شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 16:27 منتشر شده در مورخ: 1397/07/15 شناسه خبر: 1416264
رئیس شورای شهر همدان:
مدیران معتقد به مشارکت مردم در امور، موفقیت‌های بیشتری دارند/تعامل و همفکری با سمن‌ها به نفع مدیریت شهری و مردم است
رئیس شورای شهر همدان با بیان اینکه مدیران معتقد به مشارکت مردم در امور، دارای موفقیت‌های بیشتری در کار خود هستند، گفت: تعامل و همفکری با سمن‌ها به نفع مدیریت شهری و مردم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافع، کامران گردان بعد از ظهر امروز در صحن شورای شهر، سازمان‌های مردم نهاد را به عنوان حلقه وصل بین مردم، ادارات و نهادهای دولتی دانست و اظهار کرد: نهادهای مردمی و سمن‌ها که جمعیتی نمونه از شهروندان هستند با نیروی انسانی متخصص و دغدغه‌مند می‌توانند ظرفیت مطلوبی برای دستگاه‌های اجرایی ایجاد کنند.

وی در ادامه گفت: تعدد و تنوع وظایف شهرداری‌ها آنها را ناگزیر به استفاده از نظرات آحاد مردم در تمام حوزه‌های فکری و اجرایی در بخش‌های مختلف و تخصص‌های متنوع کرده است.

رئیس شورای شهر همدان بیان کرد: مشارکت‌های مردمی و نهادهای مردمی در مأموریت‌های دستگاه‌ها به عنوان یکی از امتیازات برای هر نهاد محسوب می‌شود؛ مدیران معتقد به مشارکت مردم در امور، دارای موفقیت‌های بیشتری در کار خود هستند.

وی با بیان اینکه سازمان‌های مردم نهاد در تمام حوزه‌های جامعه فعال بوده و به روش‌های مختلف اثرگذاری داشته‌اند، افزود: در این بین رویکرد فرهنگی اصلی‌ترین رویکرد به نظر می‌رسد و نگاه نرم‌افزاری و عمیق به مسائل دارد.

گردان تصریح کرد: استفاده بهینه در بحث‌های مدیریت شهری در حال حاضر لازمه تعامل و هم‌فکری با سمن‌هاست که این تعامل و همفکری به نفع مدیریت شهری و مردم است.

وی در ادامه کسب موفقیت در اجرای پروژه‌های شهری را در سایه مشارکت دانست و ادامه داد: به طور قطع این موضوع رضایت اجتماعی مردم را به دنبال خواهد داشت.

رئیس شورای شهر همدان خاطرنشان کرد: در گذشته شهرداری‌ها فقط مبادرت به ارائه خدمات و اجرای پروژه‌های عمرانی می‌کردند و دیدگاه کاملاً سخت‌افزاری بود اما امروزه این روند با توجه به وضعیت فعلی شهرها، پیچیده شدن مدیریت در شهرها و نقش فرهنگ در شهرسازی و معماری تغییر کرده و از بحث خدماتی عمرانی به اجتماعی فرهنگی گرایش پیدا کرده است.

وی در نشست با نمایندگان سازمان‌های مردم‌نهاد یادآور شد: تعامل و همفکری بیشتر با سمن‌ها روند بهبود در کارایی شهرداری و شورا را به همراه خواهد داشت و این همفکری سبب حل مشکلات و مسائل  شهراست.

گردان با بیان اینکه در شورای شهر کارهای مفیدی از جمله توجه به نامگذاری‌ها، مسایل ملی و مذهبی و احیای بافت‌های تاریخی صورت گرفته است، اظهار کرد: در بحث نه به پلاستیک نیز پویشی به راه افتاد، به گونه‌ای که هم‌ اکنون در شورای شهر و شهرداری آب معدنی پلاستیکی حذف شده‌ است و این موضوع در ادارات دیگرهم قابل تعمیم خواهد بود.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1416264
ارسال نظر
نظرات