شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 08:59 منتشر شده در مورخ: 1397/10/21 شناسه خبر: 1424979
پیگیری مطالبات اخیر رهبر انقلاب در گفت‌وگو با نمایندگان مجلس/ 1
نباید نسبت به بدعهدی‌های اروپا بی‌تفاوت بود/اروپا در مقابل آمریکا اراده‌ای ندارد و حاضر به هزینه دادن نیست/فضای مجازی کار جهادی می‌طلبد/اشرافی‌گری مسئولان اعتماد ‏عمومی را تضعیف می‌کند
نمایندگان مجلس در گفت‌وگو با رسانه‌های مختلف علاوه بر تأکید بر لزوم هوشیاری دولتمردان در برخورد با رفتار کشورهای اروپایی، مسئولان کشور را به توجه جدی به جوان‌گرایی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی و همچنین پرهیز از تجمل‌پرستی در منش و روش فراخواندند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی روز چهارشنبه 19 دی ماه در دیدار مردم قم به نکات مهمی اشاره کردند که یکی از آنها مسئله دشمنی‌‌های مکرر کشورهای غربی با ملت ایران در برهه‌های مختلف تاریخ بود. ایشان بار دیگر بر بدعهدی اروپا و آمریکا تأکید کردند و مسئولان کشور را به ایستادگی در مقابل خدعه و سیاست‌های رفتاری آنها فراخواندند و فرمودند: "در مقابل توپ و تشر و یاوه‌گویی‌های آمریکا و اروپا پس نزنید و بِایستید و بدانید که این‌ها نه تهدید، نه «وعده و قول» و نه حتی امضایشان اعتبار ندارد".

نگاهی به رفتار اروپا بعد از خروج آمریکا از برجام،‌ نشان می‌دهد آنچه مسئولان از ارتباط با اروپا و غرب در آینه دیدند، معظم‌له در خشت خام می‌دیدند!

کشورهای اروپایی هم‌پیمان با ایران در برجام هرچند تلاش کردند ایران را با قراردادها و معاهدات دیگری در برجام نگه دارند و وعده همراهی به ایران دادند، اما هنوز نشانی از وفای به عهد در رفتار و عمل آنها دیده نمی‌شود. به ویژه که همین چند روز پیش وزارت اطلاعات ایران توسط اتحادیه اروپا تحریم شد و در لیست گروه‌های تروریستی قرار گرفت! این دشمنی آشکار نشان از آن دارد که اروپایی‌ها هر چند پشت میز مذاکره لبخند می‌زنند و خود را دوست و همراه ایران نشان می‌دهند اما زیر دست‌کش‌های پشمین، پنجه‌های فولادینی برای ضربه زدن به ملت ایران پنهان کرده‌اند.

با این اوصاف، می‌طلبد مسئولان کشورمان در مواجهه با رفتارهای خصمانه و دوگانه غرب، هوشیارانه و متعهدانه‌تر عمل کرده و به فرموده رهبر انقلاب در مقابل یاوه‌گویی‌ها و وعده‌های دروغین‌ آنها، سخت ایستادگی‌ کرده، از اهداف و آرمان‌های خود کوتاه نیایند و مهمتر از آن، در برابر این زیاده‌خواهی‌ها مقابل به‌مثل کنند.

رهبر معظم انقلاب همچنین در بخش دیگری از سخنان‌شان بار دیگر بر اتکا برتوان داخلی و بهره‌مندی از نیروی جوان کشور تأکید کردند و خطاب به مسئولان فرمودند: "قدر نعمت مسئولیت در نظام اسلامی را بدانید و به لوازم قدرشناسی از آن یعنی «مراقبت در حرف و رفتار، پرهیز از گرایش به اشرافیگری و اسراف و رفتارهای طاغوتی» پایبند باشید و تلاش کنید مسیر حرکت شما همواره به سمت الگوی رفتاری و مدیریتی امیر مؤمنان باشد". «شناخت، قدردانی و استفاده از ظرفیت‌های درونی به‌ویژه جوانان» دیگر توصیه‌ی مؤکد رهبر انقلاب اسلامی به مسئولان و دولتمردان بود. ایشان افزودند: "جوانان می‌توانند گره‌های دستگاه‌ها را باز کنند، بنابراین به آن‌ها مراجعه کنید و قدرشان را بدانید چراکه حتی بلندپروازی‌های آن‌ها خوب است و کشور را به جلو می‌برد".

