شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 17:40 منتشر شده در مورخ: 1397/07/18 شناسه خبر: 1417372
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان:
سرمایه‌گذاری شهرداری و مباحث مالی و حقوقی مرتبط آن در سایر مجموعه‌ها باید شفاف و به روزرسانی شود
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان گفت: سرمایه‌گذاری شهرداری و مباحث مالی و حقوقی مرتبط آن در سایر مجموعه‌ها باید شفاف و به روزرسانی شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافع، نخستین جلسه کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا در سال دوم دوره پنجم صبح امروز به ریاست حسین قراباغی، با حضور اعضاء و کمیته‌های مرتبط در شورای شهر برگزار شد.

حسین قراباغی ضمن بیان سیاست‌ها و راهبردهای حوزه اقتصادی، سرمایه‌گذاری و گردشگری اظهار کرد: مطالعه و برنامه‌ریزی برای ایجاد مرکز مشترک رفاهی، تاریخی، گردشگری و سرمایه‌گذاری از برنامه‌های این کمیسیون است.

وی  در بحث اقتصادی خواستار رابطه بین مولفه‌های اقتصادی و وظایف شهرداری شد و گفت: سرمایه‌گذاری شهرداری و مباحث مالی و حقوقی مرتبط آن در سایر مجموعه‌ها باید شفاف و به روزرسانی شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه‌گذاری و گردشگری شهر همدان خواستار استفاده از ظرفیت سفرای همدانی‌الاصل در کشورهای دیگر شد و بیان کرد: تشکیل تیم‌های نمایشگاهی در داخل و خارج از کشور فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری و جذب گردشگراست.

وی با تأکید بر اینکه باید اراده‌ای ایجاد شود تا زمان ماندگاری گردشگر در شهر همدان افزایش یابد، افزود: ایجاد محیطی امن برای حضور سرمایه‌گذار در استان و شهر ضروری است.

قراباغی با بیان اینکه شورای شهر و شهرداری همدان از سرمایه‌گذاران به ویژه در حوزه گردشگری حمایت می‌کند، تصریح کرد: در این زمینه اقداماتی از جمله مصوبه رایگان شدن پروانه ساختمانی هتل‌ها انجام شده است.

وی به استفاده از ظرفیت‌ها و فضاهای موجود در حوزه گردشگری اشاره کرد و ادامه داد: در بحث گردشگری کمبودهایی داشته و داریم بر این اساس باید از مباحث علمی و تجارب افراد در این حوزه بهره گرفت که در این راستا در مرکز مطالعات و پژوهش‌های شورا کمیته‌ای در این خصوص تشکیل شده است.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان خاطرنشان کرد: باید تعامل سازنده‌ای بین ارگان‌ها و سازمان‌های مرتبط با گردشگری باشد.

وی یادآور شد: باید با تعامل سازنده و به روز با ارگان‌ها و سازمان‌های مرتبط از ظرفیت سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی در حوزه مرتبط با مدیریت شهری بهره‌برداری اساسی شود.

قراباغی اظهار کرد: باید با همدلی و همکاری از داشته‌ها و ظرفیت های خود برای رونق صنعت گردشگری و جذب سرمایه‌گذار استفاده کنیم که تحقق این مهم منوط به حرکت جهادی و منسجم است.

وی با تأکید بر تشکیل اتاق فکر با حضور صاحب نظران و کارشناسان حوزه سرمایه‌گذاری و گردشگری، گفت: شناسایی ظرفیت‌ها و ابزار مورد نیاز برای رونق صنعت گردشگری و جذب سرمایه‌گذاری ضروری است که همگان در این زمینه وارد شوند.

رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان بیان کرد: در بحث گردشگری اهمیت نورپردازی و رنگ‌آمیزی منظر شهری به عنوان یک مطالبه اجتماعی گردشگری و وسیله‌ای برای حفاظت از اماکن تاریخی مطرح است؛ توجه به ورودی‌های سه گانه شهر در جذب و ماندگاری توریست بسیار حائز اهمیت است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1417372
ارسال نظر
نظرات