شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 10:44 منتشر شده در مورخ: 1397/08/12 شناسه خبر: 1424632
واکنش رئیس کمیته فضای مجازی مجلس به قطع اینترنت ایران؛
حمله سایبری آمریکا را به منزله حمله به خاک ایران تلقی می‌کنیم
رئیس کمیته فضای مجازی مجلس شورای اسلامی گفت: امضاء برای ارائه طرحی در حال جمع آوری است که در صورت حمله سایبری آمریکا، حمله را به منزله تعدی به خاک ایران تلقی می‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نصر الله پژمانفر در گفت‌و‌گو با «صبح توس» در واکنش به اظهارات رئیس جمهور آمریکا مبنی بر قطع اینترنت ایران اظهار کرد: گفته ترامپ تنها یک بلوف است اما با توجه به حرف‌های غیر منطقی که آمریکایی‌ها بیان کردند و تهدیدی که نسبت به کشور ما داشتند، طرحی را آماده کرده‌ام که تاکنون 136 نفر آن را امضاء کرده‌اند.

وی افزود: در این طرح آمده که در صورت حمله سایبری آمریکا که ضرر و زیان‌ها به مردم وارد و موجب قطع خدمات شود، حمله را به منزله به تعدی به خاک ایران تلقی می‌کنیم و از نیرو‌های مسلح می‌خواهیم اقدام مقابل انجام دهند تا آمریکا بداند بازی با دم شیر تبعات فراوانی برایشان دارد.

رئیس کمیته فضای مجازی مجلس خاطر نشان کرد: ملت ما افرادی نیستند که در مقابل این اقدامات سکوت کنند، به طور حتم تهدید را با اقدام مقابله به مثل و با برخورد قاطع که موجب پشیمانی از حرف زدن طرف مقابل شود، پاسخ می‌دهیم.

پژمانفر با بیان اینکه آمریکا جرات انجام این کار را ندارد، گفت: طرحی که آماده شده برای آن است که مردم بدانند آن‌ها ببر کاغذی بیش نبوده و حرف‌های دورغ می‌زنند؛ زمانی که این طرح آماده شود به عنوان یک تکلیف قانونی است و از نظر اجرایی باید با آن برخورد شود.

وی افزود: موضوع مسائل ملی به گروه و جناح خاصی محدود نمی‌شود، تمامی نمایندگان در این موضوع با یکدیگر هم عقیده هستند؛ امیدواریم فردا بیش از 200 نماینده پای طرح مقابله حمله سایبری آمریکا امضا کنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1424632
ارسال نظر
نظرات