شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 15:16 منتشر شده در مورخ: 1397/07/14 شناسه خبر: 1415810
نیمه نخست امسال صورت گرفت؛
آزادسازی بیش از ۲ هزار کیلومتر از حریم راه‌های استان همدان
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان از آزاد سازی 2 هزار و 179 کیلومتر از حریم راه‌های استان در نیمه نخست امسال خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمید پرورشی‌خرم در گفت‌و‌گو با خبرنگار نافع، با بیان اینکه آزادسازی حریم راه‌ها به منظور رفع تصرف و تجاوز به حریم راه‌ها و با هدف بالا بردن ایمنی تردد خودروها و حفظ حریم جاده اجرایی شده است، اظهار کرد: 2 هزار و 179 کیلومتر از حریم راه‌های استان در نیمه نخست امسال آزادسازی شده است.

وی افزود: به منظور ایمن‌سازی جاده‌ها و پیشگیری از ساخت و ساز‌های بدون مجوز و تصرف حریم راه‌ها، دستور توقف 222 مورد از عواملی که حریم راه را مورد تعرض قرار داده بودند، صادر شد.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان بیان کرد: طی این مدت همچنین تخریب 169 مورد از ساخت و ساز‌های واقع در حریم راه‌ها با دستور قضایی نیز انجام شد.

وی افزود: طی 6 ماهه نخست امسال 830 مورد صدور مجوز ساخت و ساز حاشیه راه‌ها طبق قانون ایمنی راه‌ها در دستور کار قرار گرفت.

پرورشی‌خرم تصریح کرد: صدور هر گونه مجوز ساخت و ساز در محدوده 100 متری پس از حریم راه‌ها و خارج از آن بدون پیش‌بینی راه دسترسی ایمن و اخذ مجوز احداث از سوی متقاضیان ممنوع است.

وی ادامه داد: بر اساس قانون ایمنی راه‌ها، افراد قبل از انجام هرگونه عملیات منتهی به تخریب جاده و ساخت و ساز، درختکاری، زراعت، نصب و استقرار تابلو یا حفاری باید از وزارت راه و شهرسازی مجوز دریافت کنند.

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان در پایان خاطرنشان کرد: استان همدان دارای 5 هزار و 400 کیلومتر راه است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1415810
ارسال نظر
نظرات