شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 15:43 منتشر شده در مورخ: 1397/08/11 شناسه خبر: 1424429
در خطبه های این هفته نماز جمعه استان کرمان عنوان شد؛
دانشجویان در سال 57 به بلوغ سیاسی رسیدند/13 آبان امسال اولین سیلی را شما مردم به آمریکا خواهید زد
آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر می خوانید:

خطیب جمعه کرمان:جامعه امروز نیاز به شناخت سیره پیامبر(ص) است/دانشجویان در سال 57 به بلوغ سیاسی رسیدند 

حجت‌الاسلام و المسلمین اصغر عسگری خطیب نماز جمعه این هفته کرمان در جمع مردم و مسئولین شهر در محل مصلی امام علی(ع)ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا (ع) گفت: سیره و سبک زندگی ائمه علیه السلام بهترین سبک زندگی انسان های امروز است.

وی ادامه داد:سطح ارتباطات امروز جامعه بسیار گسترش پیدا کرده است و مسلمانان ارتباط بیشتری با فرهنگ غربی پیدا کرده‌اند؛ بنابراین لازم است مسلمانان بیشتر از قبل به سیره پیامبر(ص) توجه کرده و پیامبر را الگو خود در ارتباطات و تمام زمینه‌های فعالیت خود قرار دهند.

این مقام مسئول با بیان اینکه وظیفه امروز ما ایستادن مقابل ظالمان و هراس نداشتن از آنان است،ابراز کرد:مسائل تربیتی که در قرآن آمده است و در گفتار پیامبر(ص) نیز شاهد آن هستیم در رفتار پیامبر(ص) نیز می‌بینیم که گفتار و کردار ما باید بایکدیگر همراه باشند.

حجت الاسلام و المسلمین عسگری بیان کرد:جامعه امروز بسیار نیازمند شناخت سیره پیامبر(ص) و اهل‌بیت(ع) هستند که بدانند پیامبر چگونه زندگی کرده است.

خطیب نماز جمعه کرمان با تأکید بر اینکه تمامی نهادها و مردم باید از نماینده ولی فقیه حمایت کنند، اظهار کرد:با همکاری و یاری همه افراد و سازمان‌ها می‌توان از گردنه های سخت عبور کرده و پیروز شویم.

این مقام مسئول گفت: با وجود تبلیغات سو‌ء دشمن علیه نهضت اربعین شاهد شکوه این پیاده‌روی بوده‌ایم؛این نهضت باید استمرار داشته باشد چرا که موجب یأس دشمن می‌شود و شکوه شیعه را به نمایش می‌گذارد.

حجت الاسلام و المسلمین عسگری با بیان اینکه همه دانش‌آموزان و افراد باید روح ایثار و از خودگذشتگی را از این‌ نوجوان بسیجی یاد بگیرند، گفت: در سیزده آبان ماه شاهد به خاک و خون کشیده شدن دانش‌آموزان توسط رژیم شاهنشاهی بودیم؛کشورها امروز به این نتیجه رسیدند که سفارت آمریکا در کشورشان به لانه جاسوسی تبدیل شده است.

وی ادامه داد:دانشجویان در سال 57 به بلوغ سیاسی رسیدند که متوجه این امر شدند و لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر‌کردند.

حجت الاسلام و المسلمین عسگری تأکید کرد:باید در عرصه علم و دانش نظامی و اقتصادی قوی بشویم تا دشمن نتواند ما را تهدید کند؛ایستادگی جلوی دشمن نیازمند قوی شدن در عرصه اقتصادی، نظامی و غیره است و در این صورت می‌توانیم مقتدرانه جلوی تهدیدات دشمنان بایستیم.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: تا زمانی که آمریکا دست از ظلم خود برندارد مرگ بر آمریکا ادامه دارد؛ روزی که آمریکا دست از این رفتار خود بردارد و با عدالت با جوامع رفتار کند بیان ما نیز فرق می‌کند.

امام جمعه رفسنجان:13 آبان امسال اولین سیلی را شما مردم به آمریکا خواهید زد

حجت الاسلام رمضانی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر رفسنجان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوی الهی، حدود و مقررات و اصلاح ذات البین اظهار داشت: اربعین امسال به کوری چشم دشمنان باشکوهتر از همیشه به شور و شعور تبدیل شد و جمعیتی دهها میلیونی تشکیل شد که بسیار برای اسلام و تشیع با برکت است.

وی افزود: جاماندگان اربعین حسینی در داخل کشور نیز به پیروی از پیاده روی کربلای معلی در این مراسم حضور پیدا کردند و خدمات اربعین امسال نیز به اذعان مشرف شدگان خوب بوده است.

