شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:34 منتشر شده در مورخ: 1397/07/15 شناسه خبر: 1416032
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان:
بهره برداری از ۱۲۹ مدرسه خیری در نیمه نخست سال/۲۷۶ پروژه در دست اجرا قرار دارد
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس سیستان و بلوچستان گفت: در شش ماه اول امسال 129مدرسه خیری با 380کلاس درس در استان تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا راشکی در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، افزود: در شش ماه اول امسال، 129مدرسه با380کلاس درس در 24هزار و 311متر مربع توسط خیرین مدرسه ساز در نقاط مختلف سیستان و بلوچستان احداث و به بهره برداری رسیده و هم اکنون دانش آموزان در حال بهرمندی از ظرفیت آنها می باشند.

وی ادامه داد: این مدارس شامل 25مدرسه مشارکتی با 122کلاس درس و 104مدرسه مردمی با 258کلاس درس می باشند.
وی با اشاره به مشارکت 78درصدی خیرین مدرسه ساز در حوزه فضاهای آموزشی سیستان و بلوچستان، خاطر نشان کرد: در حال حاضر 276باب پروژه مدرسه سازی با هزار و 183کلاس درس در 89هزار و 610متر مربع توسط خیرین در دست اجرا می باشد که از این تعداد 154مدرسه با 655کلاس درس مشارکتی و 122مدرسه با 528کلاس درس مردمی است.
طراحی و اجرای مدارس با مدیریت سبز در استان
مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان در خبر دیگری گفت: حرکت نوینی از تاریخ ابلاغ نامه در خصوص طراحی و مطالعات مرتبط با رویکرد مدیریت سبز در مدارس به سه استان زنجان، تهران و سیستان و بلوچستان به صورت پایلوت واگذار شده است.
وی تصریح کرد: این موضوع با بهره گیری از ظرفیت کارشناسان اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان و بهره گیری از توان سیستم مهندسین مشاور در سیستان و بلوچستان پیگیری شد.
وی خاطر نشان کرد: شناسایی عوامل موثر بر میزان موفقیت اجرای طرح، آگاه سازی در بین دانش آموزان، ترویج فرهنگ بهینه سازی مصرف انرژی در بین دانش آموزان، ایجاد انگیزه و علاقه مندی در دانش آموزان نسبت به انجام فعالیتهای فرهنگی مدیریت انرژی در جامعه و از همه مهمتر بهینه سازی مصرف انرژی و اصلاح الگوی مصرف در مدارس از اهداف و نتایج مورد انتظار در اجرای این برنامه می باشد.
راشکی اضافه کرد: براساس آمارهای موجود، بخش ساختمان در ایران، بیش از 40درصد مصرف سوخت را در برمی گیرد و در این بین، ساختمانهای آموزشی پس از بخش خانگی، بیشترین مصرف انرژی را به خود اختصاص داده اند و بر این اساس در راستای اجرای سیاست راهبردی دولت در بخش انرژی، اهمیت موضوع مصرف و مدیریت انرژی در بخش ساختمان، به خصوص طراحی و ساخت مدارس، یه عنوان یکی از بنیادی ترین موضوعهای اصلاح الگوی مصرف و مدیریت انرژی مطرح است.
انتهای پیام/
 
http://dana.ir/1416032
ارسال نظر
نظرات