شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 14:19 منتشر شده در مورخ: 1397/08/01 شناسه خبر: 1421571
رئیس حوزه هنری کُردستان خبر داد:
کردستان با دونمایش در مهران، زائرین کربلای حسینی را مهمان می کنند
دونمایش از دفتر مردمی بچه های مسجد حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان از دوم تا چهارم آبان ماه 97 در نقاط مختلف شهر مرزی مهران برای زائرین کربلا به نمایش در می آید .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب انقلاب اسلامی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، گفت : درراستای سیاست های محوری حوزه هنری و به منظور تبیین فرهنگ عاشورا که انقلاب اسلامی هم با تأسی از آن شکل گرفت با زبان هنر ،دونمایش تولید شده دفتر تئاتر مردمی بچه های مسجد واحد نمایش استان همزمان با عزیمت زائرین اربعین حسینی در مرز مهران اجرای عمومی  خواهند داشت .

 


وی افزود : نمایش خیابانی «مسافر» به طراحی وکارگردانی «یونس صحرارو» و  نمایش صحنه ای، « فانوس» به نویسندگی« امیر زاوش» وکارگردانی محمد نقی حیدری هر دو ازشهرستان قروه در مرز مهران اجرا می شود.

 


رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان تصریح نمود: در این دو نمایش هنرمندان با الهام از واقعه کربلا و مفاهیم بلند قیام عاشورا که امروز در سراسر جهان طنین انداز شده است تلاش می نمایند پیام آزادی خواهی و ظلم ستیزی حضرت اباعبدا... الحسین (ع) را با زبان هنر و در استقبال از زوار حسینی به تصویر درآورند .

 


وی گفت : نمایش مسافر داستان مسافرانی است که قصد دارند در زمانهای مختلف به کربلای حسینی بروندو منتظر کاروانی هستند که با آنها راهی سفر کربلا شوند.در این نمایش بازیگرانی چون «ایوب طالب پور-بهزاد فرمانی ومحمد نقی حیدری » ایفای نقش می نمایند.

 


همچنین نمایش صحنه ای « فانوس» به نویسندگی« امیر زاوش» وکارگردانی محمد نقی حیدری از قروه در مرز مهران ودر موکب های زائرین اجرا می شود. در این نمایش مهدی صحرارو-محمد رضایی- امیر محمد کریمی-امیر حسین کوثری ومهیار صحرارو باز ی می کنند.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1421571
ارسال نظر
نظرات