شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:42 منتشر شده در مورخ: 1397/07/29 شناسه خبر: 1420633
معاون امور گمرکی اداره کل گمرک استان مرکزی:
صادرات برخی از کالاهای استان مرکزی از گمرک استان‌های دیگر/ نقل‌وانتقال ارز مشکل اصلی صادرکنندگان
معاون امور گمرکی اداره کل گمرک استان مرکزی، نقل‌وانتقال ارز و تعهد دریافتی دولت از صادرکننده برای ورود ارز به‌دست‌آمده از صادرات در سامانه نیما را دو مشکل اصلی امروز صادرکنندگان عنوان کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسماعیل حسینی معاون امور گمرکی اداره کل گمرک استان مرکزی به مناسبت روز ملی صادرات در گفتگو با دیار آفتاب؛ با اشاره به اینکه مواد پتروشیمی، فرآورده‌های نفتی تولیدی توسط شرکت‌های خصوصی، شمش آلومینیوم، گل و گیاه، شیشه، مواد غذایی، سنگ، ماهیان زینتی و ماشین‌آلات جز موارد صادراتی استان است گفت: در شش‌ماهه نخست سال ۹۷، ارزش ارزی صادرات در استان ۵۲۰میلیون دلار و میزان وزنی آن۷۵۷ هزار تن  بوده است.

حسینی میزان تغییر وزن و ارزش صادرات در استان را ۱۲ درصد افزایش عنوان کرد و افزود: در حوزه قاچاق کالا نیز ۲۰۷ پرونده تشکیل‌شده که در دو بخش کمتر از ده میلیون ریال و بالای ده میلیون ریال موردبررسی قرارگرفته که از این تعداد پرونده، ۱۹۱پرونده بالای ده میلیون ریال ارزش داشتند که نسبت به سال گذشته ۱۹۵ درصد افزایش داشته است.

وی بابیان اینکه در استان سه گمرک زرندیه، ساوه و اراک مشغول به فعالیت هستند اظهار کرد: با توجه به اینکه برخی از کالاها از گمرکات استان‌های دیگر صادر می‌شود ما نمی‌توانیم آمار دقیقی از صادرات محصولات تولیدی در استان ارائه دهیم.

معاون امور گمرکی اداره کل گمرک استان مرکزی بیان کرد: اگر برای این مسئله تدابیری اندیشیده شود آمار صادرات محصولات استان دقیق‌تر خواهد شد.

حسینی نقل‌وانتقال ارز و تعهد دریافتی دولت از صادرکننده برای ورود ارز به‌دست‌آمده از صادرات در سامانه نیما را دو مشکل اصلی امروز صادرکننده‌ها نامید و تشریح کرد: صادرکننده‌ها بر این باور هستند که نمی‌توانیم ارز را این‌چنین تحویل دولت بدهیم زیرا مواد اولیه را با دلار ۱۴-۱۵ هزارتومانی خریداری می‌کنند و اگر بخواهند در این سامانه ارز به‌دست‌آمده را باقیمت ۸-۹ هزار تومان به فروش برسانند برای آن‌ها نمی‌صرفد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1420633
ارسال نظر
نظرات