شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 15:30 منتشر شده در مورخ: 1397/08/09 شناسه خبر: 1424014
نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو:
با اثبات قتل خاشفچی واکاوی پرونده حادثه منا و رکن‌آبادی لازم است
احمدعلیرضا بیگی خواستار بررسی پرونده حادثه منا و پیگیری موضوع از سوی مسئولین وزارت امور خارجه ایران شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، احمدعلیرضا بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی آناج با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان کشوری شیعه در عرصه‌ی بین‌المللی امتیازات و قابلیت‌های زیادی دارد، ابراز داشت: آمریکا بعد از روی کارآمدن ترامپ سختی‌های زیادی را به ملت ایران تحمیل کرده اما حقانیت ما را نیز به جهانیان ثابت کرده است.

وی به حمایت‌های آمریکا از رقیب سیاسی ایران در منطقه اشاره و خاطرنشان ساخت: تمام شائباتی که پیرامون رژیم آل‌سعود وجود داشت امروز رنگ واقعیت به‌خود می‌گیرد و جنایت این رژیم در قتل فجیع خاشفچی، ماهیت آنان را آشکار می‌سازد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو با بیان اینکه رژیم آل‌سعود منتقدان زیادی را با طرح‌های از پیش برنامه‌ریزی شده به‌قتل رسانده است، اظهار کرد: در حادثه‌ی منا بسیاری از حجاج ایرانی به شهادت رسیدند و عربستان مدعی شد تعداد زیادی از اتباع ایرانی من‌جمله آقای رکن‌آبادی نیز میان شهداست و حتی حاضر نبود پیکر جان‌باختگان را تحویل دهد.

وی به نقش ایران در برقراری امنیت منطقه و مبارزه با گروه‌های تروریستی اشاره کرد و یادآور شد: ما توانستیم از فروپاشی سوریه و عراق جلوگیری کنیم و مانع پیشروی تروریست‌ها شویم، ایران در عرصه‌ی بین‌المللی صاحب چنین قدرت و نفوذی است اما در حل مشکلات داخلی به‌ویژه معیشت مردم عاجز مانده است، چرا؟!

بیگی با اعلام اینکه ایران در موضوعات داخلی به توانایی‌های خود تکیه می‌کند اما در مسایل اقتصادی دولت‌مردان چشم‌شان را به‌خارج دوخته‌اند، تاکید داشت: قطعاً اروپایی‌ها ایران نیازمند و وابسته را بیشتر از ایران مستقل می‌پسندند و خواستار توسعه‌ی اقتصادی و حل مشکلات نیستند.

وی در پایان متذکر شد: تا زمانی که دولت ما نگاه را تغییر نداده و در مسایل اقتصادی منتظر اقدام خارجی‌هاست، مشکلات اقتصادی و معیشتی‌مان قطعاً حل نخواهد شد.

انتهای پیام/

 
 
 

 

http://dana.ir/1424014
ارسال نظر
نظرات