شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 15:59 منتشر شده در مورخ: 1397/07/18 شناسه خبر: 1417371
با ارتباط مستقیم با کربلا
رادیو اربعین ظهر امروز (۱۸ مهر ماه) با حضور جمعی از مدیران رادیو و تلویزیون و ارتباط مستقیم با حرم امام حسین (ع) افتتاح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مراسم افتتاح رسمی چهارمین سال شبکه رادیویی اربعین ظهر امروز (۱۸ مهرماه) با حضور حمید شاه آبادی (معاون صدا)، مدیران ستادهای دوازده گانه اربعین حسینی و جمعی از مسئولان در حال برگزاری است.

 
در ابتدای مراسم افتتاحیه چهارمین سال رادیو اربعین با حرم امام حسین (ع) در کربلای معلی ارتباط مستقیم برقرار شد.
 
در ادامه پیام آیت الله حسین نور همدانی به مناسبت افتتاح رادیو اربعین قرائت شد. در این پیام بر اهمیت قیام امام حسین (ع) تاکید شد.
 
حمید شاه آبادی، معاون صدای رییس صداوسیما نیز در سخنانی اظهار کرد: مایه خرسندی است که رادیو اربعین برای چهارمین سال کار خود را آغاز می‌کند. ما امروز با کوله باری از تجربه، یادگاری‌های شنوندگان و همدلی‌های مردم عزیز برای سال چهارم رادیو اربعین را افتتاح می‌کنیم. در واقع اگر مطالبه عمومی و علاقه‌مندی مردم نبود شاید ما این توفیق مکرر را نمی توانستیم به دست آوریم.
 
 
او در ادامه با تاکید بر اهمین نهضت عاشورا و مفاهیم حماسی که این نهضت دارد، گفت: محرم ماه مبارزه با ظلم، حماسه و پرچمداری ولایت است. ملت ما از این حال و هوا درس‌های زیادی گرفته، عاشوارهای زیادی را دیده است و درس مبارزه با ظلم، ولایت مداری و حماسه آموخته‌اند.
 
شاه‌آبادی اربعین را در راستای معرفی پیام عاشورا و برای زینبی شدن و زینبی ماندن دانست و اظهار کرد: حماسه اربعین نقطه عطفی برای تداوم نهضت حسینی بود. اگر در عاشورا حماسه بزرگ و ماندگاری صورت گرفت، در اربعین نیز ماموریت معرفی حرکت حسینی به دنیا انجام شد. در واقع ما جهانی شدن عاشورا را از اربعین آموخته‌ایم و یاد گرفتیم که باید نهضت امام حسین (ع) برای جهانیان بیان کنیم. بر همین اساس رسانه ملی نیز باید قدم جدی در این راستا بردارد. در دنیایی که واقعیت‌ها توسط برخی رسانه‌ها محو و تحریف ‌می‌شوند، رسانه ملی باید برای بیام مفاهیم واقعی نهضت عاشورا بیشتر تلاش کند.
http://dana.ir/1417371
ارسال نظر
نظرات