شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 18:46 منتشر شده در مورخ: 1397/07/25 شناسه خبر: 1419574
کردتودی گزارش می دهد؛
کدری رنگ آب شرب بابارشانی 5 ساله شد/ شهروندان: مجبوریم برای تهیه آب شرب به بیجار مراجعه کنیم
کدر بودن آب شهر بابارشانی بعلت داشتن املاح زیاد و فرسودگی لوله های خط انتقال آب تهدیدی است که سلامت شهروندان را با خطر مواجه می کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، شهرستان بیجار با داشتن 288 روستا که 262 روستای آن قابل سکونت است پهناورترین شهرستان استان کردستان است. این شهرستان دارای سه بخش مرکزی با 144 روستا ، کرانی با 75 روستا و چنگ الماس با 81 روستا است.

 

مهاجرت روستائیان به شهر به علت نداشتن زیر ساخت های مناسب به ویژه آب شرب و جاده مناسب از تهدیدهای است که متوجه شهرستان بیجار شده است.

 

کمبود آب شرب بخش چنگ الماس از مهمترین مشکلات این بخش است که در حال حاضر با انتقال آب در حال رفع شدن است.

 

یکی از روستاهای بزرگ بخش چنگ الماس که مدت 10 سال است نام شهر را یدک می کشد بابارشانی است که مشکل کدورت آب شرب موجب بروز نارضایتی در این شهر شده است.

 

حسینعلی زمانوند یکی از اهالی این شهر در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: آب شهر بابارشانی به دلیل املاح بسیار بالا و کدورت غیر قابل آشامیدن است و مجبورم برای تهیه آب شرب به بیجار مراجعه کنم.

 

وی با بیان اینکه منبع آب شهر بابارشانی قدیمی است، افزود: لوله کشی آب شهر بابارشانی مربوط به سال 52 است و پس از 45 سال تا کنون تعویض نشده است.

 

زمانوند تصریح کرد: نصب دستگاه تصفیه آب در منازل یکی از هزینه های است که با توجه به کدر بودن آب شرب به خانواده های ساکن این شهر تحمیل شده است.

 

 

 

این شهروند ساکن بابارشانی عنوان کرد: علاوه بر کدورت آب ، روباز بودن دریچه فاضلاب شهر بابارشانی است که در ماه های گرم سال زندگی را بر مردم حرام کرده است.

 

وی اذعان داشت: مردم شهر بابارشانی تا کنون بارها جهت حل مشکل خود به اداره آبفای شهر بیجار مراجعه کرده اند اما تا کنون جوابی نگرفته اند.

 

 

 

علیرضا جبرئیلی عضو شورای شهر بابارشانی در گفتگو با خبرنگار کردتودی از ارسال صورتجلسات متعدد جهت پیگیری مشکل آب شهر بابارشانی به فرمانداری و اداره آبفا خبر داد و بیان داشت: مهمترین جوابی که این مدت شنیده ایم این است که آب مورد آزمایش قرار گرفته و میکروب ندارد و کدورت آن مشکلی ایجاد نمی کند.

 

وی با بیان این سوال که کدام یک از مسئولان حاضرند از این آب برای خوردن استفاده کنید، گفت: فرسوده بودن لوله کشی خط انتقال آب از مهمترین دلیل آلودگی آب این منطقه است.

 

عضو شورای شهر بابارشانی افزود: با این وضعیت وخیم آب شرب شهر بابارشانی نگران وضعیت سلامت شهروندان هستیم و انتظار داریم مسئولان هر چه زودتر این مشکل را حل کنند.

 

به گفته جبرئیلی کدورت آب شهر موجب تحمیل هزینه اضافه بر خانواده ها شده و هر خانوار با توجه به تورم بازار باید بیش از 3 میلیون تومان برای خرید آن صرف نمایند و با توجه به بالا بودن املاح آب و میزان کدورت هر شش ماه یکبار با فیلتر دستگاه تصفیه به هزینه 150 هزار تومان تعویض شود.

 

وی بیان داشت:شکستگی لوله های خط انتقال آب از دیگر مشکلاتی است که موجب بروز مشک برای شهروندان و شهرداری شده است.

 

 

 

عضو شورای شهر بابارشانی اضافه کرد: میزان بدهی اداره آبفی شهرستان جهت تخریب آسفالت به شهرداری 50 میلیون تومان است که تا کنون پرداخت نکرده است.

 

وی تصریح کرد: در طول این 10 سال اداره آبفای شهرستان بیجار موفق به تعویض 40 درصد از لوله های قددیمی شده است که نیازمند توجه بیشتر است.

 

جبرئیلی خاطر نشان کرد: نزدیک بودن فاضلاب به منازل مسکونی و روباز بودن دریچه آن از دیگر مشکلاتی است که شهروندان این شهر با آن دست و پنجه نرم می کنند.

 

مسئولان محترم وقت آن نرسیده برای شهر بابارشانی معمولی ترین و ابتدایی ترین ملزومات مورد احتیاج شهروندان را فراهم کنید؟

 

انتهای پیام

http://dana.ir/1419574
ارسال نظر
نظرات