توصیه ایشان به پرهیز از رفتارها و زندگی‌های اشرافی توسط مسئولان نظام اسلامی، نکته‌ای است که همواره مورد تأکید بنیان‌گذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی (ره) نیز بوده است. اما متأسفانه این روزها مردم گاهی شاهد رفتارها و گفتارهایی از برخی مسئولان مجلس و دولت هستند که با نص آرمان‌های انقلاب اسلامی و فرمایشات و منش رهبران این انقلاب همخوانی ندارد.

نمایندگان مجلس نیز در گفت‌وگو با رسانه‌های مختلف علاوه بر تأکید بر لزوم هوشیاری دولتمردان در برخورد با رفتار کشورهای اروپایی، مسئولان کشور را به توجه جدی به جوان‌گرایی و استفاده از ظرفیت‌های داخلی و همچنین پرهیز از تجمل‌پرستی در منش و روش فراخواندند. 

 

نماینده مردم صحنه در مجلس:
بدعهدی آمریکا به همه ثابت شده/فرمایشات رهبر انقلاب در برجام فصل‌الخطاب است

حسن سلیمانی در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی مرصاد با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در جمع مردم قم اظهار داشت: نظرات مقام معظم رهبری بر اساس الزامات قانون اساسی و اصل 57 قانون اساسی که قواهای کشور زیر نظر ایشان پیروی می کنند فصل الخطاب است.

وی ادامه داد: آن چیزی که مقام معظم رهبری در خصوص برجام و نحوه ورود آن و پیامدهای حاصل از آن بیان کردند برای همگان روشن شد و کوتاهی های صورت گرفته در آن توسط مجریان و قانون‌گذرانی بوده که نتوانستند به آن میزانی که باید رفتار کنند.

سلیمانی خاطرنشان کرد: این آمریکاست که به ما نیاز دارد و ما از لحاظ مسائل اقتصادی در شرایطی نیستیم که نیازمند آمریکا باشیم و این موضوع قبلا به عنوان اقتصاد مقاومتی توسط مقام معظم رهبری پیش بینی شده است .

نماینده مردم صحنه، کنگاور و هرسین در مجلس شورای اسلامی گفت: طرف های اروپایی آنچنان که باید و شاید نتوانسته است به تعهدات خود عمل کند و اگر هم قولی داده اند فقط در حد حرف بوده است .

وی با بیان اینکه فقط ما باید به خودمان متکی باشیم و از توان داخلی استفاده کنیم، افزود: هرگونه خروج از برجام و یا پایبندی به آن تنها به نظر مقام معظم رهبری بستگی دارد و دولت باید نظرات مجلس را برای حمایت از خودش باید جلب نماید که منجر به تحقق نظر مقام معظم رهبری شود.

 

نماینده مردم سقز و بانه:
کسانی که بازنشسته شده‌اند باید خودشان پیش قدم شوند و از سمت خود کنار بروند

محسن بیگلری نماینده مردم سقز و بانه در گفتگو با کُردتودی، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط با اشرافی گری برخی مسئولین اظهار داشت: امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز به مقابله با اشرافی گری و نیز ترویج ساده زیستی داریم.

وی افزود: همانگونه که مقام معظم رهبری نیز فرمودند اشرافی گری باید کنار گذاشته شود و ما نیز در تایید فرمایش ایشان می گوییم امروز باید بیشتر از همیشه کنار گذاشته شود چرا که بیشتر مردم ما از قشر پایین جامعه هستند و در سختی و تنگنا زندگی می کنند.

نماینده مردم سقز و بانه خاطر نشان کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب امروز مردم از فقر ناراحت نیستند بلکه از تبعیض ناراحتند.

وی ادامه داد: مردم وقتی می بینند که برخی از مسئولین در رفاه کامل به سر می برند و اشرافی زده برخورد می کنند ناراحت می شوند.

بیگلری در بخش دیگری از گفتگوی خود با بیان اینکه در قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید خود بازنشستگان هم پیش قدم شوند افزود: امروز این ناراحت کننده است که جوان تحصیل کرده و با استعداد ما برای دریافت حقوقی ناچیز به دنبال پیدا کردن یک شغل ثابت باشد.

وی ادامه داد: کسانی که بازنشسته شده اند باید خودشان پیش قدم شوند و از سمت خود کنار بروند تا جوانان تحصیل کرده بر سر کار بیایند.