رمضانی پور خاطر نشان کرد: موکب های رفسنجان برای غذا و اسکان و درمان زائران خدمات خوبی ارائه داده اند و بایستی کمک کنیم تا سال آینده تا بتوانند بیشتر خدمت کنند .

خطیب جمعه رفسنجان با عرض تسلیت غروب آفتاب رحمت الهی و شهادت حضرت محمد مصطفی(ص) ، شهادت مظلومانه کریم اهل بیت امام حسن مجتبی(ع)  و شهادت امام رضا(ع) بر شیعیات محبان و ولایتمداران ایشان بیان داشت: عزاداری ها در پایان ماه صفر بایستی در شان این بزرگواران انجام شود و از همه ظرفیت های وعاظ و مداحان استفاده شود تا حق این بزرگواران را ادا کرده باشیم.
رمضانی پور در ادامه به بحث وقف اشاره کرد و گفت: وقف سرمایه ایست ماندگار هم در دنیا برای نظام می تواند یک بعد اقتصادی و سرایه گذاری برای اشتغال و مردم باشد و هم در آخرت انسان از آن بهره میگیرد.
وی افزود: با توصیه و تدابیر رهبر فرزانه انقلاب به مسئولین امر در موضوع وقف مدیریت خوبی صورت گرفته است تا آنچه واقفین مورد نظر انان بوده است در امور وقف شده صرف شود.

امام جمعه رفسنجان خاطر نشان کرد: مدیران کل در استان و شهرستانها باید این موضوع را در نظر داشته باشند که مصرف به جای درامد موقوفات مورد انتظار است نه اینکه برخی بودجه های عام را از رفسنجان خارج کنند و در شهرستانهای دیگر مصرف کنند طبیعی است که با این وضعیت نمی شود تعامل داشت.

رمضانی پور گفت:  انتظار ما اینست که همه ی انچه وقف صورت گرفته و نظر واقف بوده است که در شهرستان صرف شود همینجا مصرف شود چرا برای حفظ موقوفات تلاش می کنیم و ضروری است درامدها در خود شهرستان صرف گردد.

وی در ادامه بیان داشت: مجلس شورای اسلامی در رابطه با رای اعتماد به چهار وزیر انصافا سنگ تمام گذاشت و دستگاه قضایی نیز در رابطه با اخلال گران کار خود را انجام می دهد و بصورت علنی جلسات را برگزار و حکم اعدام و حبس های طویل مدت صادر می کند تا کمر این مفسدان را خرد کند.

رمضانی پور تصریح کرد: نوبت دولت است شما به جای پاسخ دادن به منتقدان کار جهادی و انقلابی انجام بدهید همانطور که آقای رئیس جمهور فرمودید وزیر بایستی چهارده ساعت کار کند اگر کمتر باشد کار پیش نمی رود این خیلی خوب است که بتوانید فرهنگ کار زیاد حاکم شود.

وی افزود: مدیران استانی و شهرستانی هم وقت بگذارند تا کشور از این بن بست که بر حسب ظاهر دشمنان فکر می کنند بوجود آمده برای کشور تا زمینه رفاه و آسایش و فراهم کنید و مردم از این مشکلات اقتصادی بیرون آیند.
خطیب جمعه رفسنجان خاطر نشان کرد: دشمنان ما بدانند در راس آنها آمریکا و صهیونیست و شجره ی ملعونه آل سعود ، در کشور ما آرامشی که وجود دارد در هیچ جای دنیا چنین آرامشی نیست و این آرامش را ما در کشور حس می کنیم بله گرانی هست اما وفور نعمت هم هست ، مردم صبر و حوصله و مقاومت دارند.

وی افزود: اگر دولتمردان ما جا پای ولایت و رهبری بگذارند و عمل کنند در ظرف یکی دو سه ماه آینده بسیاری از مشکلات حل می شود.

رمضانی پور با بیان اینکه 13 آبان روز شکوفایی نوجوانان و جوانان انقلابی و روز طلایه داری دانش اموز و دانشجو خدایی و با صلابت است تصریح کرد: 13 آبان تبلور حضور مردمی است و تنها متعلق به دانش آموزان و دانشجویان نیست دانش آموزان همیشه در میدان حضور پیدا می کنند بخش مهم این راهپیمایی مربوط به حضور مردم است .

