باشند.  
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1415455
ارسال نظر
نظرات