بیگلری ادامه داد: ما باید در برابر قانون سر تعظیم فرود بیاوریم و به دنبال ایجاد عدالت در جامعه باشیم.

وی در خصوص استفاده از ظرفیت های فضای مجازی نیز گفت: فضای مجازی می تواند ظرفیت بالایی باشد، اما باید به درستی از آن استفاده شود و افراد نباید برای تسویه حساب شخصی از آن استفاده کنند.

بیگلری گفت: رفتار نابهنجار در فضای مجازی اخلاقی نیست و در شان ملت ایران نیست و باید فرهنگ سازی شود و نباید در این فضا نسبت به یکدیگر جبهه گیری کنیم و باید مشکلات به صورت مشخص بیان شود.

وی افزود: امروز فضای مجازی نیاز به بررسی ویزه دارد و ما باید شاهد توجه جدی در این زمینه باشیم و باید در مدیریت آن برنامه ریزی کنیم و راهکارها و نظرات و پیشنهادات در این خصوص را مطرح کنیم.

 

نماینده چابهار:
نباید نسبت به بدعهدی اروپا بی‌تفاوت بود/اعتماد به بیگانگان خطایی بزرگ است

عبدالغفور ایرانژاد چابهار، نیک‌شهر، کنارک و قصرقند در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار چهاربهاران با بیان اینکه نقض برجام توسط آمریکا به دنیا نشان داد که غربی ها به دنبال تنش در خاورمیانه هستند، افزود: هدف آمریکا تنها رفتار یک جانبه و توام با زور است.
 
وی با اشاره به بدعهدی اروپا نسبت به توافقات سیاسی اظهار کرد: وقتی طرف مقابل یک قرارداد بین المللی علنا و با بهانه های پوچ اقدام به واپسگرایی می کند مسلما باید متقابلا رفتار کرد تا ارزش های کشور زیر سوال نرود.
 
به گفته نماینده مردم چابهار در مجلس، بیانات ارزشمند مقام معظم رهبری فصل الخطاب مقامات سیاسی کشور است، اگر با غربی ها لطافت و مهربانی در برابر بدعهدی داشته باشیم مطمئنا انتظاراتشان بیشتر شده و به نوعی بدهکار می شویم در حالی که ما هیچ گاه بندهای قراردادهای بین المللی مان را نقض نکرده ایم.

وی گفت: طبق فرمایشات رهبر معظم انقلاب نباید نسبت به بدعهدی های اروپا بی تفاوت بود و باید مقابله به مثل کرد.

وی بیان کرد: چهره آمریکا و سیاست خشنی که با دنیای اسلام دارد برای همه ما روشن شده است پس لزومی ندارد به استکبار اعتماد کنیم و باید توسعه کشور را متکی بر قدرت داخلی بنا کنیم.
 
ایرانژاد با اشاره به رتبه اول تولید علم ایران در جهان خاطرنشان کرد: وقتی بیشترین میزان پیشرفت علمی و تئوری را در جهان داریم مطمئنا نشان از قدرت جوانان این کشور است بنابراین وقتی اروپا و آمریکا نمی خواهند صادقانه برای پیشرفت ایران مشارکت کنند باید دست به زانوی خودمان برای توسعه کشورمان تلاش کنیم.

 

نماینده مردم خمین:
نگاه به غرب چیزی جز ضرر و زیان عاید کشور نمی‌کند

محمدابراهیم رضایی نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در رابطه با سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری راجع به جوان‌گرایی و نگاه به جوانان بیان کرد: با توجه به قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، دولت به‌تدریج نسبت به جذب نیروهای جوان و باتجربه اقدام کرده است.

رضایی اظهار کرد: ظرفیت کشور در خصوص جوان‌های بااستعداد و توانمند، یک ظرفیتی عالی است و کشور در تمام زمینه‌ها می‌تواند از آن‌ها استفاده کند.

وی ادامه داد: جوانانی که امروز به نحو شایسته‌ای در کشور در حال بروز و ظهور توانایی‌های خود هستند می‌توانند در مشاغل حساس و کلیدی و مباحث سیاسی و اقتصادی آینده کشور را بسازند.

