شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 13:18 منتشر شده در مورخ: 1397/08/10 شناسه خبر: 1424203
مسؤول روابط عمومی جهاد دانشگاهی کردستان برکنار شد!
تمام کاسه کوزه‎های منکرات جشنواره انار را سر یک خانم شکستند!
اخیراً باخبر شدیم که مسؤولان برگزاری جشنواره انار اورامان برای سرپوش گذاشتن بر حواشی این جشنواره و اقناع افکار عمومی تمام کاسه کوزه های این جشنواره منکراتی را سر یک خانم حاضر در مراسم رقص این جشنواره شکسته اند و به خیال خودشان با برکناری او مسئله را ختم به خیر کرده اند! و این در حالی است که خود آنها نظاره گر رقص زنان بوده اند، اما گویا دیوارشان بلندتر از حد تصور بوده که کسی بتواند کاری به کارشان داشته باشد!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، وقتی که در روز نهم ماه صفر الحرام تیمی از مدیران پوپولیست پیشه و کارنابلد استانداری کردستان به بهانه جشنواره انار و حمایت از رونق تولیدات کشاورزی، جمعی از مردم منطقه اورامان را به تماشای نمایشی منکراتی که با رقص و پایکوبی زنان همراه بود، گرد هم آورده بودند رسانه کوردتودی اولین تریبونی بود که نسبت به آن موضع شجاعانه گرفت و ماهیت این جشنواره را برای عموم مردم برملا ساخت.

 

رقص گروهی زنان و مردان با حضور مسؤولان ارشد استان و فرماندار و مدیران شهرستان سروآباد از حواشی این جشنواره بود. در فیلمی که در فضای مجازی منتشر شد، خانم مسؤول روابط عمومی جهاد دانشگاهی کردستان در حال انجام رقص و پایکوبی است و همین موضوع باعث شد تا با پیگیری ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کردستان این فرد از سمتش برکنار شود.

 

این خانم مسؤول صحت انجام رقص و پایکوبی خود و دیگر زنان را در آن مراسم تأیید کرده اما عنوان کرده که او فقط وظیفه هماهنگی ایاب و ذهاب خبرنگاران حاضر در جشنواره را برعهده داشته و با اینکه در مراسم رقص حضور پیدا کرده اما مسؤول تدارک آیتم های این جشنواره نبوده است و باید مسؤولان اصلی تدارک دهنده این جشنواره در خصوص انجام اعمال خلاف شرع آن پاسخگو باشند.

 

این خانم مسؤول عنوان کرده است مسؤولان تنها زورشان به او رسیده و این درحالی است که چند تن از معاونین استاندار کردستان، مدیران کل، فرماندار سروآباد، بخشدار اورامان(سهم ویژه ای در برپایی مراسم رقص داشته) در این مراسم حضور داشته اند و برای آوازهایی که در این مراسم خوانده می شد کف و سوت می زدند!

 

اینکه پایکوبی جزوی از فرهنگ مردم کردستان است هیچ شکی در آن نیست اما زمان، مکان و نحوه انجام آن مهم است که مراسم پایکوبی جشنواره انار از این حد گذشته و به تبدیل به رقص شده بود، آن هم در ماه صفر ماه رحلت پیامبر اسلام(ص) و در آستانه اربعین حسینی که ایام شهادت سرور جوانان اهل بهشت حضرت حسین (ع) است!

 

باوجود اینکه همه افراد حاضر در جشنواره چه افراد عادی و چه خبرنگاران به انجام عمل رقص در جشنواره انار اورامان شهادت داده بودند اما چند تن از مسؤولان بانی این مراسم و چند تن از ماموستایان آینی به دلیل اینکه ممکن بود جایگاهشان تهدید شود و یا اینکه نزد مردم بدنام شوند و همچنین یک رسانه دولتی که ادعای راستگویی و صداقت را دارد، در کمال وقاحت و پررویی انجام رقص در جشنواره انار را منکر شدند و در همین راستا بارها رسانه های مردمی را متهم به مونتاژ فیلم رقص مربوطه کرده و به ماموستایان معترض به انجام رقص توهین کردند و افترا بستند.

 

حال سوال اینجاست، اگر رقصی در کنار نبوده پس چرا خانم مسؤول روابط عمومی جهاد دانشگاهی را برکنار کردید؟ و اگر از قبر و قیامت ترس دارید و وجدانی برایتان باقی مانده، شهامت داشته باشید و از رسانه هایی که در جهت تنویر افکار عمومی گام برداشتند و از جمله مردمی که به شعور آنها توهین کردید تا در پست و مقامتان باقی بمانید عذرخواهی کنید.

 

و در پایان اگر در استان عزمی و عدالتی برای برخورد با خطاکاران واقعی وجود دارد آن را به ما و مردم نشان دهید تا به یقین برسیم، نه اینکه بشود حکایت آن ضرب المثلی که می گوید زورش به خر نمی رسد، پالان را می کوبد.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1424203
ارسال نظر
نظرات