وی بیان داشت: امروز بر خلاف همه ی جوسازی استکبار جهانی و فضای سنگین جنگ رسانه ای در ایجاد شک و تردید در مردم به اسم اینکه توسعه اقتصادی در گرو ارتباط با غرب است مشاهده می کنیم در کشورهایی همچون افغانستان ، عراق و پاکستان که چه رونقی ایجاد کردند چه گلی بر سر آنان زدند امروز آمریکا علیه ملت جنگ می کند نه علیه یک دولت و رهبری .
امام جمعه رفسنجان خاطر نشان کرد: جوانان آگاه و مردم با بصیرت انقلابی بصورت عملی جواب این یاوه گویان را خواهند داد و در روز 13 آبان و روز مبارزه با اسکتبار جهانی اولین سیلی را شما مردم به آمریکا خواهید زد.

رمضانی پور یادآور شد: راهپیمایی یوم الله 13 آبان در رفسنجان از ساعت 9 صبح از محل میدان شهدا آغاز خواهد شد.

وی در ادامه به آغاز هفته پدافند غیر عامل و ضرورت توجه به این مهم اشاره کرد و گفت: مردم بایستی از حیث ساختمانی و فیزیکی تجهیزات، قوای جسمی و فکری ، معنوی و اخلاقی در زمینه های مختلف مسلح و مجهز باشند و پدافند غیر عامل نهادینه شود.

رمضانی پور بیان داشت: کار ارزشمندی در آموزش و پرورش صورت میگیرد و قابل تقدیر است که دانش اموزان با بحث فرهنگ سازی پدافند غیر عامل آشنا می شوند .

امام جمعه رفسنجان در پایان سخنان به اقدام نامناسب برخی کامیونداران در ورودی شهر اشاره کرد و گفت: بنده راغب به تذکر این موضوع نیستم اما واجب است مطرح شود و اینکه همه کامیونداران  نخاله های ساختمانی را در جاهای مشخص شده می برند اما برخی در ورودی های شهر و کنار جاده تخلیه می کنند این اقدام خلاف است باید رعایت شود.

امام جمعه رودبار جنوب:تحریم ها علیه ایران جنگ روانی که وزارت خزانه داری آمریکا به راه انداخته است

حجت الاسلام و المسلمین عباس گروهی در خطبه های  این هفته شهرستان رودبار جنوب ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی و به کاربردن نظم در امور به بیان فضائل و جایگاه اربعین حسینی در جهت تربیت نسل مهدوی پرداخت و اظهار داشت: تجمع عاشقان حسینی در اربعین در هیچ جای دنیا و هیچ زمان اتفاق نیفتاده است و این راهپیمایی ۸۰ کیلومتری علی رغم سانسور های خبری و تلاش دشمنان در بایکوت کردن آن ،با ملیت های مختلف و گویش های مختلف بیان گر سیالی و جهان نمایی تفکر حسینی و شیعی است و به خوبی به نمایش گذاشته شد که مایه امید همه عدالت خواهان جهان بود.

گروهی در ادامه افزود: یکی از پیامدهای اربعین حسینی امیدواری و نوید بخش آزادی قدس شریف است لذا بر ماست برای پررنگ کردن آن هرساله بیشتر تلاش بکنیم.

حجت الاسلام و المسلمین عباس گروهی عنوان کرد: عده ای ممکن است در بذل و بخشش مال ابایی نداشته باشند ولی هنگامی که باید جانشان را بذل و بخشش کنن، تحت هیچ شرایطی نمی پذیرند ، که نمونه آن در جریان کربلا حر بود، سیدالشهدا علیه السلام جان خودش، فرزندانش،برادران ، خواهرزادگان و برادر زادگانش را در راه اسلام بذل و بخشش می کند،چون حسین ابن علی(ع) به خاطر نجات مردم از جهالت ونادانی جان خودش و اصحابش را بخشش می کند.

گروهی افزود: اگر اسلام درخطر باشد و یا این که جان مسلمانی در خطر باشد کسی چون امام جان خودش را فدای نجات امت می کند.

امام جمعه رودبار جنوب با اشاره به روایات معصومین جهالت را یکی از خطرناکترین دشمن انسانیت خواند و ادامه داد: کسی که دل به دنیا ببند و دل خوش دنیا باشد جاهل واقعی است ، نمونه آن دشمنان حضرت ابی عبدالله در روز عاشورا و واقعه کربلا است.

حجت الاسلام والمسلمین گروهی در ادامه بیان داشت: عده ای آرزوهای محال دارند که نمونه دیگری از جهالت است و امروز نیز خوابی که استکبار می بیند( که کدخدای دنیا باشد) عین جهالت و نادانی است.