رضایی در موردتوجه دولت به بسترسازی مناسب در خصوص فضای مجازی بابیان اینکه از زمان ابلاغ سیاست‌های مقام معظم رهبری در این زمینه دولت هنوز نتوانسته آن‌طور که باید عمل کند اظهار کرد: در این زمینه نقص و کوتاهی زیادی انجام‌شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌های خارجه مجلس اضافه کرد: با توجه به شرایط خوب و جوان‌های بااستعدادی که داریم باید میدان را برای ایفای نقش جوانان بازکنیم و هر چه زودتر این اقدام انجام بگیرد باعث تحول در این زمینه خواهد شد.

نماینده مردم خمین در رابطه با نقش بسیج در پیشبرد منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در فضای مجازی تأکید کرد: هرجایی که تفکر بسیجی باانگیزه الهی ورود و ایفای نقش کرده آنجا تبدیل به نقطه قوت کشور شده است و در آینده‌ای نزدیک شاهد دستاورد خوبی در این زمینه خواهیم بود.

وی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب مبنی بر عدم اعتماد به غرب بیان کرد: با توجه به عدم اقدام اروپا در خصوص تعهدات برجامی خود ازجمله ایجاد کانال ویژه جهت تبادلات مالی یا همان SPV دولت هم نسبت به غرب به‌کلی ناامید شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌های خارجه مجلس اضافه کرد: سفر دیروز وزیر امور خارجه به هند کاری بود که باید سال‌ها پیش انجام می‌شد و این اقدام نشان از ناامید شدن دولت جمهوری اسلامی از غرب و اروپا در تعهدات بین‌المللی دارد.

رضایی در خصوص صحبت‌های معاون اول رئیس‌جمهور در مورد ناامیدی به اقدام عملی اروپا در خصوص برجام تصریح کرد: این صحبت‌ها نشان می‌دهد دولتمردان ما پس از چند سال به حرف مقام معظم رهبری رسیدند و جایی برای امیدواری برای ارتباط با غرب نمانده است.

وی اظهار کرد: هرروزی که نگاهمان به غرب باشد هیچ‌چیزی جز ضرر و زیان عاید کشور نمی‌شود. دولتمردان قطعاً باید زودتر از این راه فاصله گرفته و اهداف کشور را در ارتباط با سایر کشورها پیگیر باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست‌های خارجه مجلس خاطرنشان کرد: البته خود دولت هم به این نتیجه رسیده که چیزی از غرب عاید جمهوری اسلامی نمی‌شود و باید منافع کشور را در سایر حوزه‌ها پیش برد.

 

رییس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه:
اعتماد به غربی‌ها تنها خسارت و عقب‌ماندگی داشت/فضای مجازی کار جهادی میطلبد

حجت‌الاسلام سیدجواد حسینی‌کیا در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی مرصاد در تبیین بیانات روز گذشته رهبر انقلاب اظهار داشت: فرمایشات مقام معظم رهبری همواره راهگشا بوده و کشور را تا الان به آن ساحل امنش رسانده و خواهد رساند.

وی با اشاره به تاکیدات معظم‌له بر مسئله جوانگرایی افزود: کشور نیازدارد که در حوزه مدیریت به دست جوانان خلاق، توانمند و فکور اداره شود جوانان همان گونه که جنگ را اداره کردند امروز هم می‌توانند.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه بیان داشت: تفکری که چهل سال تلاش خود را کرده امروز  قادر نخواهد بود در این شرایط از بحران عبور کند.

حجت‌الاسلام حسینی‌کیا به بخش دیگری از سخنان رهبر انقلاب در برخورد با اشرافی‌گری اشاره کرد و گفت: کشور ما نیاز به سیطره تفکرجهادی دارد که از خودش بگذرد و اشرافیت را کنار بگذارد و بتواند مدیریت داشته باشد و این نیاز امروز جامعه است.

وی درباره بخش دیگری از بیانات معظم له در تاکید استفاده از بستر مجازی برای تودهنی به آمریکا تصریح کرد: ما نیازمند حفظ تفکر و اندیشه اسلامی و انتقال آن به نسل جدید هستیم که از این بستر برای انجام این مهم می‌توان استفاده کرد.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود: در این حوزه وزارت ارتباطات و برخی وزارت خانه که در این حوزه می توانند تولید محتوا کنند می‌توانند کمک جدی باشند برای اینکه بتوانیم گامی به جلو برداریم.

