شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 10:25 منتشر شده در مورخ: 1397/07/16 شناسه خبر: 1415922
ضعف نظارت در بازار گچساران/جریان قومی مانع از برخوردهای قانونی
البته آن چیزی که جلب توجه می‌کند، نبود اجناس ضروری در قفسه‌های فروشگاه‌ها در شب گذشته بود که صبح امروز به یک‌باره تمامی قفسه‌های مغازه‌داران و فروشگاه‌ها از اقلام ضروری و مصرفی خانوار پر شده بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آفتاب جنوب،در حالی که از چند روز گذشته قیمت دلار و ارز روند نزولی  به خود گرفته است، انتظار می‌رود که مسئولان امر در زمینه نظارت بر بازار به خصوص اقلام مصرفی خانوارها هم نظارت بیشتری داشته باشند.

با توجه به اینکه از چند شب گذشته در فضای مجازی و اخبار با اعلام خبر کاهش قیمت ارز و دلار، دوباره به جامعه جان تازه‌ای بخشیده شد اما متاسفانه هنوز شاهدیم که فروشندگان در بازار اقلام خریداری شده خود را به قیمت همان چند روز گذشته به فروش می‌رسانند. این در حالی است که در چند روز گذشته فروشندگان در حال فروش اجناس خود به صورت آنلاین قیمت‌ها را بررسی و به همان قیمت اعلام شده در تهران اجناس و اقلام مصرفی را به خریداران به فروش می‌رساندند.

حال این فروشندگانی که در آن روزها اجناس خود را به قیمت نسبتا کمتری خریداری می‌کردند و با همان قیمت که به صورت آنلاین بر گوشی‌های همراه خود می‌آمدند به فروش می‌رساندند و امروز نیز با کاهش قیمت ارز و دلار این فروشندگان هنوز اجناس خود را به همان قیمت که به قول خودشان گران خریده‌اند به فروش می‌رسانند، نیاز به بازرسی هر چه بیشتری دارد.

البته آن چیزی که جلب توجه می‌کند، نبود اجناس ضروری در قفسه‌های فروشگاه‌ها در شب گذشته بود که صبح امروز به یک‌باره تمامی قفسه‌های مغازه‌داران و فروشگاه‌ها از اقلام ضروری و مصرفی خانوار پر شده بود.

این نوعی احتکار است که برخی فروشندگان با پنهان کردن اجناس خود نه در انبار مغازه‌ها بلکه در خانه‌هایشان و جاهای دیگر موجب افزایش قیمت کالاها در این چند روز گذشته شده بودند که می‌طلبید بازرسان صنعت، معدن و تجارت گچساران نظارت بیشتری داشته باشند که در پایان بایدگفت که  کاسبان رسمش این نبود شبانه خانه هایتان را انبار کنید. این رسم مردانگی نبود.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1415922
ارسال نظر
نظرات