شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:10 منتشر شده در مورخ: 1397/07/17 شناسه خبر: 1416965
سفیر اتریش در دیدار با استاندار قزوین:
تصمیم دولت اتریش، استفاده ایران از معاهده برجام است
سفیر اتریش در دیدار با استاندار قزوین گفت: اراده و تصمیم دولت اتریش،استفاده و بهره مندی ایران از معاهده بین المللی برجام است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین؛ اشتفان شولتز ظهر امروز(سه شنبه) در دیدار با زاهدی، استاندار قزوین در استانداری اظهار کرد: ما به نمایندگی از کشور اتریش در این دیدار حضور یافته ایم تا اراده و تصمیم قطعی این کشور را برای بهره مندی ایران از معاهده برجام اعلام کنیم. 


وی افزود: از اینکه دولت و حکومت ایران در برابر تحریکات سیاسی بردباری نشان می‌دهد بسیار تحت تاثیر هستیم و تلاش می‌کنیم در این شرایط کانال‌های اقتصادی میان دو طرف را برقرار نگاه داریم. 

سفیر اتریش در ایران اضافه کرد: اتریش در کنار اروپا برای اولین بار دست به اقداماتی می‌زند تا با ایالت متحده آمریکا برای خروج از معاهده بین المللی برجام مقابله کند. 
 

وی اذعان کرد: ایران و اتریش روابط حسنه و ابعاد خوشایندی در طول تاریخ داشته اند که به ندرت با کشور دیگری می‌توان آن را دید. 

این مقام مسئول اضافه کرد: هدف ما از حضور در ایران این است که اتریش بتواند موقعیت اقتصادی و تجاری خود را تامین کند و در این خصوص استان قزوین از توانمندی ها و ظرفیت های لازم مورد نظر برخوردار است. 

وی گفت: قزوین به عنوان پایتخت قدیم ایران در مسیر جاده ابریشم قرار دارد و همین موضوع به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های آن برای فعالیت ای اقتصادی و تجاری افزوده است. 

سفیر اتریش در ایران گفت: دیداری با مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان قزوین داشته ایم و برای فعالیت و سرمایه گذاری در دو بخش صنعت و گردشگری مذاکراتی صورت گرفت. 

وی اعلام کرد: قزوین با داشتن فرهنگ و رسوم مختلف ظرفیت‌های بی نظیری در توسعه روابط گردشگری دارد و امیدواریم در این زمینه نیز بتوانیم شاهد توسعه روابط باشیم. 

شولتس اضافه کرد: هم اکنون در حال اجرای یک مدرسه آموزش گردشگری در تهران هستیم که می‌تواند نقش موثری در تقویت روابط گردشگری دو طرف ایفا کند. 

وی گفت: اتریش در کنار همه این موارد در هنر نیز با ایران اشتراک دارد و تنها کشور اروپایی است که یک انجمن فرهنگی دایر به مدت 60 سال در ایران دارد. 

این سفیر اضافه کرد: اتریش در زمینه حمل و نقل ریلی نیز با ایران همکاری نزدیکی دارد و 40 درصد کل سوزن‌های حمل و نقل ریلی ایران از طریق یک شرکت اتریشی تامین می‌شود. 

وی گفت: یکی از بزرگترین شرکت‌های اتریش در صنعت آبیاری در ایران فعال است و طی سفر ریاست جمهوری ایران به اتریش قراردادی به اندازه 100 میلون یورو برای اجرای طرح‌های نوین آبیاری در ایران منعقد شد. 

این مسئول ادامه داد: این قرارداد به اندازه 10 میلون یورو درگیلان فعال است و ظرفیت اجرای طرح‌های مشابه آن در قزوین نیز وجود دارد.
انتهای پیام/
http://dana.ir/1416965
ارسال نظر
نظرات