شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:16 منتشر شده در مورخ: 1397/08/03 شناسه خبر: 1422121
جشن شکرانه انار اگر قرار بر شکرگذاری است نیاز به حضور زنان نیمه لخت ندارد/ برخی ماموستاهای حاضر در جشنواره انار از ماهیت آن بی‎اطلاع بودند
امام جمعه پاوه گفت: جشن شکرانه انار اگر قرار بر شکرگذاری است نیاز به حضور زنان نیمه لخت و رقص مختلط ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اموستا قادر قادری در گفت و گو با خبرنگار کُردتودی، عنوان کرد: اظهارات من در نماز جمعه هفته گذشته شهرستان پاوه در خصوص جشنواره انار کرمانشاه بود، اینکه فرماندار سروآباد که شناختی از وی هم ندارم عنوان می کند که به امام جمعه پاوه در خصوص جشنواره انار اورامان کردستان اطلاعات نادرست داده اند، از روی ناآکاهی موضع گرفته و من روز بعد، از برنامه حاشیه دار جشنواره انار اورامان کردستان باخبر شدم. من نصیحتم خطاب به مسؤولان و مردم شهرستان پاوه بود و گفتم که موضوعات گردشگری و اقتصاد میوه انار با برنامه های مبتذل همخوانی ندارند چون سال گذشته به بهانه انار برنامه های مبتذل بسیاری در منطقه پاوه برپا شد!. مخاطب من یک نهاد یا شخص خاص نبوده و به صورت عموم، مسؤولان شهرستان پاوه و مردمان  آن را نصحیت کردم.

 

امام جمعه پاوه با بیان اینکه این گونه کارها درست نیست، گفت: جشن شکرانه انار با اختلاط زنان و مردان و رقص و پایکوبی آنها بسیار متفاوت است. مسؤولان یا اینگونه برنامه ها را مدیریت کنند یا مردم را به کارهای بیهوده سرگرم نکنند.

 

وی ادامه داد: عده ای می خواهند جمعیت معتقد و اهل نماز منطقه اورامانات روز به روز کمتر شود و عقایدشان را از آنها بگیرند. جشن شکرانه انار اگر قرار بر شکرگذاری است نیاز به حضور زنان نیمه لخت و رقص مختلط ندارد. اگر به دنبال رقص مختلط هستند جا و مکان زیاد است. چه کسی تاکنون با مراسم شادی مردم مخالفت کرده و کاری به کار آنها داشته است؟. ما تنها گفتیم به نام جشنواره انار فرهنگ مردم اورامان را تغییر ندهید، این عقیده من است و فردا هم در نماز جمعه پاوه باز تکرار خواهم کرد و کوتاه نمی آیم.

 

ماموستا قادری بیان کرد: در طول هفته گذشته رسانه های معاند حزب دموکرات چندین بار به من حمله کرده اند. اگر این جشنواره بدون ایراد بود هیچ وقت دموکرات از آن حمایت نمی کرد. وقتی حزب دموکرات مدافع جشنواره انار است نباید مسؤولان ما نسبت به آن دلخوش باشند و این تخریب های حزب دموکرت علیه بنده نشان از حقانیت اظهاراتم دارد.

 

ماموستا قادری عنوان کرد: کسانی که نسبت به اظهارات من واکنش منفی نشان دادند نه اهل مسجد هستند و نه اهل نماز، چون اگر اهل مسجد بودند دقیقاً متوجه می شدند که من چه گفتم.

 

امام جمعه پاوه ادامه داد: کردستان برای استقرار انقلاب اسلامی هزاران شهید تقدیم نظام کرده است و اگر قرار باشد چهارتا بچه، ما را در تنگنا قرار دهند تا از مواضعمان کوتاه بیاییم و طرفداران انقلاب را در اقلیت قرار دهند، شدنی نیست.

 

وی گفت: این هنر نیست که استاندار کردستان از نماد انار در روستای سلین رونمایی می کند؛ او اگر می تواند هنر کند و وضعیت بیکاری کردستان را سامان دهد!

 

ماموستا قادری اظهار داشت: در تماسی که با ماموستاهای حاضر در جشنواره انار اورامان کردستان داشتم، عنوان کردند که نسبت به اصل موضوع و اهداف پشت پرده آن بی اطلاع بوده اند و گرنه حضور نمی یافتند.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1422121
ارسال نظر
نظرات