شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:16 منتشر شده در مورخ: 1397/07/15 شناسه خبر: 1416147
مدیرکل راهداری همدان:
چهارمین سامانه توزین در حال حرکت در محور ملایر همدان نصب شد
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان از آغاز عملیات اجرایی سامانه هوشمند توزین در حال حرکت وسایل نقلیه حمل بار در محور ملایر همدان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مصطفی پناهنده در گفت‌و‌گو با خبرنگار نافع، با باین اینکه محورهای مواصلاتی استان به چهارمین سامانه توزین در حال حرکت مجهز شد، اظهار کرد: نصب این سامانه در محورهای پرتردد و به ویژه محورهایی که تردد خودروهای سنگین و نیمه سنگین در آن زیاد است، انجام می‌شود.

وی در ادامه گفت: این سامانه‌ها علاوه بر توزین وسائط نقلیه عبوری و ثبت تخلفات سرعت لحظه‌ای در محل سامانه با برداشت پلاک خودرو، قابلیت ثبت تخلفاتی نظیر عدم سرعت بارنامه با سایر خودروها را نیز دارند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان بیان کرد: مهمترین شاخصه سامانه توزین در حال حرکت «WIM» توزین و کنترل وزن وسایل نقلیه در حال حرکت بدون نیاز به توقف آنهاست.

وی افزود: کاهش اتلاف زمان، صرفه‌جویی سوخت و حذف نیروی انسانی برای پیشگیری از تردد ناوگان سنگین حامل بار اضافی از جمله مزایای این سامانه است؛ حفاظت و نگهداری از آسفالت راه‌ها از دیگر شاخصه‌های این سامانه است.

پناهنده تصریح کرد: این سامانه با استفاده از سنسورهای نصب شده در سطح جاده که مانیتورینگ اطلاعات آن در پاسگاه پلیس مربوطه است، وسایل نقلیه متخلف دارای اضافه تناژ را شناسایی می‌کند.

وی با بیان اینکه هم اکنون سامانه‌های توزین در حال حرکت «WIM» در دو محور استان فعال است، ادامه داد: این سامانه در محور تهران همدان نیز در حال تکمیل تجهیزات است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان خاطرنشان کرد: با نصب این سامانه هوشمند در محور ملایر همدان، شمار سامانه توزین در حال حرکت «WIM» در استان به چهار دستگاه می‌رسد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1416147
ارسال نظر
نظرات