شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 14:51 منتشر شده در مورخ: 1397/08/06 شناسه خبر: 1423024
معاون نظارت و پایش کل محیط زیست آذربایجان‌شرقی؛
وسایل نقلیه ۷۳ درصد در آلودگی هوای تبریز تاثیر دارند/ تعهد پالایشگاه تبریز نزد دادستانی برای رفع آلایندگی
عباس‌‌نژاد سهم وسایل نقلیه را در آلودگی هوا 73 درصد دانست و گفت: صنایع تنها 22 درصد در این آلودگی تاثیر دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اناج، حسن عباس‌نژاد صبح امروز در جلسه‌ی علنی شورای شهر تبریز آلودگی هوا در شهرهای بزرگ را اپیدمی خواند و با بیان اینکه آلودگی به عملکرد ما، مردم و شرایط اقلیمی بستگی دارد، خاطرنشان ساخت: همیشه قسمتی از آلودگی کشورهای صنعتی به سمت کشور ما آورده می‌شود که در بحث ریزگردها این مساله را مشاهده می‌کنیم.

وی اظهار داشت: یکی از عوامل آلایندگی در تبریز ذرات کمتر از ۲.۵ میکرون است که در فصل‌های سرد نمود بیشتری دارد و در زمستان ۹۵ تا۱۵۰مترمکعب بالا می‌رود؛ در پاییز ۹۶ نیز این آلودگی به ۱۵۰مترمکعب رسیده بود.

معاون نظارت و پایش کل محیط زیست آذربایجان‌شرقی با اعلام اینکه سال گذشته تبریز با ۴۰ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۱ روز هوای ناسالم بعد از شیراز دومین کلانشهر ناسالم بود، یادآور شد: در شش ماهه اول امسال نیز پنج روز ناسالم برای گروه‌های حساس، سه روز ناسالم و یک روز بسیار ناسالم داشته‌ایم.

وی اذعان کرد: عادت کرده‌ایم هزینه آلودگی را به گردن مردم بیندازیم، به مردم سوخت و خودروی استاندارد نمی‌دهیم و هزینه را به مردم تحمیل می‌کنیم.

عباس‌نژاد با اشاره به اینکه سال گذشته با استقرار صنایعی که بار آلودگی بالایی دارند محیط زیست را تخریب کرده‌ایم، تصریح کرد: ۷۳ درصد آلودگی مربوط به وسایل نقلیه، ۲۲درصد صنایع و پنج درصد مربوط به مسائل دیگر است.

وی بیان داشت: پتروشیمی و پالایشگاه تبریز ذاتا صنایع آلاینده هستند اما این آلودگی سریعا نشان داده نمی‌شود و اصلاح فرآیند آن‌ها نیز زمانبر است؛ مدیران عامل این صنعت در نزد دادستانی تعهد داده‌اند که اصلاحات را شروع کنند و از سال گذشته برخی کارها در راستای اصلاح فرآیندها رخ داده است.

عاون نظارت و پایش کل محیط زیست آذربایجان‌شرقی در پایان صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: سال گذشته پنج بیمارستان بی‌خطرسازی را انجام نمی‌دادند که به مراجع قضایی معرفی کردیم اما امروز هیچ بیمارستانی زباله‌ها را بدون بی خطرسازی رها نمی‌کنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1423024
ارسال نظر
نظرات