شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:28 منتشر شده در مورخ: 1397/08/01 شناسه خبر: 1421381
فرمانده انتظامی استان مرکزی خبر داد؛
دستگیری کلاه‌بردار میلیاردی بورس در اراک/کشف ۷۴ فقره کلاه‌برداری
فرمانده انتظامی استان مرکزی از تحقیقات چندین ماهه کارآگاهان پلیس در دستگیری فردی که تحت عنوان امتیاز و سرمایه‌گذاری در بورس از ۷۴ نفر از شهروندان اراکی در حدود ۸۶ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال کلاه‌برداری کرده بود، خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار کیومرث عزیزی فرمانده انتظامی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در بیان جزئیات این خبر گفت: در پی ارجاع چندین فقره پرونده به پلیس در خصوص کلاه‌برداری میلیاردی فردی در سطحی کلان در سطح شهر اراک، تیمی مجرب از کارآگاهان پلیس آگاهی استان بررسی تخصصی این پرونده را آغاز کردند.

وی افزود: در تحقیقات انجام‌شده از مالباختگان مشخص شد که در چند سال اخیر فردی با استفاده از امتیاز بورس و تبلیغ سرمایه‌گذاری بورس و با تحریک و اغفال شهروندان با شگردهایی متقلبانه از آنان کلاه‌برداری کرده و پس از پرداخت اندک سودی به آن‌ها،‌اقدام به صدور چک بلامحل و یاسفته به آنان نموده و بعد از مدتی متواری شده است.

فرمانده انتظامی در استان مرکزی اضافه کرد:‌ با ادامه یافتن تحقیقات پلیس مشخص شد که این فرد مدتی است به همراه خانواده‌اش از اراک گریخته و هیچ‌گونه اطلاعی از او در دست نیست.

عزیزی بیان کرد:‌ درروند رسیدگی به پرونده، سرانجام اطلاعاتی از برنامه‌ریزی متهم برای خروج از کشور به دست آمد و بلافاصله با هماهنگی انجام‌شده با مرجع قضائی، دستور ممنوع‌الخروج بودن متهم از کشور صادر شد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی در ادامه افزود: با توجه به افزایش شاکیان این پرونده و مبالغ بالای کلاه‌برداری این فرد از مالباختگان،‌در اقدامات فنی و رصد اطلاعاتی شبانه‌روزی کارآگاهان پلیس که چندین ماه به طول کشید،‌ متهم در یک‌منزل استیجاری در شهرستانی دیگر شناسایی و برنامه‌ریزی عملیاتی برای دستگیری او آغاز شد.

وی اظهار داشت:‌ با برنامه‌ریزی دقیق کارآگاهان پلیس، متهم در مخفیگاهش دستگیر و بعد از انتقال به پلیس آگاهی استان و در مراحل بازجویی‌ها با مشاهده  اسناد و مدارک موجود به ۷۴ فقره کلاه‌برداری به مبلغ ۸۶ میلیارد و ۷۴۰ میلیون ریال در شهرستان اراک اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی استان مرکزی با اشاره به اینکه متهم با صدور قرار ۲۰۰ میلیارد ریالی، روانه زندان شده است، خاطرنشان کرد: مراحل تکمیلی تحقیقات در این پرونده همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

 
http://dana.ir/1421381
ارسال نظر
نظرات