شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 21:53 منتشر شده در مورخ: 1397/07/18 شناسه خبر: 1417459
وزیر دفاع آمریکا دستور آمادگی عملیاتی چهار نوع از جنگنده‌های مهم این کشور در یک سال آینده را صادر کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ منابع رسانه‌ای اعلام کردند که وزیر دفاع آمریکا دستور آماده شدن  ۸۰%  جنگنده‌های مهم این کشور برای ماموریت‌های رزمی را صادر کرده است.

 وبگاه شبکه خبری «راشاتودی»  چهارشنبه بعدازظهر به وقت تهران نوشت: «جیمز متیس» وزیر دفاع آمریکا به نیروی هوایی و دریایی این کشور دستور داده تا قابلیت رزمی چهار نوع جنگنده خود را تا میزان ۸۰% و تا ۱۲ ماه آتی افزایش دهند.

 این هواپیماها شامل جنگنده‌های «اف-۳۵»، «اف-۲۲»، «اف-۱۶» و « اف-۱۸» هستند که بر اساس گزارش های از وضعیت نه چندان مطلوب آمادگی برخوردار هستند.

 براساس این گزارش، سال گذشته کمتر از نیمی از جنگنده‌های اف-۲۲ آمریکا قابلیت اجرای عملیات را داشتند و یک جنگنده  گرانقیمت اف-۳۵ این کشور نیز ماه گذشته سقوط کرد.

یک فروند جنگنده «اف-۳۵- بی» متعلق به تفنگداران نیروی دریایی ارتش آمریکا ششم مهر سال جاری در منطقه «بیوفورت کانتی»  نزدیک پایگاه ارتش آمریکا در جنوب ایالت کارولینای جنوبی سقوط کرد.این اتفاق در حالی رخ داد که  ناوگان «اف-۳۵-بی» برای اولین بار عملیاتی را در افغانستان انجام داد.

گفته می‌شود که  ناوگان جنگنده‌های اف-۲۲ رپتور آمریکا حدود ۱۲% آمادگی رزمی خود را  از دست داده است.

این در حالی است که برخی منابع رسانه‌ای از احتمال استقرار جنگنده‌های رادار گریز اف-۲۲ رپتور و اف-۱۶ آمریکا در منطقه به تلافی استقرار سامانه موشکی «اس-۳۰۰» روس‌ها در سوریه خبر دادند.

خبرگزاری «اسپوتنیک» در این زمینه نوشت : آمریکا که قبلا نیز از این جنگنده‌ها در اوائل حمله نظامی به سوریه استفاده کرده بود احتمالا مجبور به استفاده مجدد از چنین تاکتیکی و استقرار جنگنده‌های اف-۲۲  در نزدیک نواحی تحت احاطه دولت سوریه می‌شود.

 مسکو اخیرا سامانه قدرتمند موشکی «اس-۳۰۰» را در واکنش به حمله جنگنده‌های صهیونیستی به یک فروند هواپیمای شناسایی «ایلوشین» خود که منجر به مرگ ۱۷ سرنشین آن شد، به سوریه ارسال کرد.

منبع: فارس
http://dana.ir/1417459
ارسال نظر
نظرات