شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:23 منتشر شده در مورخ: 1397/08/13 شناسه خبر: 1425047
در راهپیمایی ۱۳ آبان مطرح شد؛
۱۳آبان تبلور و تجلی اراده مردم در ستیز با ایادی استکبار است/ شعار مرگ بر آمریکا جزء اعتقادات ملت ایران است
نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان گفت: شعار مرگ بر آمریکا جزو اعتقادات ملت ایران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، آیت الله عباسعلی سلیمانی در مراسم راهپیمایی 13 آبان در زاهدان اظهار کرد: هر سال 13 آبان تبلور و تجلی اراده مردم در ستیز با ایادی استکبار است اما امسال این تجلی به شکل ویژه بروز یافت چرا که دشمن این روز را برای تشدید تحریم ها علیه ایران انتخاب کرده بود.
وی بیان کرد: شعار مردم در اوایل انقلاب این بود که شاه آمریکایی باید اعدام شود چرا که شاه را منتسب به آمریکا می دانستند، مرگ بر آمریکا در آن زمان مطرح نبود اما در گذر زمان به دلیل مبارزات مستمر آمریکا بر علیه نظام ما آرام آرام بستر شعار مرگ بر آمریکا در ادبیات سیاسی کشور ایران مطرح شد.
به گفته وی، مردم ایران با شور و شعور، دل پاک و زلال خود در بعد از انقلاب نفرت و بیزاری دائمی از استکبار جهانی در راس آن آمریکای جنایتکار را در تفکر خود نهادینه کردند و این موضوع نشان دهنده بصیرت مردم در مقابله با مداخلات آمریکا در سیاست کشور ایران است.
سلیمانی بلوکه کردن سرمایه های ایران؛ عدم به رسمیت شناختن نظام مقدس جمهوری اسلامی، پناه دادن و حمایت از دشمنان کشور، طراحی کودتاها و حمایت آموزش گروه های تروریستی بر علیه این نظام مقدس را از جمله عواملی دانست که باعث شد شعار " مرگ بر آمریکا" در دل و تفکر مردم نهادینه شود.
وی بیان کرد: نقش علمای شیعه و آگاه اهل سنت این الزام‌را به وجود می آورد که شعار " مرگ بر آمریکا" را جزو  وظایف اعتقادی خود بدانیم.
وی ادامه داد:13 آبان روز مصاف با دشمنان به معنی واقعی کلمه است که سه رویداد مهم در تاریخ معاصر ایران در این روز گرامی داشته می شود.
نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: تبعید امام خمینی (ره) به ترکیه، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در ایران و شهادت دانش آموزان در این روز سبب شده است تا 13 آبان نماد مبارزه با استکبار نامگذاری شود.
سلیمانی خاطر نشان کرد: مردم با بصیرت سیستان و بلوچستان مانند دیگر نقاط ایران اسلامی براساس میثاقی که با شهدا و رهبری بسته اند امروز در راهپیمایی 13 آبان شرکت کردند و مشت محکمی به دهان دشمنان کوبیدند.
 
انتهای پیام/
 

http://dana.ir/1425047
ارسال نظر
نظرات
سلام_صفحات_داخلی