شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:57 منتشر شده در مورخ: 1397/08/14 شناسه خبر: 1425458
فرماندار سروآباد همچنان مُصر بر کتمان حقیقت و اهانت به رسانه‎های مردمی است!
فرماندار سروآباد در یک نشست خبری با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی مورد حمایت خود که روز شنبه در سروآباد برگزار کرده بود، بار دیگر حقایقی همچون منکرات جشنواره انار و ضرر 55 میلیون تومانی به بیت المال را انکار کرده و با انکار این واقعیت ها که اکثر مردم کردستان از آن باخبر شدند، دوباره به شعور این مردم توهین کرد!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، کوهسار دادور روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه مورد حمایت خود در منطقه مریوان و سروآباد به خراب شدن خودروی فرمانداری سروآباد در یک سفر نامعلوم و افشای ضرر 55 میلیون تومانی او به بیت المال در رسانه های مردمی اشاره کرده و گفته: ماشین به تعمیرگاه طرف قرار داد با استانداری برده شد که تعمیرکار مورد نظر گفته بود با توجه به عدم تخصص کافی بهتر است موتور ماشین تعویض گردد که هزینه آن 55 میلیون است که با توجه به این رقم با نمایندگی ماشین در همدان تماس حاصل شد و مشکلات ماشین برایشان ارسال گردید که نمایندگی تصریح کرده بود که با خرید چند قطعه جزئی قابل تعمیر است و نیازی به تعمیر موتور ماشین نیست!

 

بسیار جای تعجب است ماشینی که موتورش قفل کرده و از بین تعمیرگاه مورد اعتماد استانداری کردستان که وضعیت خودرو و میزان خرابی آن را از نزدیک مشاهده کرده و عنوان کرده که تعمیر ماشین 55 میلیون تومان هزینه دارد و یک تعمیرگاه در همدان که ماشین را ندیده و از طریق ارتباط تلفنی میزان خرابی خودرو برای او شرح داده شده، حق با تعمیرکار همدانی است که همینطوری و بر اساس فرضیات گفته که ماشین با تعویض چند قطعه ناچیز دوباره سرپا می افتد و نظر تعمیرگاه مورد اعتماد استانداری اشتباه است!!

 

دادور در خصوص همین خبر، گفته: «به افرادی که به دنبال تسویه حساب شخصی و آبروریزی افراد هستند پیشنهاد می کنم با انصاف تر قضاوت کنیم چرا که دیوان محاسبات و دستگاه های نظارتی عملکرد مدیران را تماماً کنترل می کنند و بدون مدارک قابل قبول هرگز از مدیری اینگونه مسائل را قبول نمی کنند».

 

اما آقای فرماندار مردم معتقدند اگر دیوان محاسبات عملکرد مدیران را کنترل می کرد اکنون شما در کمال بیخیالی ضرر 55 میلیونی به بیت المال را منکر نمی شدید و باید بابت این خسارت پاسخگو می بودید و مطمئن باشید که مردم عملکرد شما را به درستی قضاوت خواهند کرد.

 

وی در بخش دیگری عنوان کرده: «آنچه ما را نگران می کند تقابل رقبای سیاسی دولت با دولت است که متاسفانه به استانها نیز سرایت کرده و در استان کردستان نیز چند سایت مردمی، استاندار عملگرای سالم که در مسائل اقتصادی و جذب سرمایه گذار توانمندی دارد مزاحم کار وی می شوند و به استان ما آسیب می رسانند». جناب فرماندار؛ حال که شما اقدامات استاندار عملگرای کردستان را تأیید می کنید برای افکار عمومی و مردم کردستان توضیح دهید که آقای استاندار در مدت یک سال و چند ماهی که از حضورش در این استان می گذرد چه اقدام قابل توجه و یا غیرقابل توجهی برای مردم انجام داده است؟ اگر زحمتتان نیست چند نمونه از آن را برای مردم تشریح کنید. هرچند فعالان سیاسی و دلسوزان کردستان معتقدند که آقای استاندار قابلیت و توانمندی های زیادی دارد اما عده ای مدیر کارنابلد در قالب معاون و فرماندار و مدیرکل او را احاطه کرده  و او نیز مات و مبهوت فقط نظاره گر اوضاع است. چون وقتی استاندار برای خود یک فعال اقتصادی قدرتمند و صاحب نام است چگونه نمی تواند گوشه ای از نبوغ های اقتصادی خود را در استان کردستان هم پیاده کند!!؟؟

 

و اما فرماندار سروآباد بار دیگر با انکار منکرات جشنواره انار اورامان که همه مردم فیلم رقص های انجام شده از جمله رقص زنان را در آن دیدند، در کمال تعجب و انگار که مردم هیچ چیز را متوجه نیستند، ابراز داشته: «هیچ مورد خلاف شرعی در این مراسم دیده نشد. عده ای معدود در یکی از سایت ها به دنبال تسویه حساب شخصی فیلم مونتاژ شده ای از رقص خانماهای بد حجاب منتشر کردند در حالیکه این تصاویر در هیچ یک از سایت های دیگر اصحاب رسانه منتشر نشده بود چرا که با توجه به بازبینی صورت گرفته از فیلم منتشر شده، معلوم گردید این فیلم مونتاژ شده است». ما به عنوان نمایندگان مردم، از فرماندار سروآباد سوال می کنیم که اگر این فیلم واقعیت ندارد، چرا پس از انتشار فیلم مربوطه و رسانه ای شدن آن، مسؤول روابط عمومی جهاد دانشگاهی کردستان را برکنار کردند؟ البته مردم معتقدند که این اقدام سرپوش گذاشتن بر اصل ماجرا بود و باید با بانیان برپایی این رقص همچون شما و دیگر مدیران استان برخورد می شد. و سوال دیگر اینکه اگر منکرات جشنواره انار اورامان حقیقت ندارد چرا بخشدار اورامان از مجریان این جشنواره را برکنار کردند؟ هرچند خود شما در این نشست خبری عنوان کرده اید؛ او به دلیل مشکلات مالی و چک های برگشتی به زندان افتاده است!

 

فرماندار سروآباد همچنین گفته: «در خصوص اظهار نظر دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان خواستار عذرخواهی یا استعفای مسئولان برگزاری جشنواره انار اورامان شده بود؛ ضمن احترام به آقای الله مرادی که وی را فردی دلسوز می دانم اما ایشان شتاب زده اظهار نظر کردند. اگر مسئله مطرح شده در حین اجرای جشنواره اتفاق افتاده بود جوابگو بودم اما به افکار عمومی اطمینان می دهم در برگزاری جشنواره انار اورامان شئونات اسلامی تماماً رعایت شده است». جناب دادور؛ آیا بهتر نیست به جای کتمان حقیقت برای یکبار هم شده شهامت به خرج دهید و  به خاطر فضاسازی و جوسازیهایی که ایجاد کردید تا به سبب آن به ماموستاهای آئینی و بزرگان دینی کردستان توهین شود، از مردم عذرخواهی کنید؟.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1425458
ارسال نظر
نظرات