شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:39 منتشر شده در مورخ: 1397/07/14 شناسه خبر: 1415765
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور:
تشکیل سازمان پزشکی قانونی کشورهای اسلامی/۶۰ درصد از پست‌های سازمانی پزشکی قانونی خالی است
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور از تشکیل سازمان پزشکی قانونی در کشورهای اسلامی خبر داد و گفت: این سازمان متشکل از ۲۰ کشور اسلامی خواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور روز شنبه در سی و ششمین همایش مدیران پزشکی قانونی کشور در اراک با اشاره به اینکه سازمان با کمبود نیرو دست‌وپنجه نرم می‌کند گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد پست‌های سازمانی فعال است و ۶۰ درصد از پست‌های سازمانی پزشکی قانونی خالی است.

شجاعی اظهار کرد: درصورتی‌که امسال دولت همکاری کند و مجوزی صادر کند حدود ۶۰۰ نفر نیرو جدید را جذب خواهیم کرد تا از این طریق بخشی از کمبود نیروها را جبران کنیم .

وی به کاهش میانگین ساعات رسیدگی به پرونده‌ها در پزشکی قانونی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر میانگین رسیدگی به پرونده‌ها از زمان ورود تا انجام معاینات و صدور نامه به دو ساعت رسیده است.

شجاعی بابیان اینکه تشخیص هویت و پاسخگویی درزمینهٔ حوادث بیشترین وقت پزشکی قانونی را به خود اختصاص داده است ادامه داد: پزشکی قانونی در رسیدگی به حوادث سربلند بیرون آمده است.

رئیس پزشکی قانونی کشور بیان کرد: عمده کالاهای آزمایشگاهی پیشرفته خارجی هستند که باید تلاشی صورت بگیرد تا در این زمینه خودکفا باشیم.

شجاعی بابیان اینکه مرکز تحقیقات سازمان کشور قصد دارد مدتی کالاها موردنیاز را از داخل تأمین کند گفت: اکنون بیش از ۱۲ محصول داخلی رونمایی شده که اگر مرکز تحقیقات پزشکی قانونی با شرکت دانش‌بنیان وارد مذاکره شوند موارد آزمایشگاهی نیز از داخل کشور قابل تأمین است.

وی به اجرای طرح داد پزشک در پزشکی قانونی اشاره کرد و گفت: این طرح از سوی سازمان پزشکی قانونی با همکاری وزارت بهداشت به‌منظور دقیق شدن معاینات متوفیات و علمی شدن صدور گواهی فوت از تشکیل پرونده‌های بی‌مورد با عنوان مرگ مشکوک که فوت آن‌ها قابل‌تشخیص و طبیعی بودن فوت قابل احراز است در دستگاه قضائی و سازمان پزشکی قانونی جلوگیری می‌کند.

رئیس پزشکی قانونی کشور بیان کرد: تسهیل امور مردم ، کاهش ورودی پرونده‌های مراجع قضایی و علمی سازی صدور جواز دفن از مزایای این طرح است. 

وی از تشکیل سازمان پزشکی قانونی در کشورهای اسلامی خبر د اد و گفت: این سازمان متشکل از ۲۰ کشور اسلامی خواهد بود که در دبیرخانه آن در ایران و به دبیر کلی دکتر ادیب خواهد بود.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1415765
ارسال نظر
نظرات