شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 10:32 منتشر شده در مورخ: 1397/07/18 شناسه خبر: 1417204
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس:
دولت با تثبیت نرخ ارز از گرانی‌های کاذب جلوگیری کند/ دستگاه های نظارتی برخورد جدی با گران فروشی ها داشته باشند
نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک با تاکید بر برخورد جدی با گران فروشی ها گفت: امروز دولت باید ارز را به نرخ ثابتی برساند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی اختصاصی با  شاخص، اظهار کرد: طی روزهای گذشته شاهد کاهش قیمت ارز بودیم و  این کاهش روی قیمت‌های سایر کالاها تاثیر خواهد گذاشت.

وی افزود: هنوز شاهد نوسانات نرخ ارز در بازار هستیم و هرچه زودتر باید این آشفتگی‌ها مدیریت شود چراکه ثبات قیمت دلار بدون شک بر روی مسکن و خودرو تاثیر می‌گذارد و به حالت واقعی خود برمی گردد.

این نماینده مجلس بیان کرد: با تثبیت نرخ دلار علاوه بر خودرو و مسکن؛ تمام کالاهایی که به ارز وابسته هستند کاهش قیمت خواهند داشت.

زرآبادی افزود: از آنجایی که قیمت برخی کالاهای مانند خودرو و مسکن به صورت حبابی افزایش یافت، سریع‌تر تحت تاثیر کاهش نرخ ارز قرار خواهند گرفت.

وی اضافه کرد: برخی کالاهای مصرفی، خوراکی و پوشاک که با شیب خاصی افزایش قیمت داشتند با همان شیب شیب باید کاهش قیمت پیدا کنند اما تمام این پیش بینی‌ها مستلزم این است که نرخ ارز ثابت شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: معاملات باید بر اساس نرخ ثابت انجام شود در حالی که این روزها نرخ‌های متفاوتی در سطح بازار وجود دارد و از این رو خیلی از کالاها تحت تاثیر کاهش قیمت قرار نگرفتند.

وی با بیان اینکه در ماه‌های اخیر شاهد افزایش قیمت هیجانی بودیم تصریح کرد: بر اساس نرخی که کارشناسان در نظر گرفتند پیش بینی شده قیمت ارز بین ۷ هزار و پانصد تومان تا ۸ هزار تومان قرار گیرد.

زرآبادی بیان کرد: در صورتی که بخواهیم از قیمت واقعی برخوردار باشیم باید به نرخ ثابتی برسیم که این امر مستلزم پیش فرضهایی در سیاست اقتصادی بین الملل و داخلی است اما اگر این اتفاقات رخ ندهد ممکن است مجدد شاهد افزایش قیمت هیجانی ارز باشیم.

وی با اشاره به اینکه افزایش نجومی قیمت‌ها به دلیل عدم ثبات نرخ ارز انفاق افتاد گفت: تعزیرات حکومتی باید برای نظارت و بازرسی در بازار به طوری جدی اقدام کند و حضور پررنگی داشته باشد.

این نماینده مجلس ادامه داد: لیست قیمت‌ها باید از طرف سازمان حمایت از مصرف کننده کالا اعلام شود و مردم هم وقتی گرانفرشی دیدند علاوه بر خودداری از خرید کالا به سازمان بازرسی و تعزیرات اطلاع دهند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی در انتها گفت: سازمان‌های نظارتی باید با متخلفان و گران فروشان برخورد قاطع داشته باشند تا این شرایط بهبود یابد.

انتهای پیام/ 

http://dana.ir/1417204
ارسال نظر
نظرات