وی در ادامه مخالفت کردن بدون دلیل در هر مقام و مسندی را از نمونه های دیگر جهالت خواند و با اشاره به احادیث معصومین ، تفتیش و پرس و جو در زندگی خصوصی دیگران و همچنین دشمنی بدون مبنا را از نشانه های دیگر جهالت و نادانی خواند و تصریح کرد: دیکتاتور های سابق از یزید و صدام چیزی نمانده است که این امر باید عبرت مستکبران امروز نیز باشد.

خطیب جمعه رودبار جنوب در ادامه با اشاره به آیاتی از سوره بقره به بیان فلسفه خلقت انسان از دیدگاه خداوند باری تعالی پرداخت و افزود: تمام کسانی که تفکر اسلامی و علی الخصوص عاشورایی دارند باید تمام تلاش خود را بکنند تا مردم را از جهالت نجات بدهند همان گونه که انبیا الهی و معصومین علیهم السلام این گونه عمل کردند.

امام جمعه رودبار جنوب ضمن بیان وقایع مختلف در روز ۱۳ آبان به گرامیداشت یاد شهدا و این رخداد های عظیم پرداخت و افزود:حرکت دانشجویان در تسخیر لانه جاسوسی و سایر واقعیات ۱۳ آبان وجه مشترکی دارد که آن نفی طاغوت و نظام سلطه است.

امام جمعه رودبار در ادامه به بررسی تحریم های جدید آمریکای جنایت کار علیه ایران اسلامی پرداخت و افزود: تصمیم  آمریکا اعمال فشار بر سفره امت ایران است هر چند که تمام این تحریم ها علیه ایران از روز اول اعمال شده و این یک جنگ روانی که وزارت خزانه داری آمریکا علیه مردم ایران راه اندازی کرده است.

امام جمعه رودبار خاطر نشان کرد: باتوجه به متفاوت بودن تعرفه برق تابستانه و زمستانه مردم شهرستان رودبار باید توجه کنند که هزینه آنها چند برابر نیاید.

امام جمعه ریگان:مسئولین نباید به فتنه گران بها دهند

حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان ریگان با بیان اینکه ۱۳ آبان امسال فرق خواهد داشت ،اظهار کرد: روز ۱۳آبان روز ملی مبارزه با استکبار است، امام (ره)فرمودند؛هیچگاه سلاح مبارزه با استکبار را بر زمین نگذارید.

امام جمعه ریگان در ادامه با بیان اینکه امسال اربعین حسینی با شکوه تر از سال های قبل برگزار شد،تصریح داشت:رسانه های وابسته به آمریکا و غرب چشم های خود را بر روی بزرگترین تجمع جهان اسلام بستند.

وی اشاره داشت به برخی از مشکلات شهرستان و بیان کرد:باند دوم محور ریگان-نرماشیر یکی از اولویت های کاری مسئولین باشد،تسریع در روند باند دوم محور ریگان-نرماشیر جلوی تصادفات را می گیرد.

خطیب جمعه ریگان در ادامه با بیان اینکه فتنه خط قرمز نظام است،افزود:امروز هر کس آبروی در نظام دارد به برکت انقلاب،امام و شهداست.

رنجبر ماهانی با بیان اینکه کسی که فتنه کرده باید از ملت ایران عذرخواهی کند،عنوان داشت:امروز مرجعیتی را محبوب دلها می دانیم که در خط نظام و انقلاب باشد،مسئولی را محبوب می دانیم که از فتنه گر بیزار باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه اشخاصی که محکوم فتنه هستند نباید به این افراد بها داده شود،ابراز داشت:چه شده است شخصی که فتنه گر بوده و هیچ مسئولیتی در زمان حاضر ندارد،چرا مکرر این فرد را به شهرستان بیاورید،مسئولین نباید به فتنه گران بها دهند.

خطیب جمعه ریگان عنوان کرد:فتنه گری که بخواهد برای ما شغل ایجاد کند ما نخواهیم،کسانی که در سرمایه کشور خیانت کردند حالا چطور می خواهند در سرمایه های این شهرستان خیانت نکنند،ما آنها را خائن می دانیم نه خادم،کارهای اقتصادی و اشتغالزایی شهرستان باید به مردم محول شود و مردم آقای خود باشند.

وی در پایان افزود:هر نقطه ای از شهرستان بخواهد کار اقتصادی انجام شود مردم اجازه نخواهند داد که عده ای سرمایه گذار سودجو بیایند از شهرستان ما منفعت ببرند.

 

 

http://dana.ir/1424429
ارسال نظر
نظرات