حجت‌الاسلام حسینی‌کیا با تاکید بر موثر بودن استفاده از ظرفیت سایبری بسیج در این حوزه تصریح کرد: فرمایشات رهبری موید این است که باید عزم جهادی را بیشتر کنیم تا کار به سرعت پیش رود و با یک تفکر جهادی کشور بیمه شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمانشاه همچنین درباره تاکیدات رهبر معظم انقلاب در مورد بدعهدی آمریکا و عدم اعتماد به غربی‌ها نیز گفت: قبل از برجام تحریم ها در آستانه فروپاشی بود و با برجام عملا تحریم ها نگه داشته شد.

وی با تاکید بر اینکه تضمین‌های غربی‌ها درباره برجام اجرایی نشد و آنان قابل اعتماد نیستند، بیان کرد: اگرچه ممکن است برجام منافع بسیار کوچکی هم داشته باشد اما در سطح کلان جز خسارت و ‌عقب ماندگی چیزی در پی نداشت.

 

نماینده مردم قزوین:
اروپا حاضر نیست دربرابر امریکا هزینه دهد

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم اظهار کرد: ارتباطات در دنیای امروز نقش بسیار برجسته و انکارناپذیری دارد به ویژه فضای مجازی که فراگیر شده و همه ابعاد رسانه و خبررسانی را در برگرفته است.
وی افزود: در شرایط کنونی که با انفجار اخبار و اطلاعات مواجه هستیم؛ یکی از وظایف وزارت ارتباطات بسترسازی مناسب و امن برای اطلاع‌رسانی است تا بتوانیم با بهره‌گیری از این مزیت در برابر نفوذ مقابله کنیم.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس تصریح کرد: یکی دیگر از نکات مهم در بحث فضای مجازی، بهره‌گیری از این فضا برای ایجاد اشتغال است و ما در اشتغال‌های نوین خصوصا در بستر مجازی باید بیش از این فعالیت کنیم؛ چراکه براساس فرموده امام علی(ع) کسی که روزگاران خود را شناخت غفلت نکرده و متناسب با آن خود را مجهز می‌کند.

وی در ادامه گفت: امروز یکی از راه‌های ایجاد اشتغال همین فضای مجازی است که از ارزان‌ترین و سهل الوصول ترین و سریع‌ترین زمینه اشتغال است به طوریکه در چین بستر بسیار مهمی برای راه ابریشم مجازی  فراهم کردند و بر اساس گزارش‌هایی که داشتم نزدیک به سه تریلیون دلار از این حوزه برای خود درآمدزایی کردند.

محمدی تاکید کرد: علاوه بر ظرفیت رسانه در اطلاع رسانی باید از این ابزار برای اشتغال و تحرک اقتصادی استفاده کنیم.

وی در ادامه گفت: ما اگر فرمایشات مقام معظم رهبری را گوش کرده و با آن به صورت تکلیفی برخورد کنیم بسیاری از مشکلات کشور از جمله مواردی در دیپلماسی خارجی و فضاهای بین المللی برطرف می‌شود.

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس تصریح کرد: همانطور که مشاهده می‌کنیم اروپاییان کم کم در حال خلف وعده هستند؛ این در حالی است که رهبری بر این موضوع تاکید داشتند که آمریکا قابل اعتماد نیست و بعد در ادامه فرمودند که به اروپا نمی‌شود تکیه کرد و ما می‌بینیم هرچه می‌گذرد صحت این موضوع برای همه آشکار و روشن‌تر می‌شود.

وی عنوان کرد: طی یک دهه اخیر تاکیدات مقام معظم رهبری بر مقوله فرهنگ و اقتصاد بوده و ما باید از همه ظرفیت‌ها و بسترها برای توسعه فرهنگی و اقتصادی استفاده کنیم.

محمدی اضافه کرد: به ویژه با توجه به تحریم‌های ظالمانه دشمنان که هدفشان در تنگنا قرار دادن معیشت مردم و ناراضی کردن قشر ضعیف جامعه است، مسئولین کشور باید این درایت را داشته باشند که با اتخاذ راهکار مناسب در برابر توطئه دشمنان به نحو مطلوبی مقابله کنند.

