شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:49 منتشر شده در مورخ: 1397/08/10 شناسه خبر: 1424182
امام جمعه رودبارجنوب:
شهید فهمیده فرهنگ ایثار را ماندگار و در تاریخ ثبت کرد/ شهدای دانش آموز در جبهه های نبرد حق علیه باطل مشق عشق کردند
امام جمعه رودبارجنوب در یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز گفت: درحالیکه دشمن با هزینه های میلیاردی درتلاش است از طریق جنگ نرم آموزه های دینی و فرهنگی و ایثار و شهادت را از ما بگیرد اما غافل از اینکه یک روز شهید فهمیده و روز دیگر شهید حججی در جامعه پرورش می یابند و فرهنگ ایثار را ماندگار و در تاریخ ثبت می کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از  راه آرمان، حجت الاسلام والمسلمین گروهی صبح امروز در مراسم یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی،ضمن گرامیداشت یاد وخاطره شهداء دانش آموز و فرهنگی شهرستان رودبارجنوب گفت: دانش آموزان رزمنده همگام با دیگر رزمندگان اسلام با تاسی از شهدای کربلا و شهید فهمیده ها عازم نبرد حق علیه باطل شدند و با نثار جان خود عزت، شوکت و اقتدار و امنیت نصیب کشور کردند.

وی ادامه داد: درحالیکه دشمن با هزینه های میلیاردی درتلاش است از طریق جنگ نرم آموزه های دینی و فرهنگی و ایثار و شهادت را از ما بگیرد اما غافل از اینکه یک روز شهید فهمیده و روز دیگر شهید حججی در جامعه پرورش می یابند و فرهنگ ایثار را ماندگار و در تاریخ ثبت می کنند.

امام جمعه رودبارجنوب گفت: تقویت باورها و آموزه های دینی، بصیرت افزایی و آگاهی و حضور مردم بخصوص دانش آموزان در عرصه های مختلف انقلاب نقش اثرگذاری در برابر شبیخون فرهنگی دشمن ایفا می کند.

سیره شهدای دانش آموزان الگوی راه نسل جوان شود

امام جمعه رودبارجنوب گفت: سیره ارزشمند شهدای دانش آموز باید همچون چراغ راه برای دانش آموزان عصر امروز قرار داده شده و نسل جوان به عنوان الگوی برجسته از آنها بهره‌مند شوند.

وی ادامه داد: وجود 36 هزار شهید دانش آموز در دفاع مقدس، نشان از درک بالای این عزیزان از آرمان های امام راحل و نظام اسلامی دارد که دانش آموزان امروز باید از این از سیره این عزیزان الگو برداری کرده و تا پای جان از منویات مقام معظم رهبری حمایت کنند.

امام جمعه رودبارجنوب اظهار داشت: شهدای دانش آموز با الگو گیری از حضرت علی اکبر(ع)، در جبهه های نبرد حق علیه باطل مشق عشق کردند.

حجت الاسلام والمسلمین گروهی خاطرنشان کرد: یکی از مصادق بارز که قرآن می گوید شهداء زنده اند، حسین ابن علی(ع) است که اینهمه جمعیت را دور خود جمع کرده است.

وی با بیان اینکه ما هر چه داریم به برکت خون شهداست و خداوند شفاعت شهدا را نصیب ما می کند، بیان داشت: بخاطر از خود گذشتگی امام حسین علیه السلام هر تفکر و جریانی که رنگ حسینی داشته باشد آن تفکر زنده است، مولا و الگوی شهدا حسین ابن علی است و همین شد که محبوب جامعه بشری شدند و لذا ما باید به شهید از این دریچه نگاه کنیم.

در این مراسم برنامه های مختلفی شامل مداحی، سرود و دکلمه در وصف شهدا و خاطره گویی رزمنده هشت سال دفاع مقدس اجرا شد.

انتهای پیام

http://dana.ir/1424182
ارسال نظر
نظرات