شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 15:37 منتشر شده در مورخ: 1397/07/17 شناسه خبر: 1416942
فرمانده منطقه دوم ندسا:
اگر خلیج فارس برای ایران نا امن شود برای دیگران هم امنیت ندارد
فرمانده منطقه دوم ندسا گفت: اگر خلیج فارس برای ما نا امن شود و نتوانیم از منافع خود استفاده کنیم برای هیچ کسی امن نخواهد بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سایت سپاس؛ سی و یکمین یادواره شهدای مبارزه با آمریکای جنایتکار در خلیج فارس صبح امروز در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار گردید. سردار رمضان زیراهی فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه در این برنامه گفت: اگر در جامعه ای فرهنگ ایثار و شهادت و مجاهدت حاکم گردد آن جامعه شکست ناپذیر خواهد بود.

زیراهی گفت: بعد از عملیات والفجر 8 و کربلای 5 استکبار جهانی به این نتیجه رسید که پیروز واقعی جنگ ایران است و گری سیک مشاور رئیس جمهور آمریکا گفت صدور نفت ایران باعث ادامه جنگ و پیروزی او می گردد و باید قطع شود. بعد از این آمریکا به کشورهای عربی خلیج فارس دستور داد تا افزایش صادرات نفت هم کمبود نفت ایران را جبران کنند و با هم قیمت نفت را کاهش دهند و عراق با چراغ سبز آمریکا به پایانه های نفتی ایران حمله کرد و کشورهای عربی فرودگاه های خود را روی آمریکا باز کردند.

سردار رمضان زیراهی ادامه داد: در این وضعیت به نیروی دریایی سپاه دستور مقابله در خلیج فارس داده شد و با حضور قدرتمندانه سپاه در خلیج فارس صدور نفت از خلیج فارس دچار اخلال شد و آمریکا و شوروی وارد خلیج فارس شدند و شوروی در اولین حرکت با شکست در اسکورت نفتکش ها از منطقه بیرون رفت و آمریکا هم در کمتر انگشتان یک دست در عملیات اسکورت موفق بود و بعد از 3 یا 4 ماه به شکست در تامین امنیت خلیج فارس اعتراف کرد و با اقدامات مستأصلانه مثل حمله به سکوهای نفتی و حمله بزدلانه به هواپیمای مسافربری می خواست شکست خود را جبران کند.

فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه گفت: 139 عملیات مقابله در خلیج فارس توسط سپاه صورت گرفت که بعضی های آن مثل نفتکش بریجتون و فریگیت آمریکایی و سرنگونی هلیکوپتر آمریکایی ویژه هستند و خیلی های دیگر هم نمی توان گفت. ایران از سال 1364 اعلام کرد اگر خلیج فارس برای ما نا امن شود و نتوانیم از منافع خود استفاده کنیم برای هیچ کسی امن نخواهد بود و همینطور هم شد و این یک استراتژی بود و الان هم همینطور است اگر ما امنیت و منافع داشته باشیم دیگران هم خواهند داشت.

در جنگ خلیج فارس و آزمون اراده ها آمریکا می خواست ایران را شکست دهد و اراده ما بشکند ولی هیمنه آنها شکست و غرق شد و امروز ارتش و سپاه قوی از قبل در خلیج فارس حضور دارند و تحرکات کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای را رصد می کنند.

در بخش دیگری از سی و یکمین یادواره شهدای مبارزه با آمریکای جنایتکار در خلیج فارس حسین یکتا راوی دفاع مقدس در سخنان خود گفت: امام سخنی دارد که می گویند سالها باید بگذرد تا جایگاه شهدای ما مشخص شود و یهودیان و آمریکایی ها می دانند با وجود انقلاب اسلامی کار انها تمام است. ترامپ زیر همه شعارهای آمریکا که ادعای دموکراسی و آزادی و آزاداندیشی داشتند زده است که نشان می دهد آنها ترسیده اند. انقلاب اسلامی ایران آسمانی است و امام خمینی (ره) فرمودند در شب ولادت حضرت محمد بر اساس روایات وجود دارد ترک خوردن طاق کسرا و فروریختن 14 کنگره از این قصر نشانه است و در این سخن امام رحمه الله نشانه ای است که 14 قرن بعد اتفاقی بزرگ در ایران خواهد افتاد و دیدیم که انقلاب اسلامی پیروز شد و روز به روز در حال پیشروی است.

حسین یکتا ادامه داد: دشمن در سرفرماندهی خود به پیروی انقلاب اسلامی یقین دارند و می بینند انقلاب در حال فتح قلوب است و اینکه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می فرمایند از تحریم ها سیلی سختی خواهد خورد برای ما نشانه و امید است. در جنگ خدمت امام عرض شد صدام دارد می آید و امام گفتند او رفتنی است و همگان دیدند که چگونه رفت. خدمت امام عرض شد کویت در حال کمک به عراق است و امام گفتند بگویید بعد جنگ با ایران عراق سراغ شما می آید. روزگاری شیعیان ایران و عراق روبروی هم جنگ می کردند و امروز در اربعین پای به پای یکدیگر هستند و دشمنان این اتحاد ملت یاران را می بیند.

روای دفاع مقدس گفت: در زمان جنگ به امام گفتیم که اگر حاج احمد متوسلیان از لبنان بازگردد شیعیان لبنان چه می شوند و امام گفت راه قدس از کربلا می گذرد و روزگاری ما باید برای حضور در شامات مخفیانه عمل می کردیم و امروز قدرتمندانه حضور داریم و یک یا حسین دیگر تا نماز در قدس باقیست. تمام سخنان امام (ره) محقق گردید و تنها دو سخن آن تاکنون محقق نگردید که به فرموده رهبر انقلاب آن دو نیز نزدیک است.

یکتا ادامه داد: امام فرموده اند عشق به شهادت از علائم ظهور است و این انقلاب مقدمه ظهور است و رهبر انقلاب نیز به جوانان گفته اند شما به تمدن اسلامی را می بینید و آنرا می سازید.

سید محمد موسوی نسب مسئول یادواره هم در سخنانی گفت: یادواره شهدای مبارزه با آمریکا هر ساله برگزار می گردد و زادگاه این شهدا در سه نقطه استان بوشهر و یک نقطه استان فارس است هر ساله در یکی از این مناطق برنامه های یادوراه برگزار می گردد و ما یک دوره هم کنگره سراسری این شهدا را در تهران برگزار کردیم.

موسوی نسب گفت: در این برنامه هم از خانواده شهدای نبرد با آمریکا و شهدای مدافع حرم تقدیر گردید و فردا شب هم برنامه ای در خشت استان فارس برگزار می گردد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1416942
ارسال نظر
نظرات