شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 17:26 منتشر شده در مورخ: 1397/08/07 شناسه خبر: 1423477
شهاب‌الدین بیمقدار مدعی شد؛
تبدیل ۲۱ هزار هکتار از زمین‌های اطراف دریاچه ارومیه به باغ
نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو می‌گوید 21 هزار و 600 هکتار از زمین‌های منابع طبیعی مقابل چشمان مسئولین جهاد کشاورزی تبدیل به باغ شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، شهاب‌الدین بیمقدار ظهر امروز با انتشار اسنادی از ایجاد باغات جدید در اطراف دریاچه‌ی ارومیه، ابراز داشت: 21 هزار و 600 هکتار به میزان باغات افزوده‌اند و 210 الی 250 میلیون متر مکعب آب اضافی را صرف کشاورزی می‌کنند.

وی با طرح این سوال که چگونه انتظار احیاء دریاچه ارومیه را با این وضعیت داریم، خاطرنشان ساخت: جای تعجب اینجاست که اکثر زمین‌های منابع طبیعی را تبدیل به باغات کرده‌اند و در آن محصولاتی را کشت می‌دهند که نیاز به آب فراوان دارد، آبی که باید روانه‌ی دریاچه ارومیه شود صرف کشاورزی غیرقانونی می‌گردد و این فاجعه‌ی زیست‌محیطی درپی دارد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو خواستار ورود قوه قضائیه‌ و جهاد کشاورزی به موضوع شد و تصریح کرد: این اتفاقات زیرزمینی نیست و مقابل چشمان مسئولین شاهد فاجعه‌ی زیست‌محیطی هستیم، جهاد کشاورزی چگونه اجازه‌ی این کارها را می‌دهد؟

وی بیان داشت: مسئولان آذربایجان‌شرقی و غربی بایستی پاسخگو باشند، به بازنشستگان فلان ارگان 300 هکتار زمین داده‌اند تا در اطراف دریاچه ارومیه کشاورزی کنند و بعضاً در قسمت‌های خشک شده‌ی دریاچه نیز محصول کشت می‌کنند؛ این باغات باید تخریب شوند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1423477
ارسال نظر
نظرات