شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:32 منتشر شده در مورخ: 1397/07/21 شناسه خبر: 1418142
آغاز عملیات رسمی ستاد مردمی اربعین در سیستان وبلوچستان/ امروز ورود اولین کاروان زائران پاکستانی
دبیر ستاد مردمی اربعین استان سیستان وبلوچستان از آغاز عملیات رسمی خدمات رسانی به زائران حسینی کشور پاکستان همزمان با ورود اولین کاروان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، رضا بختیاری در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز برگزار شد اظهار کرد: ستاد مردمی اربعین حسینی از 4 سال قبل به صورت مردمی و خودجوش فعالیت خود را آغاز کرد که در سال اول شروع میزبان قریب به 2 هزار زائر از کشور پاکستان بودیم.
وی ادامه داد: در دومین سال افتخار میزبانی از 14 هزار و در سومین سال 21 هزار و در سال گذشته نیز قریب به 40هزار زائر را داشتیم که پیش بینی می شود امسال این رقم به 70هزار زائر برسد.
بختیاری تصریح کرد: امسال نیز مانند سنوات گذشته 5 خدمت اصلی اسکان- اطعام- حمل و نقل- فرهنگی و بهداشت و درمان تدارک دیده شده است که هر یک از این محورها نیز دارای چندین زیرشاخه است که خدمات گسترده ای را به صورت رایگان به زوار ارائه می کنند.
به گفته دبیر ستاد مردمی اربعین سیستان وبلوچستان؛ امسال علاوه بر میزبانی از زوار پاکستانی، میزبان مواکب و فعالین فرهنگی و مذهبی از سایر استان های کشور نیز هستیم که اعلام آمادگی کرده اند تا در این زمینه فعالیت کنند.
وی ادامه داد: یکی از خدماتی که امسال برای اولین بار و در مرز میرجاوه انجام می شود راه اندازی نانوایی سیار با ظرفیت پخت 800 قرص نان در ساعت است که توسط خیران بومی خارج استان دایر شده و فعالیت خود را آغاز کرده است.
بختیاری اظهار کرد: به منظور ثبت نام از خادمان افتخاری نیز تارنمای www.40054.ir راه اندازی شده که در این سایت علاوه بر ثبت نام خدام فردی و گروهی، کار ثبت مواکب پذیرایی و پرداخت نقدی نذورات نیز صورت می گیرد.
وی ادامه داد: تاکنون 1200 نفر در این سایت به منظور خادمی ثبت نام خود را انجام داده اند که بنا بر تخصصی که دارند در دو موکب میرجاوه و زاهدان بکارگیری می شوند.
بختیاری بیان کرد: به منظور تسریع در خدمت رسانی به زوار پاکستانی، گیت های موجود در پایانه مرزی میرجاوه نیز از 10 به 18 گیت افزایش پیدا کرده است و زائران در طول مسیر رسیدن به شلمچه از موکب های دایر شده در سایر شهرستان ها از قبیل بم- نائین- سیرجان- ماهان و... بهره مند می شوند. در کنار این موارد قریب به 30 طلبه مسلط به زبان اردو، خادمان ستاد را همراهی می کنند.
انتهای پیام/
 

http://dana.ir/1418142
ارسال نظر
نظرات