شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 13:34 منتشر شده در مورخ: 1397/07/15 شناسه خبر: 1416033
استاندار آذربایجان غربی:
منطقه آزاد ماکو ظرفیت ایجاد فرصت‌های مناسب شغلی در منطقه و کشور را دارد
استاندار آذربایجان غربی گفت: منطقه آزاد ماکو به عنوان یک قطب صنعتی کشور شده و این منطقه توانایی کافی دارد که در این شرایط سخت به آن مطلوب مناسب برسد و زمینه ای برای ایجاد فرصت های مناسب برای منطقه و کشور باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اروم نیوز، جلسه ای با حضور شهریاری استاندار آذربایجان غربی و فعالین اقتصادی منطقه آزاد ماکو شامگاه شنبه در سازمان منطقه آزاد ماکو برگزار شد .

در این جلسه، شهریاری ضمن تقدیر و تشکر از حضور عزیزان و شنیدن نظرات آنان گفت : همه مشکلاتی که مطرح میشود وابسته به مسائل فعلی کشور می باشد و ما در جنگ اقتصادی بزرگ هستیم اما تمام دنیا در تلاش است که اقتصاد ما را نابود کند حتی به کشور هایی که کمک کردیم نیز حتی اکنون هم پشت ما نیستند .

وی افزود: این مسایل و مشکلات وجود دارد هم در مدیریت کشور و هم خودمان کاری نمیکنیم چرا که آلمان، ژاپن و کره بعد جنگ جهانی دوم چیزی نداشتند لذا همت و تلاش خود این کشور ها بود که بعد ۲۰ سال اولین قدرت های دنیا شدند اما ما هیچوقت به آینده فکر نمیکنیم چرا که اگر ۱۰ درصد قدرت اقتصادی آلمان را داشتیم ما اولین اقتصاد و قدرت دنیا بودیم اما ما در سر و کله هم میزنیم .

استاندار آذربایجان غربی، تاکید کرد : از این فرصت میشود به صورت مثبت استفاده کنیم نه مسئولین و نه مردم به این مسئله اهمیت میدهند و نه این فرهنگ ایجاد شده است اگر ما بخواهیم کشور ما برای خودش یک قدرت بشود باید روند دیگری پیش بگیریم چرا که کشور ما از لحاظ فرهنگ درست است که محاسن زیادی دارد اما باید به انتقادی که به آن در بحث فرهنگ وارد است توجه کنیم.

وی بیان داشت: این فرصت ایجاد شده در این منطقه که منطقه ازاد ماکو به عنوان یک قطب صنعتی کشور شده است و این منطقه این توان را دارد که در این شرایط سخت به آن مطلوب مناسب برسد و ایجاد فرصت های مناسب برای منطقه و کشور باشد .

شهریاری، در خصوص وضعیت اقتصادی کشور گفت: اگر مردم چند سال دوام بیاورند قطعا خبرها خوبی در راه است وگرنه اگر دوام نیاورند طعمه کشور هایی خواهیم شد که سعی در نابودی این کشور دارند و نابودی کشور را خواهیم دید.

وی، در مورد لزوم بیداری مردم گفت : همه دشمنان دنبال این فرصت هستند که کشور ما را به دست خودمان قربانی کنند انشاالله کشور بتواند از این سختی ها عبور کند و به مراحل خوبی برسد و این فرصت را من مناسب می بینم .

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به مطالبات مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو، خاطرنشان کرد: در بحث ها و مطالبی که مدیر عامل منطقه اعلام کرد باید زیر ساختها انجام شود بزرگراه، فرودگاه از طرح های زیر ساختی می باشد که جذابیت و توانایی پذیرش سرمایه گزاری های خارجی را افزایش می دهد .

استاندار آذربایجان غربی، با اشاره به ظرفیت های منطقه ازاد ماکو گفت : ما در فقر مردم و در عقب ماندگی مردم شریک هستیم. اگر این مسائل نبود این منطقه با این طبیعت و ظرفیت ها که دارد ثروتمند ترین منطقه بود .

وی در خصوص کشاورزی در این منطقه گفت : ۴۲۰۰ میلیارد تومان دولت بر این منطقه سرمایه کرده و اینجا به قطب کشاورزی کشور تبدیل خواهد شد.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1416033
ارسال نظر
نظرات