شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 17:08 منتشر شده در مورخ: 1397/07/22 شناسه خبر: 1418490
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس؛
دستگیری دیپلمات ایرانی سناریوی طراحی‌شده توسط صهیونیست‌ها است/دولت با ادبیات انقلابی موضوعات بین‌المللی را پیگیری کند
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: دستگیری دیپلمات ایرانی سناریوی طراحی‌شده توسط صهیونیست‌ها بود که هم‌زمان با جلسه منافقین در پاریس، دیپلمات ایرانی دستگیر شود و جو متشنجی علیه ایران و منافع جمهوری اسلامی ایجاد کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛محمدابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس و نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار  دیار آفتاب؛ در خصوص دستگیری اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی گفت: دستگیری دیپلمات ایرانی سناریوی طراحی‌شده توسط صهیونیست‌ها بود که هم‌زمان با جلسه منافقین در پاریس، دیپلمات ایرانی دستگیر شود و جو متشنجی علیه ایران و منافع جمهوری اسلامی ایجاد کنند.

رضایی ادامه داد: رژیم منحوس صهیونیستی که احساس کرد بازنده این صحنه است و آمریکایی‌ها که کم‌کم به انزوا کشیده می‌شوند، از طرف دیگر اروپا که گرایشی به سمت ایران پیدا می‌کند، فضایی ایجاد کردند که فضای مناسبات و روابط ایران و اروپا را دچار التهاب کنند. و اجازه ندهند که در فضایی توأم با آرامش و همراه باعقل و منطق کشورهای اروپا تصمیم بگیرند.

وی در خصوص موضع‌گیری سازمان‌های بین‌المللی افزود: همراهی سازمان‌های بین‌المللی در پشت‌صحنه با آمریکا و اسرائیل مانع موضع‌گیری صحیح آن‌ها درباره مسائل دیپلماتیک می‌شود. به عبارتی ابعاد مختلف دنیا را هماهنگ می‌کنند تا دسیسه‌ای علیه جمهوری اسلامی ترتیب دهند.

نماینده مردم خمین در مجلس اشاره کرد: درباره آزادی اسدالله اسدی و حفظ حقوق دیپلماتیک وی، رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه و مسئولین موضع‌گیری کردند و در حال پیگیری‌اند، اما کشورهای مقابل به بهانه‌های واهی از آزادی ایشان سرباز می‌زنند.

وی بیان کرد: از سال‌های پیش تاکنون هرکجا سوژه‌ای در مورد ایران وجود داشته سناریوسازی‌های این‌چنینی را شاهد بودیم. سالهاست که این‌گونه اقدامات علیه ایران انجام می‌شده و اولین پرونده با این مشخصات نیست. از اول انقلاب تابه‌حال ما رفتارهای این‌چنینی را از سوی دشمنان جمهوری اسلامی دیدیم و البته امیدواریم که این آخرین باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اظهار داشت: وزارت امور خارجه در حال پیگیری است و نمی شود آن را به کم کاری متهم کرد. هم سخنگوی وزارت خارجه هم شخص وزیر امور خارجه و هم تیم حقوقی در حال پیگیری این پرونده هستند.

رضایی با اشاره به اینکه دولت روحانی ادبیات خاص خود را دارد و نمی‌توان توقع داشت رفتار انقلابی پرخروش داشته باشند خاطرنشان کرد: نباید توقع داشت که خیلی شجاعانه، با ادبیات انقلابی و مطالبه گری انقلابی رفتار کنند، درواقع منش و قواره این دولت همین است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1418490
ارسال نظر
نظرات