شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:54 منتشر شده در مورخ: 1397/07/16 شناسه خبر: 1416522
حفظ دامداری روستایی از اولویت های جهاد کشاورزی کردستان است
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: دامداری و دامپروری بخشی از زندگی روستائیان است و حفظ دامداری روستایی از اولویت های این سازمان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، خالد جعفری در مراسمی که به مناسبت روز ملی دامپزشکی برگزار شد افزود: در سال های اخیر با توجه به فرهنگ سازی های انجام شده همکار های خوبی بین مردم وکارشناسان برای واکسیناسیون دام ها صورت گرفته است.

 

وی خاطرنشان کرد: دامپزشکی از جمله دستگاه‌هایی است که به عنوان یکی از اصلی ترین تامین کنندگان امنیت غذایی به حساب می آید که امنیت غذایی و حفظ سرمایه دامی یکی از وظایف مهم دامپزشکی است.

 

جعفری بیان کرد: نقش دامپزشکی در عرصه غذایی بسیار مهم است و صنعت دام را بیماری‌های متعددی تهدید می‌کند، چنانچه اقدامات به موقع دامپزشکی نباشد قطعاً این صنعت نمی‌تواند کار خودش را انجام دهد.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با بیان اینکه دام و انسان در کنار هم یک سری بیماری مشترک دارند تصریح کرد: طیف وسیعی از بیماری‌های انسان از دام نشات می‌گیرد و وظیفه دامپزشکی مبارزه و جلوگیری از شیوع این نوع بیماری ها است.

 

باید در روش های دامداری سنتی تغییراتی حاصل شود

 

جعفری با تا کید بر اینکه مسئولیت اساسی و مهم دامپزشکی، حفظ و حراست از سرمایۀ دامی است افزود، باید در روش های دامداری سنتی در استان تغییراتی حاصل شود و دامداری روستایی به سمت مدرن شدن گام بردارد.

 

وی حفظ دامداری های روستایی را یکی از گام های بلند در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح کرد: دامداری روستایی نقش مهمی در تامین مواد پروتئینی حیوانی مورد نیاز جامعه به عهداه دارند.

 

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان بهبود شیوه های تولید به جهت افزایش کمی و کیفی فراورده های دامی در دامداری های روستایی را از اهداف سازمان جهاد کشاورزی کردستان دانست و اذعان کرد: این امر باعث می شود تا درآمد سرانه دامداران روستایی افزایش یابد و از مهاجرت بی رویه به شهره ها جلوگیری شود.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1416522
ارسال نظر
نظرات