وی بیان کرد: ما باید بین مواضع تاکتیکی و استراتژیکی کشور تفاوت قائل باشیم چراکه مواضع استراتژیکی کشور، متکی بر تقویت نظام خصوصا از حیث ایجاد امنیت و مصونیت کشور است و مصونیت امنیت نیز در وهله اول در گرو انسجام داخلی و وحله دوم تقویت بنیه دفاعی کشور است؛ زیرا هرچه بنیه دفاعی کشور قوی‌تر باشد دشمن نفوذ کمتری به کشور داشته و راه به جایی نخواهد برد.

نماینده مردم قزوین در مجلس گفت: از نگاه استراتزیک می‌توانیم با تاکتیک‌های مختلف برای رسیدن به اهدافمان استفاده کنیم زیرا جمهوری اسلامی ایران در معادلات منطقه‌ای نقش اثرگذاری دارد و در مقابله با تروریسم و داعش نقش بی نظیری داشته که اگر ما مقابله نمی کردیم سرریز مخاطرات آن برای اروپا و دیگر نقاط جهان بود.

وی تصریح کرد: ما باید از این حربه‌ها استفاده کنیم و در واقع با آنها برخورد طلبکارانه داشته باشیم چون اگر تلاش‌‌های ایران و فداکاری سربازان و همراهان ایران نبود داعش قدرت یافته و در اقصی نقاط جهان ایجاد مخاطره می‌کرد.

محمدی بیان کرد: وقتی ما در اینجا مقابله جدی می‌کنیم و شهدای مدافع حرم را تقدیم می‌کنیم اروپا باید بداند که هزینه‌اش را باید بپردازد و لذا ما باید دست برتر در عرصه دیپلماسی و مطالبات منطقه‌ای داشته باشیم چراکه اگر ایران نباشد این فضای آرام و صلح آمیز در منطقه و دنیا ممکن است؛ متشنج شود.

وی در ادامه گفت: اروپا حاضر نیست که در برابر آمریکا هزینه دهد، اما باید بپذیرد که این هزینه را اولا به واسطه حفظ پرستیژ خود در عرصه بین الملی باید بدهد چون اکنون برای اروپا پرستیژی قائل نیستند و آن را تابعی از دولت ایالت متحده می‌دانند.

رییس کمیسیون اصل نود مجلس در پایان بیان کرد: اروپا برای حفظ خود در عرصه بین المللی و همچنین اگر به دنبال تامین منافع و به ویژه در زمینه امنیتی خود هستند، باید هزینه‌اش را نسبت به جمهوری اسلامی ایران بپردازند.

 

نماینده مردم شیروان:
اروپا در مقابل آمریکا اراده‌ای ندارد/ایران بر وعده‌های اروپا تکیه نکند

عبدالرضا عزیزی، نماینده مردم شیروان در مجلس در گفت و گو با عصر اترک در پاسخ به این سوال که نظام جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر تاکید مقام معظم رهبری درباره بد عهدی های آمریکا و اروپا و خلف وعده های مکرر اروپا چه رفتاری را باید با کشورهای اروپایی در پیش بگیرد؟ اظهار کرد: اروپایی ها اهل عمل نیستند و از آمریکا می ترسند.

عزیزی با اشاره به اینکه بنده به کشورهای اروپایی بسیار سفر کرده ام، گفت: اروپایی ها در پشت پرده می گویند که از آمریکا می ترسند.

وی افزود: آنان می گویند که دوست داریم با ایران کار کنیم اما آمریکا نمی گذارد و کاری نیز از دست ما بر نمی آید.

وی تصریح کرد: بنابراین ایران نمی تواند به کشورهای اروپایی که از خود قدرتی ندارد و به قدرت آمریکا وابسته هستند، تکیه کند.

عزیزی تاکید کرد: راه آن است که دولت و مجلس تابع توصیه ها و منویات مقام معظم رهبری باشند و به آن عمل کنند.

وی همچنین درباره هشدار مقام معظم رهبری در آخرین سخنرانی اش به مسئله اشرافیگیری در کشور نیز عنوان کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران که با شعار حمایت از مستضعفان روی کار آمد، وجود اشرافیگیری و شکار طبقاتی در آن قابل قبول نیست.

وی بیان کرد: متاسفانه پس از بروز التهابات ارزی و رشد تورم در کشور در سال جاری، فاصله میان طبقات مختلف جامعه در کشور بیشتر شد و بخشی از جامعه از دهک یک و دو به دهک های پنج و شش تنزل کردند و پولدارها نیز پولدارتر شدند.

