شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 15:48 منتشر شده در مورخ: 1397/07/18 شناسه خبر: 1417342
فرمانده انتظامی استان هرمزگان:
انهدام باندقاچاق انسان و جعل اسناد و مدارک هویتی+تصاویر
فرمانده انتظامی هرمزگان از انهدام باند جعل اسناد و مدارک هویتی و دستگیری 14 نفر از اعضاء باند قاچاق انسان در استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یه نقل از  هرمز؛سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی هرمزگان در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: در پی دریافت اخباری مبنی بر اینکه افرادی با همکاری تعدادی از کارکنان ادارات دولتی یکی از شهرستان های استان در امر جعل اسناد و مدارک هویتی فعالیت دارند، مراتب بصورت ویژه در دستور کار اداره مهاجرت و گذرنامه پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی هرمزگان افزود: مأموران با انجام اقدامات فنی واطلاعاتی دریافتند این افراد در ابعاد گسترده و بصورت شبکه ای و سازمان یافته پس از رصد افراد متوفی فاقد ثبت اسنادفوتی، باتبانی خانواده های متوفی و همدستی ادارات دخیل، نسبت به تهیه اسناد جعلی هویتی با سیرمراحل اداری واقعی با الصاق عکس اتباع خارجی و ایرانی درخصوص جعل اسناد اقدام می کردند.

 ملکی تصریح کرد: این کلاهبرداران ضمن شناسایی اتباع خارجی و یا افراد ایرانی بی هویت که قصد خروج ازکشور و یا اقامت در داخل کشورداشتند نسبت به سندسازی براساس سن، جنس وچهره افراد با اخذ مبالغ زیادی بعضا تا 600 میلیون ریال نسبت به تهیه و ارائه اسناد هویتی اقدام می کردند.

این مقام انتظامی بیان کرد: با کار اطلاعاتی و تعقیب و مراقبت شبانه روزی محل های حضور ، تردد و سکونت اعضاء باند ، نحوه فعالیت آنها و چگونگی ارتباط اعضاء باند با همدیگر و با مشتریان، شناسایی و پس از جمع آوری ادله و مستندات اولیه جرم ، سه نفر از اعضاء باند در مسیر شیراز به بندرعباس طی یک عملیات هماهنگ شناسایی و دستگیر شدند.

ملکی ادامه داد: مأموران امنیت عمومی استان همچنین طی چهار عملیات هماهنگ و بازرسی از 10 واحد مسکونی و یکی از ادارات در شرق استان تعداد 10 نفر دیگراز اعضاء را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی هرمزگان خاطرنشان کرد: در این پرونده در مجموع 14 نفر شناسایی ودستگیر شده اند و از مخفیگاه متهمان بیش از 350 فقره اوراق هویتی اعم از (شناسنامه، کارت هوشمند ملی ، کارت تردد اتباع خارجی، اوراق تأئیدیه اشتغال به تحصیل محصلین جعلی )، تعداد21 دستگاه تلفن همراه حاوی تصاویر و پیامک های واتساپی و اوراق هویتی جعل اسناد ومدارک اتباع ایرانی وخارجی ،دو دستگاه کیس و یک دستگاه لپ تاپ حاوی برنامه ها و اسناد مربوط به جعل مدارک مکشوفه کشف و ضبط شد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1417342
ارسال نظر
نظرات