شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 11:32 منتشر شده در مورخ: 1397/07/17 شناسه خبر: 1416835
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان:
۳۵ درصد متوفیان و ۴۵ درصد مجروحان درون شهری مربوط به موتورسواران است
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان گفت: 35 درصد متوفیان و 45 درصد مجروحان درون شهری مربوط به موتورسواران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافع، علی فکری در «همایش موتورسوارن قانونمند»، اظهار کرد: این برنامه با هدف نشان دادن نقش رعایت قوانین و مقررات در کاهش سوانح و ارتقای فرهنگ رانندگی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه موتورسواران در این گردهمایی نحوه عبور صحیح و ایمن از معابر شهری و رعایت حق تقدم را به نمایش گذاشتند، گفت: 35 درصد متوفیان و 45 درصد مجروحان درون شهری مربوط به موتورسواران است که این آمار با رانندگی صحیح کاهش می‌یابد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان بیان کرد: میانگین سنی مجروحان و متوفیان موتورسوار 18 تا 24 سال است در حالی که این گروه سنی جزو قشر فعال و پویای جامعه هستند.

وی عدم استفاده از کلاه ایمنی را شایع‌ترین تخلف موتورسوارانعنوان کرد و افزود: استفاده از کلاه ایمنی می‌تواند 60 درصد آمار آسیب‌های ناشی از تصادف موتورسیکلت را کاهش دهد.

فکری با بیان اینکه موتورسیکلت با وقوع کوچک‌ترین سانحه‌ای واژگون می‌شود، تصریح کرد: بر اثر ورود ضربه به قسمت سر، مصدومان دچار مرگ مغزی، معلولیت جسمی و قطعی نخاع و در نهایت مرگ می‌شوند.

وی ادامه داد: علت اصرار و تأکید پلیس بر ضرورت استفاده از کلاه ایمنی پیشگیری از معلولیت و مرگ موتورسواران است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان همدان خاطرنشان کرد: برای ارتقاء فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی، در پایان برنامه «همایش موتورسوارن قانونمند»، کلاه ایمنی به شرکت‌کنندگان اهدا شد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1416835
ارسال نظر
نظرات