نماینده مردم شیروان در مجلس گفت: پا فشاری دولت تدبیر و امید بر سیاست های غلطش این شکاف طبقاتی را عمیق تر کرده است.

 

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان:
امید واهی به اروپا سرانجامی نخواهد داشت

علی‌اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون اقتصادی در رابطه با سخنان روز گذشته مقام معظم رهبری در حوزه اشرافی گری مسئولین و اعتماد به غرب در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: در آموزه‌های دینی، قوانین و مشی حضرت امام(ره) و مسئولین نظام به‌ویژه در دهه اول انقلاب ساده زیستی، زهد، پرهیز از اشرافی گری و پرهیز از تجملات چه در زندگی شخصی و چه محیط اداری به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین محورهای زندگی مطرح بوده است.

کریمی ادامه داد: متأسفانه عده‌ای که خلاف این مشی را دنبال می‌کنند و صراحتاً اظهار کردند که ما باید در کشور مانور تجمل بدهیم، زمینه‌سازی توسعه اشرافی گری و تجمل‌گرایی را در بین مسئولان در محیط‌های اداری و دولتی رواج دادند و این باعث شد که به این بلیه دچار شدیم.

وی ضمن بیان اینکه راه نجات این موضوع شفافیت است عنوان کرد: هر چه قدر بتوانیم شفافیت را در نظام اداری کشور و در بین مسئولان توسعه دهیم باعث می‌شود کسانی که شایستگی ندارند و خارج از ملاک‌ها و معیارهای یک مسئول در تراز نظام جمهوری اسلامی ایران و مطالبه مردم هستند، نتوانند سرکار بیایند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان ضمن اشاره به اینکه مسئولینِ دارای روحیه اشرافی گری و تجمل‌گرایی، موردقبول مردم نیستند تصریح کرد: باید این‌ها به‌طور شفاف مشخص و معرفی شوند و در راستای تعیین شفافیت وضعیت درآمدی مسئولان و مبارزه با فساد طرحی در مجلس تهیه کردیم که متأسفانه این طرح به‌صورت ناتمام باقی‌مانده و همچنان پیگیریم که این موضوع به سرانجام برسد.

وی بیان کرد: در قالب این طرح باید همه مسئولان موظف باشند تا ثروت خودشان و خانواده‌شان را به مراجع مربوط گزارش دهند و شفاف کنند و این باعث می‌شود که آن‌هایی که از راه‌های غیرقانونی و غیر مشروع ثروت کسب کردند و با سوءاستفاده از موقعیتشان نسبت به جلب رانت و ویژه خواری اقدام می‌کنند شناخته شوند و به جامعه معرفی شوند.

کریمی افزود: مردم هم قطعاً آن‌ها را در منصبی که انتخابی باشد طرد خواهند کرد و آن‌هایی هم که انتصابی هستند به‌عنوان یک ملاک قانونی این مطرح باشد که مسئولان خارج از چارچوب اشرافی گری و رانت‌خواری و ویژه خواری منتصب شوند و این به‌عنوان یک‌رویه قانونی و مورد عمل در بین مسئولان جمهوری اسلامی ایران نهادینه شود.

وی به موضوع ادامه‌دار شدن انتظار مسئولین اجرایی برای تحقق وعده‌های اروپایی‌ها اشاره کرد و افزود: متأسفانه مسئولان اجرایی علی‌رغم اعتراف به‌وقت کشی اروپا و بی‌خاصیت بودن انتظار کشیدن برای ایجاد گشایش از سوی اروپایی‌ها، ولی حاضر نیستند این واقعیت‌ها را بپذیرند و هم چنان این انتظار را ادامه می‌دهند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان تشریح کرد: ما اعتقادداریم باید به دنبال اتکا به توانمندی‌های داخلی بود و باید راهکارهای قانونی‌ای که در داخل کشور و با اتکا و استفاده از ظرفیت‌های موجود در داخل کشور برای مقابله با تحریم‌هاست هر چه سریع‌تر فعال و اجرایی شود.

وی ضمن بیان اینکه باید به‌طور واقعی و با اعتمادبه‌نفس و استفاده از ظرفیت‌های خودمان با تحریم‌ها مقابله کنیم خاطرنشان کرد: امید داشتن به اروپایی‌ها برای کمک به ما در مقابل تحریم آمریکا امید واهی و توخالی است و قطعاً به سرانجامی نخواهد رسید.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1424979
ارسال نظر
نظرات